Aktualności

Muzyczne centrum naszego wszechświata - dzień trzeci

2020-08-06 10:31:25

 

Ostatni dzień przyniósł nam wiele muzycznych wrażeń. Festiwalowa atmosfera na dobre zagościła w studio, a publiczność - zarówna ta bawiąca się przed sceną w studio jak i ta która oglądała i słuchała muzyki podczas organizowanych na całym świecie Domówek miała okazję wziąć udział w wyjątkowym muzycznym widowisku. Czy tylko nam brakowało wspólnego doświadczania muzyki? 

Przypominamy dziesięć występów które mieliśmy okazję zobaczyć podczas trzeciego dnia Najpiękniejszej Domówki Świata. 

Scena w festiwalowym studio. fot. Bartek Muracki

Farben Lehre

Klasyka polskiego punka. Farben Lehre to zespół, który zdefiniował muzykę punkową w Polsce, jednocześnie pozostając wiernym ideałom wolności, braku pokory, i muzycznej niezależności. Czy publiczność poszła w pogo? Przekonajcie się o tym sami! 

Obejrzyj koncert Farben Lehre na Najpiękniejszej Domówce Świata

 

Sidney Polak 

Wokalista, perkusista, autor tekstów i muzyki, producent i dziennikarz muzyczny, w sercu którego grają wielkomiejskie rytmy rapu rozbujane żywiołowymi rytmami reggae. Sidney Polak chętnie też sięga do polskiego folkloru i roztańczonych brzmień funku, które w ciekawy sposób łączy z hip-hopowymi samplami.

Obejrzyj koncert Sidneya Polaka na Najpiękniejszej Domówce Świata

 

Urszula i Felicjan Andrzejczak 

 

Jedna z najbardziej cenionych polskich artystek rockowych, piosenkarka, autorka tekstów, aktorka. Na scenie pojawiła się w towarzystwie Felicjana Andrzejczaka, który przypomniał największe przeboje Budki Suflera. Ich występ to była poruszająca, sentymentalna podróż w czasie.

Obejrzyj koncert Urszuli i Felicjana Andrzejczaka na Najpiękniejszej Domówce Świata  

 

Ja Mmm Chyba Ściebie

Zespół gra rytmiczne, żywiołowe kawałki które porywają publiczność do zabawy pod sceną i do szalonego pogo. W tekstach kapeli nie brakuje humoru, ale też sarkazmu czy satyry, która celnie obnaża niedoskonałości i wady naszego społeczeństwa.

Obejrzyj koncert Ja Mmm Chyba Ściebie na Najpiękniejszej Domówce Świata

 

Kwiat Jabłoni 

Objawienie polskiej sceny muzycznej i laureaci nagrody Złotego Bączka za występ na Pol'and'Rock 2019, czyli pop-rockowy duet Kwiat Jabłoni. Muzycy tworzą pełne pozytywnej energii i ciepła kompozycje, które charakteryzuje typowa dla muzyki folkowej żywiołowość i dynamiczne rytmy.

Obejrzyj koncert Kwiatu Jabłoni na Najpiękniejszej Domówce Świata 

 

Cyrk Deriglasoff 

“Źli chłopcy śpiewający słodkie melodie” tak mówią o sobie członkowie trupy muzycznego Cyrku Deriglasoff. Artyści grają żywiołowego punka przyprawionego sporą porcją ulicznego folku.

Obejrzyj koncert Cyrku Deriglasoff na Najpiękniejszej Domówce Świata

 

Hunter

Pierwsi reprezentanci soul metalu w Polsce. Pozostają wierni thrash metalowi i ciężkim, brutalnym brzmieniom, jednak uzupełniają je odwołaniem do żywiołowego, rytmicznego reggae, czy ukłonem w kierunku imponującej skali muzyki klasycznej i filmowej.

Obejrzyj koncert Huntera na Najpiękniejszej Domówce Świata 

 

Ania Rusowicz 

To artystka wyjątkowa — jej twórczość jest na wskroś przepełniona tęsknotą za czasami hippisów, okresem, który na nowo pozwolił nam zdefiniować pojęcie wolności w muzyce i wolności w życiu społecznym. Prawdziwym hołdem muzyce pokolenia Dzieci Kwiatów był koncert Ani Rusowicz na Najpiękniejszym Festiwalu Świata w 2015 roku.

Obejrzyj koncert Ani Rusowicz na Najpiękniejszej Domówce Świata 

 

Nocny Kochanek 

Kapela gra klasyczny heavy metal, który przywodzi na myśl brzmienie kapel takich jak Judas Priest, AC/DC czy Iron Maiden. Zawrotnie szybkie, agresywne riffy, zwalająca z nóg perkusja oraz imponujący heavymetalowy sopran wokalisty Krzysztofa Sokołowskiego wpisują się w konwencję wzorcowego modelu ciężkiego grania.

Obejrzyj koncert Nocnego Kochanka na Najpiękniejszej Domówce Świata 

 

TABU

Śląski zespół z jamajskimi rytmami w sercu zagra na Pol’and’Rock Festival Online w tym roku. Zespół, który można śmiało zaliczyć do ścisłej czołówki polskiego reggae, równie dobrze czuje się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, jak i na scenie podczas Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A lider zespołu Rafał Karwot wygrał z Jurkiem zakład i na scenie odebrał swoją wygraną. 

Obejrzyj koncert TABU na Najpiękniejszej Domówce Świata

POKAŻ PODOBNE
2020-06-25 13:02:30

Nocny Kochanek spotka się online z Najpiękniejszą Publicznością Świata

Wierni Zdrajcom Metalu – Nocny Kochanek spotka się online z Najpiękniejszą Publicznością Świata. Kapela zagra ostatniego dnia internetowej edycji Pol’and’Rock Festival, a jej koncert, podobnie jak inne festiwalowe wydarzenia, będzie można oglądać live na Facebooku Pol’and’Rock oraz na kanale Kręcioła.TV w serwisie YouTube na całym świecie.

2020-07-06 18:49:57

Sidney Polak rozkręci Najpiękniejszą Domówkę Świata

Wokalista, perkusista, autor tekstów i muzyki, producent i dziennikarz muzyczny - Sidney Polak zagra w festiwalowym studio Najpiękniejszej Domówki Świata podczas wyjątkowej internetowej edycji Pol’and’Rock Festival 2020.

2020-07-02 12:03:19

Flower Power na Pol'and'Rock Online

Ania Rusowicz to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, zdobywczyni czterech Fryderyków. Artystka przebudziła w wielbicielach muzyki zamiłowanie do brzmień rodem z lat 60. i 70., przypominając publiczności pojęcie Flower Power i tworząc świetne kawałki w stylu retro.

ZOBACZ TEŻ