Aktualności

Laureat Antyfestu Antyradia - Batna zagra na Festiwalu

2021-07-26 08:00:00

 

Zespół Batna ze Śląska został zwycięzcą Antyfestu Antyradia 2021 - największego w Polsce przeglądu rockowych talentów. W nagrodę otrzymał pamiątkową statuetkę "Złotej Kosy", wystąpi również na Dużej Scenie drugiego dnia Pol'and'Rock Festival 2021, nagra profesjonalną płytę w Izabelin Studio, a jej promocję zapewni Antyradio - największa rockowa stacja w Polsce. Specjalne wyróżnienia otrzymały kapele Punched Orange i Symptone. Tegoroczny finał konkursu był pierwszym zorganizowanym w formule całodniowego festiwalu.

 

 

Batna powstała w Jastrzębiu-Zdroju zaledwie na początku ubiegłego roku. W bardzo niedługim czasie zespół wypracował 10-utworowy repertuar, który według planu będzie materiałem na pełnowymiarową płytę. Muzyka jest prostym, bezkompromisowym rockiem z elementami metalowych pazurów. Z początkiem bieżącego roku Batna zaprezentowała się w serwisie YT z debiutanckim klipem do utworu "Krzycz, kiedy trzeba". Aktualnie zespół tworzą - Łukasz Biedroń- gitary Piotr Antos – Bas, Marcin Zmorzyński - wokal, Łukasz "Yasiu"  Pierwoła - gitara oraz Sławek Biernat - perkusja.  Zwycięstwo w Antyfeście Antyradia to ich pierwszy znaczący sukces, który otwiera przed nimi nowe możliwości pokazania się szerokiej rzeszy fanów muzyki rockowej w całej Polsce.

 

 

Festiwalowy finał 13. edycji konkursu odbył się w minioną niedzielę (15.07) na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. Wystąpiły zespoły: Batna, Mindfak, Punched Orange, Symptone i Topinambur. Gwiazdami wieczoru były Dziwna Wiosna i Pidżama Porno. O tegorocznym wysokim poziomie przeglądu niech świadczy przyznanie przez jury dwóch specjalnych wyróżnień, którymi uhonorowano Punched Orange i Symptone. To wyjątkowa sytuacja. Obie kapele nagrają po dwa utwory w Izabelin Studio, a ten pierwszy otrzymał również zaproszenie na koncert klubowy do warszawskiej Progresji.
 
Do tegorocznego Antyfestu Antyradia zgłosiły się 244 rockowe zespoły z całej Polski. 46 z nich uzyskało nominacje redakcji. Pięciu finalistów wskazali fani i słuchacze w głosowaniu internetowym.
 
Celem Antyfestu Antyradia organizowanego od 2009 roku jest promocja nieznanych szerokiej publiczności artystów grających muzykę gitarową. Statuetka "Złota Kosa" powstała w hołdzie zmarłemu dziennikarzowi Antyradia – Januszowi „Kosie” Kosińskiemu – wielkiemu orędownikowi promowania polskiej muzyki.
 
 
 
 
Sprawdź pełen line-up 27. Pol'and'Rock Festival:
 
 
POKAŻ PODOBNE
2021-07-05 09:17:56

BOKKA na Pol'and'Rock Festival

Są jednym z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie nie tylko ze względu na to, że nie wiadomo kim są. Twarze skrywane pod maskami to tylko wstęp do niezwykłej opowieści o tytule BOKKA - opowieści o zespole, który nie potrzebował imion i nazwisk, by stworzyć unikatową, nie tylko w skali rodzimego rynku, tożsamość.

2021-07-15 19:25:00

Co musisz wziąć na Festiwal

Wybierasz się na 27. Pol'and'Rock Festival? W tym roku spotykamy się w nowym miejscu - Lotnisko Makowice-Płoty, ale są rzeczy, które się nie zmieniają. Również w tym roku przygotowaliśmy dla Was ściągę, o czym pamiętać pakując się na Festiwal.

2021-07-01 17:15:10

27. Pol'and'Rock Festival dostępny dla wszystkich

Dbamy o to, żeby na naszym Festiwalu każdy jego uczestnik czuł się dobrze – ważne jest dla nas bezpieczeństwo Festiwalowiczów, ich dobra zabawa, ale także to, żeby każdy się na Festiwalu odnalazł. Również w tym roku impreza będzie dostępna dla wszystkich!

ZOBACZ TEŻ