Aktualności

Morgane Ji na Pol'and'Rock 2021

2021-06-21 16:45:38

 

Twórczosć Morgane Ji to przykład tego, jak przepięknie przenikać się mogą inspiracje pochodzące z różnych stron świata i jak nowoczesność łączyć się może z pradawną tradycją. Pochodząca z wyspy Reunion, położonego w pobliżu Madagaskaru teryterium zależnego od Republiki Francuskiej, artystka łączy ze sobą muzyczne gatunki wywodzące z Afryki, Azji, Indii i Europy. Morgane to piosenkarka obdarzona wulkanicznym temperamentem, tworząca muzykę przeszytą wpływem jej wielokulturowego pochodzenia, a jednocześnie na wskroś nowoczesną i otwartą na eksperymenty. 

Dotychczas trudno było piosenkarkę zaszufladkować, bo Morgane dąży do tworzenia brzmień i doświadczeń niespotykanych i nietypowych. Morgane Ji czerpie z bogactwa kultury, która otacza ją na wyspie Reunion- czyli eklektycznej kultury kreolskiej, którą stanowi mieszanka kultury afrykańskich plemion, tradycji hinduskiej oraz europejskiej. Morgane łączy pop z inspiracjami muzyki elektronicznej z tradycyjnymi rockowymi brzmieniami. Domieszka muzyki folkowej z tego różnorodnego kotła kulturowego sprawia, że utwory Morgane Ji na długo zapadają w pamięć. Charakterystyczny - ciepły, troszkę chropowaty - głos Morgane Ji doskonale komponuje się z energetyczną, elektryzującą muzyką Morgane Ji. 

 

Morgane Ji. fot. materiały prasowe

 

Określona przez brytyjską prasę mianem "Kreolskiej Królowej", artystka posiada w swoim arsenale klucz do ukrytej czasoprzestrzeni, która łączy ze sobą pradawne ceremoniały z nowoczesnymi osiągnięciami technologii. Występy Morgane Ji to niezapomniane widowiska, podczas których publika wędruje ze swoją przewodniczką po świecie przepełnionym głębokimi emocjami i wizjami.

Podczas koncertów Morgane Ji korzysta ze zdobyczy technologii by stworzyć wielowarstwowe sample jej wokalu i dźwięków elektronicznego banjo, na którym gra. Nowoczesne brzmienia muzyki elektornicznej idą w parze z magią muzyki i głosem artystki, która przywodzi na myśl rytmy tajemnicznych zaklęć. 

Morgane Ji na scenie towarzyszą E.r.k. grający na gitarze, klawiszach i odpowiadający za sample, Oliver Carole grający na gitarze basowej i Morgan Cornebert odpowiadający za przeszywające rytmy perkusji. Morgane Ji wciela się w rolę arcykapłanki, a jej publicznośc ma okazję wziąć udział w wyjątkowym, niezapomnianym koncercie. 

Piosenkarka ma na koncie jeden krążek, wydany w 2018 roku album "Woman Soldier", który doskonale prezentuje wojowniczy, niezależny, eklektyczny duch artystki. 

 

Co tydzień ogłaszamy wykonawców, którzy w tym roku zagrają dla festiwalowej publiczności na scenie 27. Pol'and'Rock Festival. Sprawdź, których wykonawców już ogłosiliśmy: 

POKAŻ PODOBNE
2021-12-01 19:12:42

Płyta Kasi Kowalskiej w preorderze

Mamy w naszej kolekcji płyt z Najpiękniejszego Festiwalu Świata dwa świetne krążki z wyjątkową wokalistką w roli głównej. Najnowsza płyta Kasi Kowalskiej już w preorderze!

2021-12-31 15:05:07

Najpiękniejsze podsumowanie 2021 roku

Spoglądając wstecz na wszystko to, co działo się w 2021 roku trudno oprzeć się wrażeniu, że mimo tego, że upływający rok był trudny i pełen wyzwań, społeczność Pol'and'Rock Festival miała wiele powodów do uśmiechu.

2021-12-23 14:21:20

Dżem zagra na Finale WOŚP

Po przepięknym koncercie na 27. Pol'and'Rock Festival, legendarny zespół Dżem zagra podczas 30, jubileuszowego Finału WOŚP w Warszawie. Występ kapeli stanie się częścią letniej zadymy w środku zimy, której celem jest zbiórka funduszy na zakup sprzętu dla okulistyki dziecięcej.

ZOBACZ TEŻ