Aktualności

Marta Lempart gościem #byckobietaontour

2021-07-14 10:44:08

 

Marta Lempart jest inicjatorką Czarnego Poniedziałku - pierwszego Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który odbył się 3 października 2016 roku, czyli masowych czarnych protestów przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Jedna z twarzy ruchu Ogólnopolski Strajk Kobiet, walczącego o prawa kobiet i Polskę dla wszystkich, w której prawa człowieka są podstawą demokracji, a nie "tematem zastępczym", odkładanym na wieczne potem - ruchu organizującego, współorganizującego i wspierającego protesty obywatelskie, w tym 100 dni protestów przeciw zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych na przełomie 2020 i 2021 roku.

 

Jedna z liderek obywatelskiej opozycji demokratycznej, współorganizatorka protestów w obronie niezależności sądownictwa, przeciw pedofilii w Kościele, w obronie praw osób z niepełnosprawnościami, uczestniczka blokad antyfaszystowskich. Jednocześnie - prawniczka, legislatorka, była dyrektorka w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, współautorka ustawy o języku migowym i innych przepisów dostosowujących polskie prawo do Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami i przepisów UE. Certyfikowana z zakresu tworzenia budżetu państwa w układzie zadaniowym i do pracy na wysokich stanowiskach państwowych (Ministerstwo Finansów, Krajowa Szkoła Administracji Publicznej).

 

Za organizację i prowadzenie protestów ścigana w ponad 70 postępowaniach i procesach sądowych, została także pozwana przez Ordo Iuris za nazwanie tej organizacji "finansowanymi przez Kreml fundamentalistami". 

 

Spotkanie odbędzie się na Akademii Sztuk Przepięknych i zaplanowane jest na sobotę, 31 lipca, na godzinę 13:30. Mecenasem ASP jest mBank, a wszystkie spoktania będą transmitowane w Internecie, również na głównej stronie Onetu. 

 

 

W ramach projektu kobiety spotykają się, by się od siebie uczyć, wymieniać doświadczeniami, czerpać energię, motywować i wspierać nawzajem. Organizatorki projektu nie boją się trudnych i kontrowersyjnych tematów. Wśród prelegentów, z którymi rozmawiał duet Wellman-Klepka znaleźli się, między innymi, Jurek Owsiak, Katarzyna Nosowska, Marcin Prokop, Andrzej Depko, Jolanta Kwaśniewska, Grażyna Wolszczak.  

 

Dorota Wellman to charyzmatyczna dziennikarka telewizyjna, radiowa i prasowa. Od 14 lat razem z Marcinem Prokopem tworzy znakomity duet  w programie Dzień Dobry TVN. Ostatnio autorka programu „Inspirujące kobiety” w TVN Style. Jest laureatką licznych nagród, m. in. Wiktora w kategorii Prezenter Telewizyjny w 2010 roku, InicjaTOR 2015 (MediaTory), Europejskiej Nagrody Tolerancji 2014. Według rankingów Gazety Wyborczej i Wprost jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet w polskich mediach i drugą najcenniejszą polska gwiazdą w roku 2017 według rankingu Forbes.

 

Marta Klepka to dyrektorka ekskluzywnego Heron Live Hotel nad Jeziorem Rożnowskim.  Z wykształcenia prawniczka, studiowała we Frankfurcie nad Odrą. Ukończyła również studia podyplomowe z psychologii zarządzania, a także liczne kursy, szkolenia, warsztaty z zarządzania i budowania zespołów. Jest pomysłodawczynią i organizatorką projektu #BYCKOBIETAONTOUR, który tworzy dla kobiet i podróżuje z nim po całej Polsce. Zorganizowała już 28 konferencji w kilkunastu miastach, w których wzięło udział ponad 5200 osób. 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-08-04 11:20:51

27. Pol’and’Rock Festival na Pomorzu Zachodnim

Najpiękniejszy Festiwal Świata, jak nazywany jest Pol’and’Rock, wrócił na przepiękne Pomorze Zachodnie. Ten zgrany duet, w 2021 – Roku Ekologicznym, na pewno zabrzmi czysto i radośnie. A podróż na lotnisko Makowice – Płoty i festiwalowe wydarzenia pozwolą poznać region, w którym urzekająca przyroda łączy się z nowoczesną infrastrukturą. Niech to zachęci nas wszystkich do aktywnego wypoczynku, zdrowego życia, odpowiedzialności za środowisko.

2021-09-28 20:54:05

Powstaje film o księdzu Janie Kaczkowskim

Ksiądz Jan Kaczkowski był jedną z tych postaci, które najdobitniej dowiodły, że realizowana w ramach Pol'and'Rock Festival Akademia Sztuk Przepięknych to przestrzeń ważnych dyskusji, ponad wszelkimi podziałami.

2021-07-31 22:14:01

5 najcudowniejszych momentów 27. Pol’and’Rock Festival – przeżyjmy to jeszcze raz!

Wszystko, co piękne, przemija. A wszystko, co najpiękniejsze, zostaje w sercu na zawsze. Najpiękniejszy Festiwal Świata dobiegł końca, lecz wspomnienia z tego wydarzenia będą żyć w nas jeszcze przez długi czas. Przeżyjmy więc jeszcze raz te wspaniałe emocje i widzimy się w styczniu podczas jubileuszowego, 30. Finału WOŚP!

ZOBACZ TEŻ