Aktualności

Muzyczna mieszanka na Pol'and'Rock Festival

2022-08-07 03:00:00

28. Pol'and'Rock Festival za nami. Jurek Owsiak pożegnał już uczestników. Światła zgasły. Kurz już opadł, a Duża Scena, która przez trzy dni była miejscem najbardziej energetycznych koncertów, powoli się składa. Zapadła cisza. 

 

Mówi się, że muzyka jest nośnikiem emocji. Dlatego, zanim wrócimy do domów, pracy lub wyjedziemy na następną przygodę jeszcze przed początkiem roku szkolnego czy sesją poprawkową – zatrzymajmy się i posłuchajmy. Przeżyjmy raz jeszcze te chwile. Niech ta muzyka wzbudzi w nas emocje, które towarzyszyły nam przez te magiczne trzy dni.

 

Publiczność podczas koncertu Kwiatu Jabłoni. Foto Paweł Wolochowicz

 

Jest z czego wybierać. W trakcie Festiwalu na obu scenach zagrało ponad 40 zespołów, które grały przez ponad 40 godzin. Mogliśmy usłyszeć wyjątkową mieszankę stylów ze wszystkich zakątków świata. Z pewnością, w pamięci każdego, kto był z nami podczas tej edycji Festiwalu, zapisało się inne, wyjątkowe muzyczne wspomnienie. Może to ta chwila, kiedy Wasz ulubiony zespół grał Waszą ulubioną piosenkę. A może ta, w której poznaliście kogoś nowego podczas koncertu i świetnie się bawiliście. Zabierzcie te momenty ze sobą i pielęgnujcie je.

 

Były też chwile, które tworzyliśmy razem, bo Pol'and'Rock Festival to muzyka i ludzie. Kiedy wspólnie skaczemy, tańczymy i śpiewamy razem – kreujemy magiczną atmosferę, którą cieszymy się nie tylko my, ale także nasi artyści. Najpiękniejszy Festiwal Świata jest pełen takich momentów – powspominajmy je razem.

 

Dirty Shirt z Łydką Grubasa

Festiwalowicze bardzo ciepło przyjęli zespół Dirty Shirt podczas ostatniej edycji Pol'and'Rock Festival. W tym roku zespół zagrał dla nas ponownie, powracając na scenę jako zwycięzca Złotego Bączka. Ich niewątpliwy sukces był potwierdzeniem wielkiej sympatii, jaką ich darzycie.

Niespodziankom, nie było końca! Podczas koncertu, niespodziewanie dołączyli do nich artyści z zespołu Łydka Grubasa – laureaci nagrody Złotego Bączka (2019).

 

Wspólne wykonanie utworu "Rapapara" – mistrzostwo!

 

Rini (Dirty Shirt) i Carlos (Łydka Grubasa) podczas wspólnego występu na 28. Pol'and'Rock Festival. Foto Michał Kwaśniewski

 

Koncert Kwiatu Jabłoni

Koncert zespołu Kwiat Jabłoni był jednym z najbardziej emocjonalnych momentów całego Festiwalu. Jacek Sienkiewicz mówił wprost – „czekaliśmy trzy lata na tę chwilę”. Jesteśmy pewni, że Wy też to czuliście. Ta scena była stworzona dla nich i przez nich. Na twarzach członków zespołu widać było radość z grania. To jak bawili się muzyką, jak wchodzili w interakcję z tłumem pod sceną, było nadzwyczajne. Artystom udało się nawiązać więź ze wszystkimi festiwalowiczami obecnymi na koncercie. Fani stali się nowym członkiem zespołu albo instrumentem, a właściwie całą orkiestrą, którą ze sceny dyrygowali muzycy. Emocje jak fale odbijały się od artystów do uczestników koncertu i z powrotem, z każdym uderzeniem zyskując na sile. Wspólnie przeżywaliśmy tę falę piękna, miłości i szczęścia.

 

 

Sektorówka na Skindred

Koncert zespołu Skindred był potężny. Mieszanka mocnego, agresywnego grania w połączeniu z osobowością i wokalem Benjiego Webbe jest jak fala uderzeniowa. Lider zespołu zaraził wszystkich swoją energią i charyzmą. Nie dało się stać w miejscu. Kiedy Pokojowy Patrol, z udziałem publiczności, rozwinął sektorówkę – przestrzeń pod sceną rozbłysnęła bielą i czerwienią. Na twarzach wszystkich uczestników koncertu, a także członków zespołu widać było wzruszenie.

