Aktualności

Miłość, przyjaźń, muzyka i koniec wojnie!

2022-08-04 16:00:00

Przez następne trzy dni Lotnisko Czaplinek-Broczyno będzie zalane falą cudownej muzyki, pięknych emocji i najwspanialszych ludzi! Jak co roku czeka nas wszystkich moc pozytywnych wrażeń. Miłość, przyjaźń i muzyka od zawsze były wartościami, które nadawały kierunek Festiwalowi. To dzięki tym wartościom i ludziom, którzy je wspierają, możemy nazwać nasze wydarzenie Najpiękniejszym Festiwalem Świata.

 Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem NO WAR! Jurek Owsiak podkreślił ważność tego hasła, gdy wraz z tłumem oddał hołd obywatelom Ukrainy  – "naszym sąsiadom, którzy giną w nierównej walce". 

Pol'and'RockFestival jest podziękowaniem za wsparcie, jakie dostaje od Was Fundacja WOŚP. W tym roku wdzięczność jest jeszcze większa. Od początku konfliktu w Ukrainie Wielka Orkiestra wydała blisko 20 milinów złotych na pomoc humanitarną. Więcej informacji znajdziecie na stronie.

Otwarcie 28. Pol'and'Rock Festival. Foto Radek Raszek

Nie mogło zabraknąć tradycyjnej festiwalowej przysięgi. Wspólnie wykrzyczeliśmy, że razem będziemy dbać o ten piękny kawałek ziemi, na którym panuje miłość, tolerancja, braterstwo i przyjaźń. 

 

Widok tysięcy ludzi, ze słonecznikami i flagami wzruszył samego Jurka, który po przysiędze dodał:

 

Kochani, pamiętajcie -  żyjemy na tej samej planecie, żyjemy na tej samej ziemi. I ta ziemia jest także tą [naszą wspólną] ziemią w tych dniach, kiedy wyglądamy tak pięknie, tak cudownie. To jest Polska! Dbajmy o nią i przekażmy wszystkim ludziom, że tak się powinno żyć, tak powinniśmy żyć ze sobą. Byśmy byli dla siebie przyjacielscy, mili, serdeczni! Ten kraj jest zbudowany z nas, takich ludzi jak Wy. Kocham Was bardzo za to mocno!

Jurek Owsiak, na otwarciu 28. Pol'and'Rock Festival

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/T7A5evzNv7U" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Teraz czekają nas trzy dni pełne muzyki i pięknych emocji. Przesyłajmy je dalej, poza granice Festiwalu. Niech się rozprzestrzeniają, płyną daleko w świat do ludzi, którzy najbardziej tego potrzebują.

 

POKAŻ PODOBNE
2022-05-17 10:34:51

Tak zagrali rok temu! Kto wygra Złotego Bączka?

Zeszłoroczny 27. Pol'and'Rock Festival odbył się na Lotnisku Makowice - Płoty, które ugościło Was - Najpiękniejszą Publiczność Świata i wielu wspaniałych artystów z Polski i ze świata. Trwa Plebiscyt Złotego Bączka, czyli głosowanie publiczności na najlepszy koncert. Kto zasłużył na to wyróżnienie w 2021 roku?

2022-05-23 21:35:00

Zespół Kashell zagra na Małej Scenie

Grają mocno, bezkompromisowo, ale też przebojowo. Wspólny projekt AbradAba oraz muzyków zespołu Coma dołącza do line-upu Małej Sceny 28 edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

2022-05-24 10:35:00

Rozpoczynamy nabór do grup medycznych na 28. Pol’and’Rock Festival 2022

Poszukujemy wolontariuszy do tworzenia zabezpieczenia medycznego 28 edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

ZOBACZ TEŻ