Aktualności

Muzyczne centrum naszego wszechświata - dzień trzeci

2020-08-06 10:31:25

 

Ostatni dzień przyniósł nam wiele muzycznych wrażeń. Festiwalowa atmosfera na dobre zagościła w studio, a publiczność - zarówna ta bawiąca się przed sceną w studio jak i ta która oglądała i słuchała muzyki podczas organizowanych na całym świecie Domówek miała okazję wziąć udział w wyjątkowym muzycznym widowisku. Czy tylko nam brakowało wspólnego doświadczania muzyki? 

Przypominamy dziesięć występów które mieliśmy okazję zobaczyć podczas trzeciego dnia Najpiękniejszej Domówki Świata. 

Scena w festiwalowym studio. fot. Bartek Muracki

Farben Lehre

Klasyka polskiego punka. Farben Lehre to zespół, który zdefiniował muzykę punkową w Polsce, jednocześnie pozostając wiernym ideałom wolności, braku pokory, i muzycznej niezależności. Czy publiczność poszła w pogo? Przekonajcie się o tym sami! 

Obejrzyj koncert Farben Lehre na Najpiękniejszej Domówce Świata

 

Sidney Polak 

Wokalista, perkusista, autor tekstów i muzyki, producent i dziennikarz muzyczny, w sercu którego grają wielkomiejskie rytmy rapu rozbujane żywiołowymi rytmami reggae. Sidney Polak chętnie też sięga do polskiego folkloru i roztańczonych brzmień funku, które w ciekawy sposób łączy z hip-hopowymi samplami.

Obejrzyj koncert Sidneya Polaka na Najpiękniejszej Domówce Świata

 

Urszula i Felicjan Andrzejczak 

 

Jedna z najbardziej cenionych polskich artystek rockowych, piosenkarka, autorka tekstów, aktorka. Na scenie pojawiła się w towarzystwie Felicjana Andrzejczaka, który przypomniał największe przeboje Budki Suflera. Ich występ to była poruszająca, sentymentalna podróż w czasie.

Obejrzyj koncert Urszuli i Felicjana Andrzejczaka na Najpiękniejszej Domówce Świata  

 

Ja Mmm Chyba Ściebie

Zespół gra rytmiczne, żywiołowe kawałki które porywają publiczność do zabawy pod sceną i do szalonego pogo. W tekstach kapeli nie brakuje humoru, ale też sarkazmu czy satyry, która celnie obnaża niedoskonałości i wady naszego społeczeństwa.

Obejrzyj koncert Ja Mmm Chyba Ściebie na Najpiękniejszej Domówce Świata

 

Kwiat Jabłoni 

Objawienie polskiej sceny muzycznej i laureaci nagrody Złotego Bączka za występ na Pol'and'Rock 2019, czyli pop-rockowy duet Kwiat Jabłoni. Muzycy tworzą pełne pozytywnej energii i ciepła kompozycje, które charakteryzuje typowa dla muzyki folkowej żywiołowość i dynamiczne rytmy.

Obejrzyj koncert Kwiatu Jabłoni na Najpiękniejszej Domówce Świata 

 

Cyrk Deriglasoff 

“Źli chłopcy śpiewający słodkie melodie” tak mówią o sobie członkowie trupy muzycznego Cyrku Deriglasoff. Artyści grają żywiołowego punka przyprawionego sporą porcją ulicznego folku.

Obejrzyj koncert Cyrku Deriglasoff na Najpiękniejszej Domówce Świata

 

Hunter

Pierwsi reprezentanci soul metalu w Polsce. Pozostają wierni thrash metalowi i ciężkim, brutalnym brzmieniom, jednak uzupełniają je odwołaniem do żywiołowego, rytmicznego reggae, czy ukłonem w kierunku imponującej skali muzyki klasycznej i filmowej.

Obejrzyj koncert Huntera na Najpiękniejszej Domówce Świata 

 

Ania Rusowicz 

To artystka wyjątkowa — jej twórczość jest na wskroś przepełniona tęsknotą za czasami hippisów, okresem, który na nowo pozwolił nam zdefiniować pojęcie wolności w muzyce i wolności w życiu społecznym. Prawdziwym hołdem muzyce pokolenia Dzieci Kwiatów był koncert Ani Rusowicz na Najpiękniejszym Festiwalu Świata w 2015 roku.

Obejrzyj koncert Ani Rusowicz na Najpiękniejszej Domówce Świata 

 

Nocny Kochanek 

Kapela gra klasyczny heavy metal, który przywodzi na myśl brzmienie kapel takich jak Judas Priest, AC/DC czy Iron Maiden. Zawrotnie szybkie, agresywne riffy, zwalająca z nóg perkusja oraz imponujący heavymetalowy sopran wokalisty Krzysztofa Sokołowskiego wpisują się w konwencję wzorcowego modelu ciężkiego grania.

Obejrzyj koncert Nocnego Kochanka na Najpiękniejszej Domówce Świata 

 

TABU

Śląski zespół z jamajskimi rytmami w sercu zagra na Pol’and’Rock Festival Online w tym roku. Zespół, który można śmiało zaliczyć do ścisłej czołówki polskiego reggae, równie dobrze czuje się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, jak i na scenie podczas Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A lider zespołu Rafał Karwot wygrał z Jurkiem zakład i na scenie odebrał swoją wygraną. 

Obejrzyj koncert TABU na Najpiękniejszej Domówce Świata

POKAŻ PODOBNE
2021-02-18 10:00:00

Akademia Sztuk Przepięknych w czasie pandemii

Akademia Sztuk Przepięknych to nierozłączny element Pol'and'Rock Festival, zatem również podczas 26. Pol'and'Rock Festival, czyli Najpiękniejszej Domówki Świata nie mogło zabraknąć tego jakże ważnego elementu. Wyjątkowe spotkania to łącznie 540 minut rozmów o różnej tematyce.

2021-02-22 17:00:56

Początki Akademii Sztuk Przepięknych

Historia Akademii Sztuk Przepięknych na Najpiękniejszym Festiwalu Świata sięga 12. Przystanku Woodstock, który odbył się w Kostrzynie nad Odrą 28 - 29.07.2006 r. To właśnie wtedy po raz pierwszy odbyły się ważne spotkania i rozmowy, bez których teraz nie wyobrażamy sobie naszego Festiwalu.

2021-02-17 13:12:19

Dziennikarze na ASP Najpiękniejszego Festiwalu Świata

Historia Najpiękniejszego Festiwalu Świata wiąże się ogromem wspaniałych spotkań, bo najważniejszym czynnikiem są ludzie i ich wspaniała energia, która tworzy to miejsce.

ZOBACZ TEŻ