Aktualności

Marcin Wyrwał – Patrolowiec i… nie tylko!

2022-08-05 15:00:00

 

Patrolowiec raz = Patrolowiec na zawsze. Historia Marcina Wyrwała związana z Fundacją WOŚP, zatoczyła koło. W 2015 roku zaprosiliśmy go na szkolenie Pokojowego Patrolu, które ukończył z sukcesem, a dziś przyjechał na Festiwal jako gość Akademii Sztuk Przepięknych. 

 

Spotkanie na ASP

Patrolowej tradycji stało się zadość – Jurek, witając się z naszym gościem, wręczył mu patrolową koszulkę. Ten symboliczny gest rozpoczął spotkanie, na którym, wraz z Wojciechem Bojanowskim, Marcin opowiadał o realiach pracy korespondenta wojennego. Nazwał on Ukrainę, a szczególnie Kijów, swoim drugim domem. Opowiadał o trudnych emocjach, które odczuwa w związku z wojną w Ukrainie. Ale także o tym, co czują jego bliscy, którzy zostają tu – w Polsce, wyczekując jego powrotu. Musicie wiedzieć, że Marcin to pierwszy Patrolowiec, który wystąpił na ASP.

 

Jurek wręcza koszulkę Pokojowego Patrolu Marcinowi Wyrwałowi, fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Konferencja prasowa

Marcin Wyrwał był także gościem dzisiejszej konferencji prasowej. Opowiedział na niej m.in. o swoich wrażeniach ze szkolenia organizowanego przez Fundację WOŚP. Określa je jako jedno z najlepszych, a jako korespondent wojenny doświadczenie ma spore, w jakich uczestniczył.

Podczas konferencji założył czerwoną koszulkę. Podkreślał, że jest bardzo dumny z bycia członkiem Pokojowego Patrolu.

 

Wojciech Bojanowski, Jurek Owsiak i Marcin Wyrwał na konferencji prasowej, fot. Grzegorz Adamek

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-05-30 21:05:00

Strachy na Lachy powracają na Najpiękniejszy Festiwal Świata!

Kultowy zespół Strachy na Lachy zagrał na 10. Przystanku Woodstock w 2004 roku. Powracają na Najpiękniejszy Festiwal Świata! Zobaczycie ich tego lata na Dużej Sceny 28. Pol'and'Rock Festival!

2022-05-23 16:03:21

Siódme notowanie Plebiscytu Złotego Bączka

Przedstawiamy Wam siódme notowanie tegorocznego Plebiscytu Złotego Bączka! Chociaż kolejność pierwszych sześciu zespołów się nie zmieniła, to "odległości" punktowe się zmniejszają.

2022-05-24 10:35:00

Rozpoczynamy nabór do grup medycznych na 28. Pol’and’Rock Festival 2022

Poszukujemy wolontariuszy do tworzenia zabezpieczenia medycznego 28 edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

ZOBACZ TEŻ