Aktualności

Mamy zasięg na zabawę na wirtualnym polu!

2020-07-31 15:02:12

 

Czy można rozbić namiot w Internecie? Czy da się zabrać atmosferę z festiwalowego pola, podzielić ją na kawałki i rozsiać ją po świecie? W końcu, co roku festiwalowicze nie kryją swojej miłości do Pol’and’Rock Festival, i niemal natychmiast od jego zakończenia, czują tęsknotę i głód pozytywnych emocji. Odpowiedź jest chyba zbędna, bo każdy wie, że z Wami wszystko można!

Na kostrzyńskim polu jest nasz dom, ale w tym roku musieliśmy wybudować osiedle, a nawet miasto, a tym samym przebudować całą planetę i stworzyć fundamenty miłości, przyjaźni i rock’and’rock’a, wszędzie tam, gdzie dzisiaj bawią się uczestnicy Najpiękniejszej Domówki Świata.

Pomysł szalony, wydawałoby się utopijny. A jednak, tylko na pozór, nie da się odtworzyć tego, co dotychczas się działo w jednym miejscu, a nad jego tworzeniem pracowało kilkaset tysięcy ludzi rocznie.

 

 

Na szczęście, ludzie zostali, z tą samą siłą, więc pozostało im tylko pozwolić pobawić się w architektów piękna, życzliwości i konstruktorów dobra, którzy na nasz problem, zaproponowali aplikację „Discord”.

I stało się! Mamy pełnowartościowy Festiwal, ucieramy nosa pandemicznym czasom. Na naszą publiczność, nie ma takich mocnych, co by mogli ich powstrzymać przed dobrą zabawą.

 

 

Duża scena podczas rozpoczęcia fot. Michał Kwaśniewski

 

“Trochę obawialiśmy się tego, czy nowa formuła festiwalowego pola sprawdzi się podczas Najpiękniejszej Domówki Świata. Jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie! Tylko pierwszego dnia onlinowe pole odwiedziło ponad 3000 użytkowników, którzy zostawili po sobie ponad 5000 wiadomości, a liczba ta rośnie dosłownie z minuty na minutę!

Dzięki Mastercard udowadniamy, że woodstockowicze, rozproszeni po całym kraju – ba, po całym świecie – mogą poczuć tę wyjątkową, wydawałoby się zarezerwowaną wyłącznie dla kawałka ziemi w Kostrzynie energię i razem tworzyć wyjątkową atmosferę Najpiękniejszego Pola Świata, tym razem na Discordzie.

Festiwalowicze wymieniają się zdjęciami, radami na temat tego, jak zorganizować swoje domówki, a nawet łączą się na kanałach dla poszczególnych województw, by spotkać się wspólnie na domówce w realu! Jest miłość, jest przyjaźń, jest muzyka, jest wreszcie rock’n’roll – zupełnie jak na festiwalowym polu w Kostrzynie!

Energia, która płynie od naszych discordowych woodstockowiczów to coś zupełnie niespotykanego, nie do podrobienia nigdzie indziej. Powiedzieć, że Discord sprawdza się na Domówce i dał namiastkę kostrzyńskiego pola, to nic nie powiedzieć! Atmosfera jest po prostu nieziemska, a my nie możemy doczekać się kolejnych dni festiwalu, które spędzimy w tym miejscu.” - Karol Gagatko/Wolontariusz Redakcji Internetowej WOŚP

 

Discord fot.Grzegorz Adamek

 

Wniosek nasuwa się jeden jesteśmy bliżej siebie, niż mogło się wydawać. Możemy rozmawiać z wieloma osobami jednocześnie. Być w wielu miejscach na raz. Uczestniczyć w koncertach w niejednej części świata. Słać życzenia, pozdrowienia, zdjęcia oraz filmy z naszych domówek… i nie musimy tego kończyć, pakować się w pośpiechu do festiwalowego plecaka. Jesteśmy w końcu w domu… i jednocześnie na festiwalu – słowa Jurka dzisiaj mają podwójną moc  - „jesteśmy w najpiękniejszym miejscu na Ziemii” -  tym miejscem, jest cały otaczający nas świat, tym miejscem są zakamarki Waszych radosnych serc. 

 

Festiwalowicze fot. Ola Drutkowska

 

Bawimy się dalej. Najpiękniejsza Domówka Świata dopiero się rozkręca! Ładujcie baterie i akumulatory! Wpadajcie na Discord - połączmy się wspólną zabawą!

Click „on” w drugi dzień najpiękniejszego życia! Tak mi dopomóż Rock’and’Roll!

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