Aktualności

Marta Lempart gościem #byckobietaontour

2021-07-14 10:44:08

 

Marta Lempart jest inicjatorką Czarnego Poniedziałku - pierwszego Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który odbył się 3 października 2016 roku, czyli masowych czarnych protestów przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Jedna z twarzy ruchu Ogólnopolski Strajk Kobiet, walczącego o prawa kobiet i Polskę dla wszystkich, w której prawa człowieka są podstawą demokracji, a nie "tematem zastępczym", odkładanym na wieczne potem - ruchu organizującego, współorganizującego i wspierającego protesty obywatelskie, w tym 100 dni protestów przeciw zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych na przełomie 2020 i 2021 roku.

 

Jedna z liderek obywatelskiej opozycji demokratycznej, współorganizatorka protestów w obronie niezależności sądownictwa, przeciw pedofilii w Kościele, w obronie praw osób z niepełnosprawnościami, uczestniczka blokad antyfaszystowskich. Jednocześnie - prawniczka, legislatorka, była dyrektorka w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, współautorka ustawy o języku migowym i innych przepisów dostosowujących polskie prawo do Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami i przepisów UE. Certyfikowana z zakresu tworzenia budżetu państwa w układzie zadaniowym i do pracy na wysokich stanowiskach państwowych (Ministerstwo Finansów, Krajowa Szkoła Administracji Publicznej).

 

Za organizację i prowadzenie protestów ścigana w ponad 70 postępowaniach i procesach sądowych, została także pozwana przez Ordo Iuris za nazwanie tej organizacji "finansowanymi przez Kreml fundamentalistami". 

 

Spotkanie odbędzie się na Akademii Sztuk Przepięknych i zaplanowane jest na sobotę, 31 lipca, na godzinę 13:30. Mecenasem ASP jest mBank, a wszystkie spoktania będą transmitowane w Internecie, również na głównej stronie Onetu. 

 

 

W ramach projektu kobiety spotykają się, by się od siebie uczyć, wymieniać doświadczeniami, czerpać energię, motywować i wspierać nawzajem. Organizatorki projektu nie boją się trudnych i kontrowersyjnych tematów. Wśród prelegentów, z którymi rozmawiał duet Wellman-Klepka znaleźli się, między innymi, Jurek Owsiak, Katarzyna Nosowska, Marcin Prokop, Andrzej Depko, Jolanta Kwaśniewska, Grażyna Wolszczak.  

 

Dorota Wellman to charyzmatyczna dziennikarka telewizyjna, radiowa i prasowa. Od 14 lat razem z Marcinem Prokopem tworzy znakomity duet  w programie Dzień Dobry TVN. Ostatnio autorka programu „Inspirujące kobiety” w TVN Style. Jest laureatką licznych nagród, m. in. Wiktora w kategorii Prezenter Telewizyjny w 2010 roku, InicjaTOR 2015 (MediaTory), Europejskiej Nagrody Tolerancji 2014. Według rankingów Gazety Wyborczej i Wprost jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet w polskich mediach i drugą najcenniejszą polska gwiazdą w roku 2017 według rankingu Forbes.

 

Marta Klepka to dyrektorka ekskluzywnego Heron Live Hotel nad Jeziorem Rożnowskim.  Z wykształcenia prawniczka, studiowała we Frankfurcie nad Odrą. Ukończyła również studia podyplomowe z psychologii zarządzania, a także liczne kursy, szkolenia, warsztaty z zarządzania i budowania zespołów. Jest pomysłodawczynią i organizatorką projektu #BYCKOBIETAONTOUR, który tworzy dla kobiet i podróżuje z nim po całej Polsce. Zorganizowała już 28 konferencji w kilkunastu miastach, w których wzięło udział ponad 5200 osób. 

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