Aktualności

Majka Jeżowska na Najpiękniejszej Domówce Świata

2020-06-15 16:06:01

 

„A ja wolę moją… Majkę!” 

 

Diva polskiej piosenki dziecięcej wystąpi na internetowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Majka Jeżowska pojawi się w festiwalowym studio w Warszawie w podwójnej roli. Piosenkarka nie tylko zagości na scenie, by zagrać dobrze znane wszystkim przeboje, ale też weźmie udział w spotkaniu na ASP.

 

 

 

 

 „Wszystkie dzieci nasze są”

Majka Jeżowska to piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, ambasadorka dobrej woli UNICEF. Na jej piosenkach wychowały się pokolenia wielbicieli muzyki. To właśnie Majka Jeżowska wprowadza najmłodszych w świat muzyki, budując w nich umiejętności doceniania różnorodnych brzmień i ciekawych aranżacji muzycznych. Artystka bezbłędnie porusza się po różnych gatunkach muzycznych - w jej repertuarze nie brakuje utworów wykraczających poza konwencję muzyki popularnej. Majka zadebiutowała w 1981 roku wydawnictwem „Jadę w świat”, jednak przełomowym w karierze piosenkarki była wydana w 1984 piosenka „A ja wolę moją mamę”, którą artystka nagrała dla syna, Wojtka. Adaptacja tekstu Agnieszki Osieckiej uzyskała ogromną popularność, a jednoimienny album sprzedał się w nakładzie ponad 50 000 egzemplarzy. Majka Jeżowska ma na koncie 18 płyt, w tym fenomenalne nagranie koncertowe z występu na ubiegłorocznym festiwalu Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą.

 

Majka Jeżowska na Pol'and'Rock Festival 2019 fot. Dominik Malik

 

 „Kolorowe dzieci”

Piosenkarka nagrała piosenkę „Kolor serca” w 1993 roku, by wesprzeć akcję zbiórki pieniędzy podczas pierwszego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2019 roku Majka Jeżowska z zespołem wystąpiła na Małej Scenie Pol’and’Rock Festival. Jej kultowy już koncert przyciągnął pod scenę zarówno dorosłych, którzy wychowali się na płytach Majki, jak i nowe pokolenie fanów. Zapowiadana przez internautów „pokojowa ściana śmierci” zamieniła się w „pokojową ścianę miłości”. Majka Jeżowska zaprezentowała nowe aranżacje swoich przebojów – czasem swingujące, czasem hip-hopowe, a czasem powalające mocniejszym, rockowym riffem, ale zawsze niosące przesłanie miłości, tolerancji, przyjaźni i troski o otaczający nas świat. Piosenkarka nawiązała niesamowitą więź z tłumem fanów, którzy wyśpiewywali każde słowo jej utworów.

 

Niewielu artystów tak dobrze zrozumiało i potrafiło wyrazić idee Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Festiwalowicze pokochali artystkę, a Jurek Owsiak o koncercie Majki na Pol’and’Rock Festival opowiadał tak:

(…) pod Małą Sceną, gdzie przeogromny tłum festiwalowej publiczności czekał na swoje… dzieciństwo i najbardziej słodkie wspomnienia. Ta szczerość zabawy publiczności, jej totalny udział w koncercie Majki wszystkich nas powalił na kolana. Fantastyczne szaleństwo z gwarancją indywidualnej podróży w czasy beztroski, podwórkowej zabawy, przeczytanych książek, procy, trzepaka i wzajemnego, szkolnego szacunku. Niezapomniany koncert (…)

 

Nagranie występu Majki Jeżowskiej dostępne jest w formie CD/DVD, między innymi, w internetowym sklepie SiemaShop, a całego koncertu wysłuchać można na wszystkich dobrych platformach streamingowych.

 

 

W tym roku wielbiciele Majki będą mieli okazję spotkać się z artystką podczas internetowej edycji Pol’and’Rock Festival, czyli na Najpiękniejszej Domówce Świata. Majka Jeżowska zaprezentuje się publiczności pierwszego dnia internetowego festiwalu. Zarówno występ piosenkarki, jak i spotkanie z nią podczas Akademii Sztuk Przepięknych będzie transmitowane na żywo na Facebooku Pol’and’Rock i na kanale Kręcioła.TV na YouTube

 

Mecenasem Akademii Sztuk Przepięknych jest mBank a spotkania poprowadzą dziennikarze portalu Onet.pl. 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-07-20 11:40:00

Spotkanie ASP | Martyna Wojciechowska gościnią specjalną mBanku!

Radość, inspiracja i potęga kobiecości na ASP! Z ogromną dumą ogłaszamy spotkanie z gościnią specjalną mBanku, niezwykłą postacią świata mediów, podróży i działalności społecznej – Martyną Wojciechowską!

2023-07-17 17:55:00

29. Pol'and'Rock Festival - jaki będzie?

17 dni do Najpiękniejszego Festiwalu Świata i nieco ponad 14 dni do momentu, gdy będziemy mogli spotkać się na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Odliczacie? Oto wszystko, co powinniście wiedzieć przed przyjazdem na Pol'and'Rock Festival!

2023-07-31 21:35:05

Nie tylko koncerty, czyli czego warto spróbować na 29. Pol'and'Rock Festival

Najpiękniejszy Festiwal Świata rusza już za moment! Jednak Pol'and'Rock Festival nie tylko koncertami żyje – przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych aktywności i akcji, w których warto wziąć udział, kiedy będziecie z nami!

ZOBACZ TEŻ