Aktualności

LemON przejmuje Dużą Scenę Pol’and’Rock Festival

2023-03-27 20:45:00

Jedyny w swoim rodzaju groove na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata! LemON po raz kolejny zaczaruje pol'and'rockową publiczność!

LemON to grupa założona w 2011 roku przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta. Komercyjny sukces niekomercyjnego brzmienia – tak można by opisać kapelę, która już nie raz grała z naszą Orkiestrą podczas Finałów WOŚP i 23. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. LemON to jeden z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej, który od 2012 roku niestrudzenie koncertuje, udowadniając, że ambitna muzyka potrafi zdobyć szerokie grono fanów.
 
 
 
Poza Przystankiem Woodstock w 2017 r. grali także m.in. na Wembley Arenie czy Europejskim Stadionie Kultury przed kilkudziesięciotysięczną publicznością. Z niesłabnącym zapałem odwiedzają także kameralne kluby, dostarczając niezapomnianych muzycznych wrażeń swoim wiernym fanom.
 
 
LemON był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach telewizyjnych (Sopot, Opole, EMA, Must Be The Music). Ich kawałki ,,Napraw”, ,,Nice”, ,,Jutro”, ,,Scarlett” znalazły się w czołówkach notowań i długo utrzymywały się na pierwszych miejscach list przebojów. Teledyski zespołu wyświetlono łącznie niemal 100 milionów razy!
 
 
 
 
Igor Herbut – zarówno solowo jak i z zespołem – gościnnie współpracował z wybitnymi postaciami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Kayah, Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Adam Sztaba, Jacek Cygan, Jan Borysewicz, Maryla Rodowicz, Grzegorz Markowski, Beata Kozidrak, Justyna Steczkowska, Sebastian Karpiel-Bułecka, ma także na koncie wspólne projekty z młodymi arystami sceny niezależnej: Ralphem Kamińskim, Hanią Rani (Tęskno), Sorry Boys, a także światowej sławy gruzińskim zespołem Rustavi.
 
 
Niespożyta energia, magia mocnego brzmienia i pełen emocji, wrażliwości przekaz płyną z każdego utworu zespołu. Niepowtarzalna barwa głosu wokalisty i nietuzinkowe rozwiązania instrumentalne tworzą wyjątkowy groove, który przyciąga tłumy wielbicieli nastrojowego grania. W swoich  albumach studyjnych muzycy nawiązują do korzeni, czerpiąc garściami z różnorodnych muzycznych środowisk. W utworach można usłyszeć inspiracje jazzowe, rockowe, r’n’b, które tworzą charakterystyczny rytm tej kapeli.
 
 
Ich 4 albumy studyjne pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. O najbardziej alternatywnej w dyskografii zespołu płycie pt. ,,Tu”  Marek Niedźwiecki napisał: „wcisnęło mnie w fotel i słucham tej muzyki od kilku godzin”.
 
 
 
 
 
Do zobaczenia pod Dużą Sceną 29. edycji Pol'and'Rock Festival! 
 
 

29. Pol'and'Rock Festival 

29. Najpiękniejszy Festiwal Świata odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 r., już po raz drugi na płycie byłego lotniska Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Festiwal jest darmowy i niebiletowany. Poza zespołem LemON na festiwalu zagrają też Apollo 440Spin DoctorsBiohazardCarpenter BrutNapalm DeathBrodkaDRAINWhile She SleepsZalewskiBullet for My ValentineRoyal RepublicSaint City OrchestraThe Scratch oraz Get The Shot. Obecność na ASP potwierdził m.in. Kabaret Paranienormalni.
 
POKAŻ PODOBNE
2023-07-12 11:00:00

Najpiękniejszy i wyjątkowy - dla niekwestionowanych gwiazd i... mniej znanych kapel!

Najpiękniejszy Festiwal Świata rokrocznie rozbrzmiewa dziesiątkami, setkami, a nawet tysiącami wyjątkowych dźwięków! Na festiwalowych scenach pojawiają się niekwestionowane gwiazdy, ale jest też przestrzeń dla mniej znanych twórców.

2023-07-21 12:29:59

Praca wre na festiwalowym polu!

Zaledwie 11 dni przed otwarciem bram na lotnisku Czaplinek-Broczyno, 29. Pol'and'Rock Festival intensywnie nabiera kształtu. Ekipy i sprzęt pracują bez ustanku, aby stworzyć miejsce pełne Miłości, Przyjaźni i Muzyki!

2023-07-21 12:05:00

Najważniejsze daty 29. Pol’and’Rock Festival

Aby ułatwić Wam zorganizowanie najlepszego czasu spędzonego na lotnisku Czaplinek-Broczyno, stworzyliśmy zestawienie dat i godzin, które mogą okazać się przydatne.

ZOBACZ TEŻ