Aktualności

Morgane Ji na Pol'and'Rock 2021

2021-06-21 16:45:38

 

Twórczosć Morgane Ji to przykład tego, jak przepięknie przenikać się mogą inspiracje pochodzące z różnych stron świata i jak nowoczesność łączyć się może z pradawną tradycją. Pochodząca z wyspy Reunion, położonego w pobliżu Madagaskaru teryterium zależnego od Republiki Francuskiej, artystka łączy ze sobą muzyczne gatunki wywodzące z Afryki, Azji, Indii i Europy. Morgane to piosenkarka obdarzona wulkanicznym temperamentem, tworząca muzykę przeszytą wpływem jej wielokulturowego pochodzenia, a jednocześnie na wskroś nowoczesną i otwartą na eksperymenty. 

Dotychczas trudno było piosenkarkę zaszufladkować, bo Morgane dąży do tworzenia brzmień i doświadczeń niespotykanych i nietypowych. Morgane Ji czerpie z bogactwa kultury, która otacza ją na wyspie Reunion- czyli eklektycznej kultury kreolskiej, którą stanowi mieszanka kultury afrykańskich plemion, tradycji hinduskiej oraz europejskiej. Morgane łączy pop z inspiracjami muzyki elektronicznej z tradycyjnymi rockowymi brzmieniami. Domieszka muzyki folkowej z tego różnorodnego kotła kulturowego sprawia, że utwory Morgane Ji na długo zapadają w pamięć. Charakterystyczny - ciepły, troszkę chropowaty - głos Morgane Ji doskonale komponuje się z energetyczną, elektryzującą muzyką Morgane Ji. 

 

Morgane Ji. fot. materiały prasowe

 

Określona przez brytyjską prasę mianem "Kreolskiej Królowej", artystka posiada w swoim arsenale klucz do ukrytej czasoprzestrzeni, która łączy ze sobą pradawne ceremoniały z nowoczesnymi osiągnięciami technologii. Występy Morgane Ji to niezapomniane widowiska, podczas których publika wędruje ze swoją przewodniczką po świecie przepełnionym głębokimi emocjami i wizjami.

Podczas koncertów Morgane Ji korzysta ze zdobyczy technologii by stworzyć wielowarstwowe sample jej wokalu i dźwięków elektronicznego banjo, na którym gra. Nowoczesne brzmienia muzyki elektornicznej idą w parze z magią muzyki i głosem artystki, która przywodzi na myśl rytmy tajemnicznych zaklęć. 

Morgane Ji na scenie towarzyszą E.r.k. grający na gitarze, klawiszach i odpowiadający za sample, Oliver Carole grający na gitarze basowej i Morgan Cornebert odpowiadający za przeszywające rytmy perkusji. Morgane Ji wciela się w rolę arcykapłanki, a jej publicznośc ma okazję wziąć udział w wyjątkowym, niezapomnianym koncercie. 

Piosenkarka ma na koncie jeden krążek, wydany w 2018 roku album "Woman Soldier", który doskonale prezentuje wojowniczy, niezależny, eklektyczny duch artystki. 

 

Co tydzień ogłaszamy wykonawców, którzy w tym roku zagrają dla festiwalowej publiczności na scenie 27. Pol'and'Rock Festival. Sprawdź, których wykonawców już ogłosiliśmy: 

POKAŻ PODOBNE
2021-06-21 11:00:00

Ostatnia tura wejściówek na Pol’and’Rock Festival w sprzedaży

Trwa sprzedaż trzeciej tury wejściówek na Najpiękniejszy Festiwal Świata, który odbędzie się w dniach 29-31 lipca na lotnisku Makowice - Płoty. To już ostatnia pula dystrybuowana przy współpracy Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i eBilet. W tym roku w 27. Pol'and'Rock Festival uczestniczyć będzie mogło 20 tysięcy osób.

2021-05-31 15:22:21

Przemek Kossakowski i ekipa Down the road na ASP

Na Akademii Sztuk Przepięknych spotkamy się z gwiazdami drugiej edycji programu "Down the road". Poznamy bliżej szóstkę głównych bohaterów programu i porozmawiamy z prowadzącym program Przemkiem Kossakowskim. Spotkanie, które jest zaplanowane na 31 lipca o godzinie 11:30 poprowadzi dziennikarz Onetu, Janusz Schwertner.

2021-06-18 11:21:17

Kierunek - nowa, polska muzyka!

Trzy dni w czerwcu poświęcimy na odkrywanie najlepszych nowych brzmień w polskiej muzyce. 24, 25, 26 dzień czerwca to daty koncertów Finalistów Eliminacji, którzy zawalczą o szansę na występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

ZOBACZ TEŻ