Aktualności

MAYE Wioska Beztroska

2016-06-15 11:10:13
Stowarzyszenie MAYE zostało założone przez ludzi, których wspólną platformą działania jest MUZYKA ART YOGA ECO.

Tworzą je ludzie o przeróżnych charakterach i zainteresowaniach, uzdolnieni muzycznie, mający inklinacje teatralne i artystyczne, ludzie, którzy związani są z szeroko pojętą filozofią i praktyką jogi, kochający zdrowe odżywianie wolne od zadawania cierpienia zwierzętom, dbający o środowisko, a także ci, którzy kierują się dewizą „proste życie i wzniosłe myślenie.”

MAYE promuje harmonijny styl życia, kreatywne i alternatywne formy myślenia i działania. Kształtuje wrażliwość i postawy prospołeczne poprzez muzykę, sztukę, taniec, metody wyciszenia, jogi i medytacji. Pozwala to na odnalezienie równowagi i drogi indywidualnego rozwoju osobistego.

Stowarzyszenie MAYE MUZYKA, ART, YOGA EKO zaprasza do ich strefy na Akademii Sztuk Przepięknych na 22. Przystanku Woodstock. 

 
Harmonogram aktywności:

Namiot Art Warsztaty:

10:00 - 11:00 Warsztaty  "Spontan - Łapka Art"
11:00 - 13:00 „Zmaluj to z nami"
13:00 - 15:00 Warsztaty teatralne
15:00 - 16:00 Warsztaty Bębniarskie "Drumming Circle"
16:00 - 17:00 “Warsztaty zaplecione w Wianki”- zrób sobie wianek!
17:00 - 18:00 Warsztaty improwizacji muzycznej - Muzyka bez nut i ograniczeń
18:00 - 19:00 Warsztaty Piosenko-pisania (w środę i czwartek), a Spontan - Łapka Art (w piątek i sobotę)
19:00 - 20:00 Warsztaty Bębniarskie "Drumming Circle"

Warsztaty  "Spontan - Łapka Art" - szalona zabawa kolorami i formami, która pomaga zajrzeć wgłąb siebie i podpowiada jak możemy, w kreatywny sposób, wyrażać swoje emocje. Tego typu ekspresja mówi nam o nas samych wiele więcej, niźli słowa. Malowanie dłońmi - zakazany owoc dzieciństwa, kto wie o czym mówię, łapka w górę. Warsztaty będą prowadzone od środy do soboty od 10:00 do 11:00 oraz w piątek i w sobotę od 18:00 do 19:00. 

Warsztaty Teatralne - nauczymy was pełnego ekspresji sposobu wyrażania uczuć, pokażemy jak wyzwolić emocje, być bardziej twórczym, spontanicznym i jak odnaleźć prawdziwego siebie. Chcemy przy tym byś doświadczył, że szczęścia nie przynosi przywdziewanie kolejnych masek, a raczej ich zrzucanie. Zajęcia prowadzone będą  przez aktorów interaktywnego eko-teatru "Wind of Change" ze Lwowa. Zapraszamy wszystkich do udziału w warsztatach teatralnych każdego dnia (od środy do soboty) między 13:00 a 15:00.

Warsztaty improwizacji muzycznej - Muzyka bez nut i ograniczeń - zajęcia, które pokażą, że granie na instrumentach nie wymaga studiowania teorii muzyki, ani nawet znajomości nut. Wszystko, czego potrzebujesz, to umiejętność przetwarzania swoich emocji w dźwięki. Tylko wtedy będą one naturalne, piękne i to stanowi prawdziwą istotę muzyki. Warsztaty to okazja, by przeżyć chwile swobodnej ekspresji i magii muzycznego spontana. Zajęcia są dla wszystkich , dla tych, którym instrument wrósł już w ręce i dla tych, którym słoń nadepnął na ucho. Prowadzący - Andriej Szadiej, to profesjonalny muzyk potrafiący grać na dziesiątkach instrumentów, także tych zapomnianych i mało znanych. Pokaż swoje emocje poprzez dźwięki. Spotykamy się codziennie (od środy do soboty) o 17:00.

