Aktualności

Marta Lempart gościem #byckobietaontour

2021-07-14 10:44:08

 

Marta Lempart jest inicjatorką Czarnego Poniedziałku - pierwszego Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który odbył się 3 października 2016 roku, czyli masowych czarnych protestów przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Jedna z twarzy ruchu Ogólnopolski Strajk Kobiet, walczącego o prawa kobiet i Polskę dla wszystkich, w której prawa człowieka są podstawą demokracji, a nie "tematem zastępczym", odkładanym na wieczne potem - ruchu organizującego, współorganizującego i wspierającego protesty obywatelskie, w tym 100 dni protestów przeciw zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych na przełomie 2020 i 2021 roku.

 

Jedna z liderek obywatelskiej opozycji demokratycznej, współorganizatorka protestów w obronie niezależności sądownictwa, przeciw pedofilii w Kościele, w obronie praw osób z niepełnosprawnościami, uczestniczka blokad antyfaszystowskich. Jednocześnie - prawniczka, legislatorka, była dyrektorka w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, współautorka ustawy o języku migowym i innych przepisów dostosowujących polskie prawo do Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami i przepisów UE. Certyfikowana z zakresu tworzenia budżetu państwa w układzie zadaniowym i do pracy na wysokich stanowiskach państwowych (Ministerstwo Finansów, Krajowa Szkoła Administracji Publicznej).

 

Za organizację i prowadzenie protestów ścigana w ponad 70 postępowaniach i procesach sądowych, została także pozwana przez Ordo Iuris za nazwanie tej organizacji "finansowanymi przez Kreml fundamentalistami". 

 

Spotkanie odbędzie się na Akademii Sztuk Przepięknych i zaplanowane jest na sobotę, 31 lipca, na godzinę 13:30. Mecenasem ASP jest mBank, a wszystkie spoktania będą transmitowane w Internecie, również na głównej stronie Onetu. 

 

 

W ramach projektu kobiety spotykają się, by się od siebie uczyć, wymieniać doświadczeniami, czerpać energię, motywować i wspierać nawzajem. Organizatorki projektu nie boją się trudnych i kontrowersyjnych tematów. Wśród prelegentów, z którymi rozmawiał duet Wellman-Klepka znaleźli się, między innymi, Jurek Owsiak, Katarzyna Nosowska, Marcin Prokop, Andrzej Depko, Jolanta Kwaśniewska, Grażyna Wolszczak.  

 

Dorota Wellman to charyzmatyczna dziennikarka telewizyjna, radiowa i prasowa. Od 14 lat razem z Marcinem Prokopem tworzy znakomity duet  w programie Dzień Dobry TVN. Ostatnio autorka programu „Inspirujące kobiety” w TVN Style. Jest laureatką licznych nagród, m. in. Wiktora w kategorii Prezenter Telewizyjny w 2010 roku, InicjaTOR 2015 (MediaTory), Europejskiej Nagrody Tolerancji 2014. Według rankingów Gazety Wyborczej i Wprost jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet w polskich mediach i drugą najcenniejszą polska gwiazdą w roku 2017 według rankingu Forbes.

 

Marta Klepka to dyrektorka ekskluzywnego Heron Live Hotel nad Jeziorem Rożnowskim.  Z wykształcenia prawniczka, studiowała we Frankfurcie nad Odrą. Ukończyła również studia podyplomowe z psychologii zarządzania, a także liczne kursy, szkolenia, warsztaty z zarządzania i budowania zespołów. Jest pomysłodawczynią i organizatorką projektu #BYCKOBIETAONTOUR, który tworzy dla kobiet i podróżuje z nim po całej Polsce. Zorganizowała już 28 konferencji w kilkunastu miastach, w których wzięło udział ponad 5200 osób. 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-07-11 20:20:00

Janina Bąk i Piotr Jacoń o sytuacji osób LGBTQ+

Prawo do bycia sobą - o tożsamości, miłości i potrzebie wsparcia osób LGBTQ+ - spotkanie pod takim hasłem, z udziałem Janiny Bąk i Piotra Jaconia, odbędzie się w ramach tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych.

2022-07-25 11:24:55

Ważne tematy, które poruszymy na 28. Pol'and'Rock Festival

Najpiękniejszy Festiwal Świata to nie tylko zabawa, chociaż jest ona oczywiście bardzo ważna. To również rozmowy na niełatwe tematy, których nie boimy się poruszać. W tym roku będziemy mówili między innymi o wojnie i jej skutkach, o hejcie i o dyskryminacji.

2022-08-04 15:54:14

Pierwsze spotkania na ASP za nami!

Wyjątkową wartością Festiwalu są rozmowy z najciekawszymi osobami z Polski, a czasem i świata. Tegoroczne spotkania na Akademii Sztuk Przepięknych wystartowały! Już od 16 lat prowadzą je dociekliwi dziennikarze Onetu.

ZOBACZ TEŻ