Aktualności

Marcin Wyrwał – Patrolowiec i… nie tylko!

2022-08-05 15:00:00

 

Patrolowiec raz = Patrolowiec na zawsze. Historia Marcina Wyrwała związana z Fundacją WOŚP, zatoczyła koło. W 2015 roku zaprosiliśmy go na szkolenie Pokojowego Patrolu, które ukończył z sukcesem, a dziś przyjechał na Festiwal jako gość Akademii Sztuk Przepięknych. 

 

Spotkanie na ASP

Patrolowej tradycji stało się zadość – Jurek, witając się z naszym gościem, wręczył mu patrolową koszulkę. Ten symboliczny gest rozpoczął spotkanie, na którym, wraz z Wojciechem Bojanowskim, Marcin opowiadał o realiach pracy korespondenta wojennego. Nazwał on Ukrainę, a szczególnie Kijów, swoim drugim domem. Opowiadał o trudnych emocjach, które odczuwa w związku z wojną w Ukrainie. Ale także o tym, co czują jego bliscy, którzy zostają tu – w Polsce, wyczekując jego powrotu. Musicie wiedzieć, że Marcin to pierwszy Patrolowiec, który wystąpił na ASP.

 

Jurek wręcza koszulkę Pokojowego Patrolu Marcinowi Wyrwałowi, fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Konferencja prasowa

Marcin Wyrwał był także gościem dzisiejszej konferencji prasowej. Opowiedział na niej m.in. o swoich wrażeniach ze szkolenia organizowanego przez Fundację WOŚP. Określa je jako jedno z najlepszych, a jako korespondent wojenny doświadczenie ma spore, w jakich uczestniczył.

Podczas konferencji założył czerwoną koszulkę. Podkreślał, że jest bardzo dumny z bycia członkiem Pokojowego Patrolu.

 

Wojciech Bojanowski, Jurek Owsiak i Marcin Wyrwał na konferencji prasowej, fot. Grzegorz Adamek

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-11-03 13:40:00

Ostatnie szkolenie PP przed 31. Finałem WOŚP

Trwają przygotowania do zimowego szkolenia Pokojowego Patrolu! Zachęcamy do wzięcia udziału i dołączenia do grupy najbardziej rock’n’rollowych wolontariuszy!

2022-12-05 14:53:49

Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza! Dziękujemy!

Dzisiaj święto wszystkich wolontariuszy! Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy poświęcają swój czas i energię dla słusznej sprawy.

2022-10-25 10:32:12

Jak układają się głosy w plebiscycie Złotego Bączka?

Aktualnie trwający plebiscyt Złotego Bączka, czyli naszej nagrody publiczności, wystartował 7 października. Od tamtego czasu łącznie oddaliście 6 390 głosów na zespoły, które według Was zagrały najlepiej i powinny wystąpić na Najpiękniejszym Festiwalu Świata ponownie.

ZOBACZ TEŻ