Warsztaty Bębniarskie "Drumming Circle" - Poczuj rytm serca. Przynieś swój instrument  i zagraj z nami w bębniarskim kręgu.  Bęben to instrument serca, magia płynąca z jego rytmów potrafi wyzwalać pierwotne stany i emocje. Taka przygoda z dźwiękami rozbudza kreatywność, usprawnia koordynację ruchową, pomaga w skupieniu uwagi i koncentracji. Najważniejsze na zajęciach jest to, aby wszystkie serca zagrały jednym rytmem.  To działa i będziemy o tym bębnić na okrągło. Zapraszamy codziennie (od środy do soboty) od 15:00 do 16:00 oraz od 19:00 do 20:00. 

„Zmaluj to z nami" - stwórz z nami na płótnie cykl trzech ogromnych bannerów ilustrujących słynne Woodstockowe hasła. „Pokój, Przyjaźń, Muzyka” - każdego dnia nowy art i nowe hasło. Przyłącz się, jeśli i dla ciebie te słowa mają znaczenie. Każdy może mieć swój wkład przy tworzeniu tego wielkiego, spontanicznego i pełnego radości dzieła. Dołącz się do naszej radosnej twórczości codziennie (od środy do soboty) między 11:00 a 13:00.

“Warsztaty zaplecione w Wianki”- zrób sobie wianek! - Niektórzy z natury plotą trzy po trzy, my zaś z natury pleciemy wianki. Szumiące trawy, polne kwiaty czy dziko rosnące zioła przerabiamy na kolorowe sploty i mamy  przy tym dziki ubaw. Chcesz być na czasie? Pamiętaj, w tym roku zamiast bandanki nosimy wianki. Samoobsługowa produkcja wianków codziennie (od środy do soboty) od 16:00 do 17:00.

Warsztaty Piosenko-pisania - Chcesz się nauczyć jak swoje myśli przełożyć na słowa, jak uczucia zamknąć w kilku rymach? Napisz z nami festiwalowy hit i pozwól usłyszeć innym co ci w duszy gra. Zapraszamy na warsztaty w środę i czwartek o godzinie 18:00.


Namiot Chillax:

"Destination-relaxation - Teleportacja do Strefy Relaxu" - Podróż bez biletu, bez stresu i bez spóźniania się na pociąg. Proste rozwiązania są przecież najlepsze, wystarczy przejść przez drzwi starej szafy, a znajdziesz się w sferze relaksu, hamaków i luzu. Jeśli dobrze nadstawisz uszu, usłyszysz może szum fal na Jamajce lub dźwięki relaksacyjnej muzy. Proste techniki relaksacji (Yoga Nidra) pomogą ci wejść w klimat, a co najlepsze, możesz je potem stosować sam, po powrocie do domu. Chwila wakacji na co dzień. Zapraszamy przez cały dzień (od środy do soboty) od 10:00 do 19:00, warsztaty zaczynamy o każdej pełnej godzinie.

"Chillax time” - Mantra Jam Session, to klimatyczna przestrzeń, w której możesz zanurzyć się w atmosferze wyciszenia, relaksu i odpoczynku od zgiełku świata. Zapraszamy Was do miejsca, gdzie będziecie mogli całkowicie pogrążyć się w pozytywnych wibracjach. Ustronie to  otuli was jak ciepły koc, da bezpieczeństwo i wypoczynek. Proponujemy muzyczną ucztę, gdzie można śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach albo po prostu słuchać. We wspólnym mantra jam session wszyscy są równi, a muzycy, śpiewacy i uczestnicy zajęć siedzą wspólnie na ziemi, tworząc jedność, bez podziałów na twórców i odbiorców. Każdy może włączyć się do wspólnego muzykowania. Zaczynamy codziennie (od środy do soboty) od 16:00 i gramy aż do 20:00. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!


Namiot Medytacja:

„Operacja Medytacja - Meditation Workshops" - warsztaty medytacji, podczas których można nauczyć się bardzo prostych technik medytacji z oddechem i z dźwiękiem mantr.  Wystarczy, że przyjdziesz i zabierzesz ze sobą dobre chęci. Bo medytować każdy może. Zapraszamy codziennie od 10:00 do 20:00.


