Aktualności

LUIKU rozkołysze Dużą Scenę Pol'and'Rock 2023!

2023-04-17 20:25:00

Niezwykły projekt muzyczny autorstwa Dmytro Cyperdiuka zagości na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Przyjmijcie zaproszenie na niezapomnianą muzyczną biesiadę!

 
LUIKU to jedyny w swoim rodzaju skład, którego muzyka to gorący bałkańsko-cygańsko-ukraiński dance. Utwory utkane z dźwięków akordeonu, instrumentów dętych i perkusji z miejsca porywają do tańca i zabawy. Szalona fuzja dźwięków, w której przeplatają się melodie ukraińskie, bałkańskie, tureckie, węgierskie i polskie, tworzy niepowtarzalny styl, który przez lidera zespołu określany jest jako transkarpatia. 
 
 
 
 
 
Oryginalna nazwa zespołu wywodzi się od imienia głównego bohatera filmu Tabor wędruje do nieba, Loiku Zabary, oraz zachodnioukraińskiego słowa wujek - vuiko i świetnie podkreśla wyjątkowość twórczości zespołu. Projekt powstał przy pracy nad ścieżką dźwiękową do filmu dokumentalnego i, z inicjatywy Dmytro Cyperdiuka, szybko dorobił się pełnego koncertowego repertuaru w rytmach world music. Nietuzinkowe brzmienie i  eksperymentalne podejście do etnicznych melodii wiąże się z zamiłowaniem lidera grupy do podróży, pasji do uczenia się gry na przeróżnych instrumentach i ogromnej ciekawości świata. 
 
 
 
Wszystkie piosenki są autorstwa Dmytra Cyperdiuka, aranżacją zajmuje sie wraz z Dmytrem wirtuoz-akordeonista i didżej Dmytro Reshetnik. Na scenie podczas występu towarzyszy im cały zespół zawodowych muzyków- Roman Dubonos (trąbka), Max Boyko (sekcja dęta), Dmytro Khoroshun (perkusja elektr.), wokalistki znanego ukraińskiego chóru „Wieriowki” Alina Savchuk i Vita Kostyna (chórki) oraz... cała gama instrumentów bağlama (saz), bendir, cumbus, ​darbuka i inne. 
 
 
Przygotujcie się na dawkę rytmicznych melodii i dużo tańca! 
 
 
 

29. Pol'and'Rock Festival

29. Najpiękniejszy Festiwal Świata odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 r., już po raz drugi na płycie byłego lotniska Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Festiwal jest darmowy i niebiletowany. Poza LUIKU na festiwalu zagrają też Apollo 440Spin DoctorsBiohazardCarpenter BrutNapalm DeathBrodkaDRAINWhile She SleepsZalewskiBullet for My ValentineRoyal RepublicSaint City OrchestraThe ScratchGet The ShotLemONRise Of The NorthstarThe Rumjacks oraz Lady Pank. Obecność na ASP potwierdził m.in. Kabaret Paranienormalni.

POKAŻ PODOBNE
2023-07-19 17:00:00

Ostatnie dni zapisów na Bieg "Policz się z cukrzycą"

Gotowi na wyzwanie? Po raz pierwszy w historii realizujemy festiwalowy Bieg "Policz się z cukrzycą". Dla tych, którzy chcą pokonać dystans 3250 metrów - biegnąc, truchtając, spacerując - to już ostatni moment. Zgłoszenia trwają do 23 lipca.

2023-07-14 15:00:00

Miłość, Przyjaźń, Muzyka i NFT – nowość na Pol’and’Rock Festival!

Pol’and’Rock Festival wypływa na wody nowych technologii! Przygoda, która przenosi nas w świat muzyki, przyjaźni i miłości, tym razem zabierze nas także w cyfrową przyszłość. Z radością wprowadzamy naszą własną kolekcję tokenów NFT, łącząc harmonię dźwięków z innowacyjnością nowoczesnego świata!

2023-08-01 13:31:25

Pierwsi Festiwalowicze są już z nami!

Festiwalowe bramy już otwarte – razem z Jurkiem przywitaliśmy pierwszych uczestników 29. Pol’and’Rock Festival!

ZOBACZ TEŻ