Aktualności

Medyczny Patrol na Pol’and’Rock 2018

2018-07-31 17:18:04

 

Medyczny Patrol to wolontariusze fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy na co dzień pracują jako lekarze, ratownicy i pielęgniarki. Przy pomocy nowoczesnego sprzętu, stanowią profesjonalne zabezpieczenie medyczne festiwalu. Robią to zupełnie za darmo, z czystej chęci pomocy Festiwalowiczom! Na szpitalu polowym dysponują respiratorami, defibrylatorami, aparatem USG, a nawet urządzeniem do mechanicznej kompresji klatki piersiowej.

 

 

fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Medycy do sprawnej komunikacji używają 8 specjalnie przystosowanych do jazdy w terenie quadów i ambulansów. Czyni to z nich jedną z najsprawniej działających ekip medycznych. Mogą szybko dotrzeć do poszkodowanego nawet w najtrudniej położone miejsce na Festiwalu. Na terenie Pol’and’Rock rozmieszczone są punkty medyczne. To właśnie tam należy udać się w przypadku jakiegoś urazu. Jeśli zażywacie na stałe leki i chcecie je przechować w szpitalu, poinformujcie o tym najbliżej położony punkt medyczny, a wolontariusze pokierują was do szpitala polowego. Tam dostaniecie specjalną opaskę, z którą należy przyjść za każdym razem, gdy chcecie skorzystać z leków.

 

Mapa z punktami medycznymi

 

 

 fot. Paweł Krupka

 

 

Medyczny Patrol nad bezpieczeństwem Festiwalowiczów będzie czuwał od środy (1 sierpnia) od godziny 12.00. We wtorek (31 lipiec) natomiast odbyła się pozoracja, w której uczestniczyły służby medyczne działające podczas festiwalu Pol'and'Rock. Ćwiczenia w terenie obejmowały opatrywanie poszkodowanych i ich transport do szpitala. 

 

 

fot. Lucyna Lewandowska 

 

fot. Dominik Malik

 

 

fot. Dominik Malik 

 

 

fot. Dominik Malik

 

 

 

(DŚ)

POKAŻ PODOBNE
2019-04-08 17:29:58

Złoty Bączek 2019 – notowanie 4

Głosowanie w plebiscycie Złotego Bączka idzie pełną parą! Oddaliście już w sumie 15 790 głosów i każdym dniem coraz lepiej widać, które z zeszłorocznych występów cieszą się największym Waszym uznaniem.

2019-05-10 15:16:43

Złoty Bączek 2019 – notowanie 8

Prezentujemy poniżej zaległe, ósme notowanie w Plebiscycie Złotego Bączka. Przypominamy – każdy z Was ma możliwość wskazania najlepszego – Waszym zdaniem – wykonawcy zeszłorocznej edycji Pol’and’Rock Festival.

2019-04-02 09:45:55

Złoty Bączek 2019 - notowanie 3

Przed Wami trzecie notowanie w Plebiscycie Złotego Bączka. Jak widzicie – w kategorii zespołów z Polski na prowadzeniu umacnia się Łydka Grubasa, która ma ponad 700 głosów przewagi nad drugim w kolejności Krzysztofem Zalewskim.

ZOBACZ TEŻ