Aktualności

Muzyczna sobota na Pol'and'Rock 2019

2019-08-04 04:00:00

 

Festiwalowa sobota ma zawsze mocny line up. W tym zadbaliśmy zarówno o mocne brzmienia rockowe i metalowe, a także o odtworzenie wspomnień z naszego dzieciństwa. Był ogień! 

 

Duża Scena

Koncerty na Dużej Scenie poprzedził apel Jurka Owsiaka:

"Stworzyliśmy trzecie co do wielkości miasto w Polsce
700 tysięcy w jednym miejscu
To miasto tętni przyjaźnią
To jest miejsce na świecie, wręcz niepowtarzalne
Niestety ta baśń jest tutaj, tam jest prawda
Bardzo was proszę dbajmy o siebie
Niestety dwie osoby zmarły. Może złe obliczyły sile na zamiary
Cały dzień, całą noc jakieś aktywności
Chwila ciszy
Bardzo współczuje
Pilnujmy się
Nasze służby medyczne pracują pełna parą
Jeśli złe się czujecie, zgłaszajcie się do patrolu
Dbającej o siebie
Mierzcie siły na zamiary
Jeśli macie napoje wyspowo procentowe to wylejcie je teraz
Wysokoprocentowy alkohol jest nielegalny
Wylewamy to wszystko
Będziemy kontrolowali - bezwzględnie, opuszczajcie teren imprezy
Podziękujmy policji, bardzo dobrze pracują
Osobne brawa dla ludzi, którzy są wokół was. Pokojowy Patrol
Nasz festiwal ma być po prostu piękny."

 

Następnie na scenę wkroczyło Dub FX. Koncert pełen dobrego przesłania. Podróż po tym za co warto walczyć i dla czego warto żyć. Niezależne brzmienie dub, reggae, elektroniki i akustycznych brzmień.

 

 

 

 

Hurrockaine

 

 

 

 

Katowicka grupa reprezentująca al rock i rockandrollową swobodę. Nie zabrakło tytułowego huraganu zarówno na scenie jak i pod sceną.

 

Decapitated

 

 

Dacapitated, fot. Marcin Michoń

 

 

Już po raz trzeci mogliśmy na naszym festiwalu usłyszeć dead metal w ich wykonaniu. Jak zwykle wspaniałe, mocne i charyzmatyczne brzmienie.

 

Łydka Grubasa

 

 

Łydka Grubasa, fot. Damian Mekal

 

 

Zdobywca Złotego Bączka. Pod duża scenie na koncercie olsztyńskiej grupy oprócz pogo pojawiła się ściana miłości – polandrockowa wersja ściany śmierci, w której występuje dużo przytulasów.

 

Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska dała niesamowity koncert. Cytując jednego z komentatorów naszej transmisji: ONA tworzyła polską muzykę. I zgromadziła na swoim występie tłumy. Koncert bogaty w klasyki, które publiczność zna od kilku pokoleń. Dużo wzruszeń.

 

Skunk Anansie

 

 

Skunk Anansie, fot. Ola Drutkowska

 

 

Wokalistka Skunk Anansie - Skin postanowiła zaśpiewać dosłownie z tłumu. Alternatywne brzmienia w jej wykonaniu poniosły zarówno ją samą jak i zgromadzone pod Dużą Sceną tłumy. Na bis zaśpiewała m.in. Highway to Hell. Deborah Anne Dyer wystąpiła w sukience z numerem 25. Zespół tak jak nasz festiwal odchodzi 25 rocznicę działalności. Nie była to ostatnia rocznica na dziś. Skin świętowała także swoje urodziny. Nie mogło zabraknąć 100 lat i konfetti.

 

 

Kult

 

 

Kult, fot. Piotr Barbechowski

 


Jeden z najbardziej oczekiwanych wyczekiwanych koncertów sobotniej nocy. W celu umożliwienia jak największej ilości osób usłyszenia Kazika Staszewskiego z zespołem koncert z Dużej Sceny był transmitowany nie tylko online, ale także dla publiczności zgromadzonej pod Małą Sceną, która jak dobrze wiemy nie jest taka mała. Chyba jeszcze nigdy żadna publiczność nie śpiewała tak głośno refrenu Baranka. Na wezwanie do hymnu, chyba nikt nie miał wątpliwość, że zaraz zabrzmi "Polska".

 

Crystal Fighters

Hiszpańsko-brytyjska kapela, która zabrała nas tej nocy w podróż pełną słonecznych brzmień. Połączenie baskijskich brzmień i londyńskich alternatywnych elektronicznych brzmień rozkołysało kostrzyńską publiczność.

