Aktualności

Lordi na Pol’and’Rock Festival!

2019-06-17 20:14:39

 

Potwornie dobry ciężki metal zagości na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Fińska formacja grająca muzykę z pogranicza hard rocka i melodycznego death metalu wystąpi drugiego dnia festiwalu.

 

 

Założona w 1992 roku kapela szerokiej publiczności znana jest z bezprecedensowego tryumfu podczas konkursu Eurowizji w 2006, jednakże fani ciężkich brzmień i stylizacji rodem z horrorów już wcześniej śledzili rozwój tej przerażającej fińskiej formacji. Kapela powstała w Rovaniemi z inicjatywy wokalisty, autora tekstów, pomysłodawcy i projektanta ekstrawaganckich kostiumów, występującego pod pseudonimem Mr Lordi. Lordi początkowo było solowym projektem absolwenta szkoły filmowej i zawodowego charakteryzatora, który czerpał inspirację ze świata horroru i stylistyki spopularyzowanej przez kapelę KISS. Świat usłyszał o zespole w 2002 roku, gdy po kilku latach poszukiwania wytwórni płytowej Lordi wydało swoją debiutancką płytę “Get Heavy”, a promujący ją singiel “Would You Love a Monsterman” wspiął się na sam szczyt fińskiej listy przebojów. Lordi zagrało trasę koncertową z kapelą Nightwish, zyskując rzesze nowych fanów w Europie. W zeszłym roku ukazał się najbardziej skandalizujący jak dotąd, dziewiąty krążek zespołu, zatytułowany “Sexorcism”. 

 

 

U podstaw stylu muzycznego kapeli leżą dwa gatunki ciężkiej muzyki — charakteryzujący się agresywnym wokalem i drapieżnymi gitarami elektrycznymi hard rock i stawiający na growling i screaming w wokalu oraz na ciężkie hipnotyzujące perkusyjne rytmy melodyczny death metal. Co ciekawe, styl grania Lordi zmienia się z każdą płytą. Raz, jak na debiutanckim krążku “Get Heavy” czy na nagraniach z “The Arockalypse”, oscyluje w granicach klasycznego hard rocka, a raz zmierza w kierunku cięższych, bardziej alternatywnych brzmień, a krążek “To Beast or Not To Beast” to nagrania typowo heavy metalowe.

 

 

Fuzja ciężkiej muzyki i makabrycznych kostiumów noszonych przez członków kapeli to styl, który krytycy określają mianem “shock rock” wypromowany przez kapele takie jak KISS, Alice Cooper czy Twister Sister w latach 80 ubiegłego wieku. Epatujące makabrą kostiumy członków zespołu zachwycają precyzją wykonania i pomysłowością, przywodząc na myśl stroje z wysokobudżetowych horrorów. Mr Lordi dba o to, by stroje członków zespołu oddawały charakter muzyków, a każda z postaci tworzących zespół, czyli grający na gitarze Amen wystylizowany na koszmarną mumię, basista OX przebrany za makabrycznego człowieka-byka, keyboardzistka Hella wystylizowana na kukiełkę z piekła rodem, czy upiorny kaznodzieja Mana grający na perkusji ma dokładnie przemyślaną historię. Kostiumy członków kapeli są odświeżane i projektowane na potrzeby nowych wydawnictw i promujących je tras koncertowych. Artyści dbają o zachowanie anonimowości i publicznie pokazują się tylko upiornych maskach i kostiumach, tak, by nie naruszyć wizerunku całej kapeli.

 

Występy Lordi to prawdziwe widowisko okraszone nie tylko mrożącymi krew w żyłach kostiumami, ale też imponującym projektem sceny i ekstrawaganckimi pokazami pirotechnicznymi. Jak dotąd muzycy grali na festiwalach takich jak Ozzfest, Hellfest, czy Wacken Open Air. W sierpniu zaprezentują się na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą! 

 

Lordi zagra w Kostrzynie nad Odrą

POKAŻ PODOBNE
2020-06-02 13:05:00

Wielka obniżka cen festiwalowych Winyli w SiemaShop

Nakręcamy się na 26. Pol'and'Rock Festival ONLINE - Najpiękniejszą Domówkę Świata! Z tej okazji mamy dla Was wiele niepowtarzalnych niespodzianek, a już dziś jedna z nich! Skocz na SiemaShop.pl i zamów krążki Twoich ulubionych zespołów z wyjątkowych, festiwalowych koncertów. Teraz specjalnie dla Ciebie obniżyliśmy ceny limitowanych edycji, by jeszcze lepiej przygotować się do Domówki Online.

2020-08-01 11:33:01

Godzina W na Najpiękniejszym Festiwalu Świata

Godzina W na Najpiękniejszym Festiwalu Świata to wzruszająca chwila na stałe wpisana w oprawę wydarzenia. Jednoczymy się z Warszawą i wszystkimi Polakami.

2020-07-28 17:50:33

Artyści Najpiękniejszej Domówki Świata o ideach Pol’and’Rock Festival

Przewodnimi ideałami festiwalu, który z czasem stał się największym wydarzeniem muzycznym w Europie, niezmiennie są hasła Miłości, Przyjaźni i Muzyki. Spytaliśmy artystów, którzy zaprezentują się na Najpiękniejszej Domówce Świata, co dla nich oznaczają festiwalowe hasła.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna