Aktualności

Legendarne RSC w lineupie Woodstocku

2017-04-24 10:27:03

 

Legenda Polskiej Sceny Rockowej, która swoją działalność artystyczną prowadziła w Rzeszowie od 1981 roku. Zespół występował podczas tras koncertowych wraz z wieloma gwiazdami polskiej estrady, był laureatem i uczestnikiem wielu fesIwali takich jak: OPEN ROCK w Krakowie, FesIwal w Jarocinie, Rockowisko w Łodzi, Kart Rock w Jeleniej Górze. W 1983 roku płyta zespołu RSC uzyskała status złotej płyty, a dwie z ich piosenek – „Życie to Teatr” i „Fabryka snów” – znalazły się na składance pt. „NA LUZIE”, wśród przebojów zespołów takich jak: Lady Pank, Urszula, Budka Suflera, Maanam, Lombard. Po latach grupa reaktywowała się, koncertuje i nagrywa w oryginalnym składzie sprzed 34 lat, co branża muzyczna określiła, jako ewenement na rynku polskim. W ostatnim czasie zespół zaprezentował nowy singiel „Życie to tylko walc”, który zdążył już zadebiutować na Trójkowej Liście Przebojów a także zająć pierwsze miejsce na liście przebojów polskiej stacji radiowej (Wietrzne Radio) w Chicago. Zespół jest w trakcie pracy nad nową płytą.

 

 

 

Obecny skład zespołu:

Zbigniew Działa - wokal

Andrzej Wiśniowski - gitara

Wiesław Bawor - skrzypce

Piotr Spychalski - instrumenty klawiszowe

Krzysztof Dziuba - gitara basowa

Michał Kochmański - perkusja 

 

POKAŻ PODOBNE
2018-03-13 09:41:10

Złoty Bączek 2018 - notowanie 13

Przed Wami kolejne notowanie Złotego Bączka - nagrody którą Wy, jako publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata przyznajecie swoim ulubionym wykonawcom. Czy w rankingu pojawiły się zmiany? Przekonajcie się sami!

2018-03-19 22:00:00

Krzysztof Zalewski zagra na Małej Scenie

Krzysztof Zalewski uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce zagra w Kostrzynie nad Odrą na Pol'and'Rock Festival!

2018-02-26 15:02:13

Big Mountain na PolAndRock Festival

Jeżeli wypatrywaliście w festiwalowym line-upie propozycji reggae, to mamy dla was prawdziwy rarytas - zespół Big Mountain spotka się z polską publicznością na Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna
nota prawna