Namiot z Prelekcjami:

11:00 - 11:45 "Do you mind?” - Warsztaty Pracy z Umysłem
12:00 - 12:45 "Czy znasz samego siebie?" w środę i piątek
12:00 - 12:45 "Globalna rodzinka - zobacz brata w sąsiedzie (spod czwórki :)" czwartek i sobota
13:00 - 13:45 "Do you mind?” - Warsztaty Pracy z Umysłem
14:00 - 14:45  Zostań wege na 30 dni!
14:45 - 15:30 "Czy Malina to dziewczyna?"
16:00 “Chillax time” - Mantra Jam Session

"Do you mind?” - Warsztaty Pracy z Umysłem - Potrzebujesz relaksu, wyciszenia, odprężenia, męczy Cię nieustanny potok myśli i kalejdoskop zmiennych emocji? Te spotkania, to jak instrukcja obsługi własnego umysłu w pigułce. Dowiesz się, jak przy pomocy prostych technik zapanować nad emocjami, ogarnąć się, gdy tracisz wewnętrzną równowagę i brakuje ci dystansu wobec problemów. Codziennie (od środy do soboty) o 11:00 do 12:00 oraz 13:00 do 14:00.

"Czy znasz samego siebie?" - wykład na temat głębi naszej tożsamości prowadzony przez Magdalenę Molę, psychologa, eksperta w dziedzinie medytacji i yogi, autorki książki "Medytacja łatwiejsza niż myślisz". Zapraszamy w środę i w piątek o godzinie 12:00 do 13:00 w samo południe.

"Globalna rodzinka - zobacz brata w sąsiedzie (spod czwórki :)" - jak wznieść się ponad wszelkie podziały i uprzedzenia? Czasami wystarczy tylko szerzej otworzyć oczy, by zobaczyć, że wszyscy jesteśmy braćmi, niezależnie od koloru skóry, narodowości, wieku i płci. Zapraszamy w czwartek i sobotę o godzinie 12:00.

Zostań wege na 30 dni! - to coś więcej niż tylko wykład na temat zalet wegetarianizmu i zdrowej diety, dostaniesz praktyczne porady jak na miesiąc zostać wegetarianinem, przeżyć i chcieć więcej. Odpowiemy na pytania czy wegetarianie naprawdę jedzą tylko trawę, podpowiemy jak „rzucać mięsem” bez konsekwencji dla zdrowia i przekonasz, że nie taki wegetarianin straszny, jak go malują, ci co go krytykują. Codziennie (od środy do soboty) o 14:00.

"Czy Malina to dziewczyna?" - quiz z przymrużeniem oka na temat wegetarianizmu. Sprawdź swoją wiedzę na temat zdrowej diety i miej przy tym ubaw, bo czasami nawet z poważnych tematów warto się pośmiać, może przy okazji zdobędziesz główną nagrodę  - "Złoty Czosnek Woodstock 2016". Zapraszamy codziennie (od środy do soboty) od 14:45 do 15:30, zaraz po wykładzie pt.:  “Zostań wege na 30 dni!”


Zajęcia poza namiotami na terenie naszej wioski:

Sand Art - weź udział we wspólnym sypaniu Wielkiej Mandali Przyjaźni przy użyciu kolorowego piasku. Wspólnie doświadczymy, jak harmonijna forma wyłania się z chaosu. Tworzenie mandali pomaga w odzyskaniu spokoju i równowagi, uczy jak zapanować nad emocjami. Jeśli chcesz być wyluzowany i pogodny, przyjdź do nas, obiecujemy nie sypać piaskiem w oczy. Każdego dnia o 15:00 (od środy do soboty) zaczynamy tworzenie Wielkiej Mandali Przyjaźni. Zapraszamy!

“Plac Zapomnianych Zabaw z Dzieciństwa” - Przyjdź na nasz plac zabaw…. Bańki mydlane, piaskownica, gra w klasy, badmington - tęsknisz za tym? Bo my bardzo! I dlatego zachęcamy, by w swoim namiocie zostawić fason i powagę zamiast tego założyć szelki i kokardy i wskoczyć do wspólnej zabawy. Z nami bez obawy, możesz polecieć sobie w kulki. Obudź w sobie dziecko. Plac zabaw czynny jest cały dzień (od środy do soboty) od 10:00 do 20:00.

"Meditation circle - Medytacja dla Pokoju na Świecie" - Krąg medytacyjny z mantrami Om Hari Om czyli splatamy dłonie w szczytnym celu. Prosty gest z niesamowitym powerem, który dzięki naszym dobrym intencjom może dołożyć cegiełkę  do budowania harmonii i pokoju na świecie. Niech ta nasza pozytywna wibracja i wspólna medytacja stanie przeciwko wojnom i podziałom na świecie. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie codziennie o 16:00 (od środy do soboty).

 

 (amm)

 
POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