 

Piotr Bukartyk

Tradycyjne zakończenie festiwalu z podkładem muzycznym przygotowanym podczas warsztatów prowadzonych przez Piotra Bukartyka w trakcie festiwalu na wzgórzu ASP. Już po raz kolejny śpiewaliśmy razem z Piotrem, Pokojowym Patrolem i uczestnikami warsztatów muzycznych o jednym niebie, w którym każdy z nas widzi coś innego.

 

 

Mała Scena

Łukasz Drapała & Chevy

 

 

 

 

Opowieści prosto z serca, historie wyrwane z życia, bez kalkulacji, szczere do bólu rozpoczęły sobotnie koncerty na Małej Scenie.

 

Majka Jeżowska Band

 

 

Majka Jeżowska, fot. Łukasz Widziszewski

 

 

Bez wątpienia najbardziej wyczekiwanym występem na Małej Sceny w tym roku był koncert Majki Jeżowskiej. Majkę do festiwalu przygotowywał Nergal.

Majka przyznała się, że wysłała Jurkowi Owsiakowi sms z propozycją wystąpienia na Pol’and’Rock Festival. Mimo, że to nie ten klimat muzyczny Jurek postanowił zaryzykować. I dobrze. Okazuje się, że piosenki Majki już wiele lat temu uczyły tolerancji, otwartości i szacunku dla inności ("Wszystkie dzieci nasze są", "Kolorowe dzieci"),a także szacunku do Matki Ziemi ("Moja Planeta"). Bardzo silna nominacja do nagrody Złotego Bączka, tyle osób przecież hulało na koncercie Majki pod Małą sceną.

 

 

Witek Muzyk Ulicy

 

 

Witek Muzyk Ulicy, fot. Michał Kwaśniewski

 

 

Muzyk wśród uliczników I ulicznik wśród muzyków, tym razem śpiewał nie na ulicy, lecz na festiwalowej Małej Scenie. Koncert pełen charakterystycznego dla Witka humoru i wolności.

 

 

Przybył

 

 

Przybył, fot. Dominik Malik

 

 

Emocjonalna mieszanka rocka, jezzu i bluesa w wykonaniu Sławomira Przybyła.

 

 

Ralph Kamiński

 

 

Ralph, fot. Dawid Ilnicki

 

 

Wspaniały koncert ze świetną oprawą.  Serce rosło pod sceną, gdy śpiewał Ralph. Magiczne, kosmiczna, muzyczna podróż w którą razem z nim wybrało się wielu festiwalowiczów.

Gooral

 

Gooral, fot. Damian Jędrzejewski

 

 

Koncertową środę na Małej Scenie zakończył Gooral. Techno-elekto-folk w wykonaniu tego Pana zawsze brzmi dobrze.

 

Scena Viva Kultura

Na scenie w Pokojowej Wiosce Kryszny wystąpili: Human Rights, The Unrest, De Łindowsk, Nullizmatyka, Dr Misio, Zmaza, Moskwa.

Dr Misio rozpoczął swój koncert podzielenia się z publicznością informacją, że dziś na żywo przeżywał swój największy koszmar czyli spóźnienie się na koncert życia na Festiwalu. Dzisiejszy koncert dla zespołu był zwieńczeniem 10-lecia działalności. Okazuje się, że nasza publiczność nie jest za stara na pogo. Nie zabrakło kawałków takich jak: Pedagogika, Zmartwychwstaniemy, Hipster, Mentolowe papierosy, Pismo czy Dziewczyny.

 

Scena Lecha

Na Scenie Lecha  mogliśmy zobaczyć Olę Wielgomas oraz zespoły Gentuza, Zagi i Terrific Sunday.

 

(Żaneta K.)

POKAŻ PODOBNE
2023-01-13 16:29:19

Premiera płyty Pull The Wire z 28. Pol'and'Rock Festival!

Pull The Wire prezentuje pierwszy w swoim dorobku album koncertowy, zarejestrowany podczas ubiegłorocznego 28. Pol'and'Rock Festival! Kapela zagrała na Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Wróćcie razem z nami do tego wyjątkowego występu!

2022-12-30 16:15:00

Co to był za ROcK! Podsumowanie 2022!

Wyczekując sylwestrowych zabaw, patrzymy wstecz i podsumowujemy nasze działania w 2022 roku.

2022-12-16 11:30:00

Już ponad 2000 głosów w Festiwalowej Liście Przebojów!

W połowie listopada wystartowaliśmy z kolejną formą aktywności, w której to Wy, Publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata, możecie pokazać, co Wam w duszy gra! Jak dotąd w naszej Festiwalowej Liście Przebojów oddaliście już 2 tysiące głosów!

ZOBACZ TEŻ