 

 

Me And That Man z Anią Rusowicz

Me And That Man występował na Dużej Scenie i skradł serca publiczności. Nergal i Porter grający mrocznego, rockowego bluesa tworzą klimat, którego trzeba doświadczyć na żywo, aby w pełni go zrozumieć. Zespół zaskoczył wszystkich, kiedy na scenę wyszła Ania Rusowicz. Razem z zespołem zaśpiewała „Siedem życzeń”. To wykonanie było fenomenalne i porwało cały Festiwal. Warto dodać, że autorem muzyki do tego hitu jest sam John Porter.

 

Od lewej: Ania Rusowicz, John Porter i Adam „Negral” Darski podczas utworu „Siedem życzeń”

 

Na Festiwalu często wyrażaliśmy sprzeciw wobec wojny w Ukrainie. Pol'and'Rock Festival to przede wszystkim muzyka, dlatego nie mogliśmy zapomnieć o muzycznych akcentach od naszych wschodnich sąsiadów.

 

Jinjer

Pierwszego wieczoru oddaliśmy scenę zespołowi Jinjer, który pochodzi z Ukrainy. Chcieliśmy usłyszeć ich głos na Festiwalu, któremu przyświeca hasło „Wojnie NIE”. W trakcie występu usłyszeliśmy: „Chcielibyśmy Wam powiedzieć, że chcemy [odzyskać] naz dom”. Wokalistka, Tetiana Szmajluk, podziękowała za wsparcie i pomoc, jaką Ukraina dostaje z Polski i świata. Publika również wyraziła swoje wsparcie, tworząc z żółtych i niebieskich kartek olbrzymią flagę Ukrainy. Dziękujemy Wam za ten piękny gest! 

 

Oprócz tego przesłania, mogliśmy też zobaczyć, jak wspaniale rozkwita ukraińska scena muzyczna. Fakt jest taki: Jinjer wgniata w ziemie! Jest pazur, mocne uderzenie, ale też i harmonia.

 

DAGADANA

DAGADANA to drugi zespół w line upie naszego Festiwalu, w którym grają obywatele Ukrainy. Muzycy łączą elementy kultury folkowej z jazzem i muzyką elektroniczną. Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury – zarówno polskiej, jak i ukraińskiej. Koncert był wyjątkowym symbolem braterstwa i solidarności, jakie połączyły nasze kraje od wybuchu wojny. 

Zespół Dagadana po koncercie na Małej Scenie. Fot. Dominik Malik

 

Muzyka jest magią, która ma moc wzbudzania emocji – zachwytu, wdzięczności, radości. Dzięki naszym koncertom, wszyscy mogliśmy to poczuć. Pielęgnujcie wszystkie pozytywne emocje, które udało Wam się zgromadzić przez te trzy dni Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Niech dają Wam energię, którą będziecie zarażać innych przez najbliższy rok. 

 

Dziękujemy wszystkim organizatorom, całemu Pokojowemu Patrolowi, wszystkim artystom oraz Wam, droga publiczności, za to, że mogliśmy wspólnie tworzyć te magiczne momenty. Trzymacie się – widzimy się za rok!

POKAŻ PODOBNE
2022-12-05 21:40:00

Poznaliśmy kolejne zespoły, które zagrają podczas finałowego koncertu w Warszawie!

W audycji Zaraz Będzie Ciemno, Jurek Owsiak ogłosił kolejne zespoły, które zagrają 29 stycznia 2023 roku na Placu Bankowym w Warszawie! Do składu dołączają: Blenders, Kashell, Żurkowski i Dziwna Wiosna!

2023-02-03 16:20:00

Pół roku do 29. Pol'and'Rock Festival! Co już wiemy?

Wysoka temperatura po 31. Finale WOŚP powoli opada. Dla nas oznacza to tylko jedno — czas wrócić do planowania kolejnej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Na pół roku przed 29. Pol'and'Rock Festival podsumowujemy to, co już wiemy!

2022-12-17 14:20:00

Spin Doctors zagrają na Pol'and'Rock Festival 2023!

Czas na prawdziwą petardę. Na Dużej Scenie 29. Pol'and'Rock Festival, który odbędzie się na byłym lotnisku Czaplinek-Broczyno, wystąpią Spin Doctors.

ZOBACZ TEŻ