Aktualności

Muzyka mieszka w miasteczku Leszka! Się dzieje! Się gra

2018-08-04 01:25:00

Leszek Chmielewski na muzyce się zna! I nie musi namawiać do zabawy.

Po całym dniu pełnym atrakcji, spotkań z artystami podczas warsztatów w Kuźni Talentów najwyższy czas na koncerty.

 

 

fot. Dariusz Bres

 

Sobota, 4 sierpnia

 

AGATA KARCZEWSKA

Zamieszała w Idolu, wygrała eliminacje do Jarocin Festiwal i zdobyła nasze serca podczas Elmincji do Pol’and’Rock Festival. Kiedy śpiewa, dociera do emocji publiczności. Jedni mówią, że jest artystyczną spadkobierczynią Elliotta Smitha i Dolly Parton. Nam po raz kolejny udowodniła, że jest SOBĄ – niesamowitą osobowością, która nie potrzebuje nic więcej poza gitarą i głosem, który porywa tłum. Było pięknie, wzruszająco, były łzy, były dreszcze.

 

TWO TIMER

Charakterystyczny blues, w którym słychać było hardrockowe, rock’and’rollowe dźwięki.

Kolejny finaliści Eliminacji, którzy pokazali nam, że blues w Polsce wciąż jest żywy. Zagrali różnorodnie, ciekawie, było boogie, były pustelnicze klimaty. Naładowaliśmy się na bujanie, przypomniały nam się piękne czasy Blues’aa nad Bobrem, obudziły się w nas wspomnienia z Rawa Blues.

 

ZENEK

Wokalista Kabanosa bawi się już od kilku dni na naszym polu, gdzie postanowił także nakręcić teledysk do utworu „Jednorożec”. Nic więc dziwnego, że nasz gość na scenach Pol’and’Rock czuje się jak ryba w wodzie. Koncert możemy określić pięcioma słowami „bez ograniczeń, bez żadnych ram”.

 

Piątek, 3 sierpnia

 

HORROSCOPE

Jak oni walczyli, żeby tu być! Kto był na Eliminacjach, ten doskonale wie, co mamy na myśli. Był sztosik, co nie? W pełnie zasłużone zwycięstwo. Docenieni w plebiscycie Metal Hammer oraz Mystic Art. To, co dzisiaj zaprezentowali na Scenie, to na pewno nie był horror, to był naprawdę świetny metal trash!

 

 

 Horrorscope fot. Michał Kwaśniewski

 

JAMES HOTEL

Szanujemy ten bas! Lubimy tę sekcję rytmiczną. Świetny wokal. Indiańskie brzmienie z kowboyskim przytupem. Zapachniało trochę zeszłorocznym koncertem na Dużej Scenie, gdzie zagrały Wilki. Chłopaki mają moc. I potrafią koncert zamienić w magię.

 

 

 Scena Lecha fot. Michał Kwaśniewski

 

OPUS MAGNUM

Muzyka odzwierciedla odwagę artystów. Tutaj jej nie zabrakło. Kontrowersyjni, charakterystyczni, na pewno zapadną wielu osobom w pamięć po dzisiejszym koncercie. Kolejni Finaliści tegorocznych Eliminacji obronili swój występ koncertowo. Było z pazurem, drapieżnie. Kawał dobrej dynamiki. Był hardcore, był rapem, było mocno!

 

Czwartek, 2 sierpnia 

 

WIEWIÓRKA NA DRZEWIE

Swoją muzykę określają jako „pitu pitu”, a tymczasem zagrali świetny koncert!

Nic dziwnego, publiczność Pol’and’Rock Festival znają doskonale! Nie są tu pierwszy raz, nie przyjechali tu z przypadku. Od 2008 roku uczestniczą na Wiewiórstocku, który powstał z potrzeby spontanicznych, pozytywnych relacji z Festiwalowiczami. I taki też był ich koncert, pełen energii, uśmiechu i dobrych dźwięków.

Nic dziwnego, że muzycy z zespołu Wiewiórka na drzewie są przekonani, że są w stanie rozkręcić każdy koncert. Dzisiaj nie tylko rozkręcili, ale i nakręcili na dalszą zabawę. Było ska, było reggae, nie zabrakło rocka!


WSZYSCY BYLIŚMY HARCERZAMI

Pamiętacie punkowe kolędy? To teraz czas na punkrockowe aranżacje piosenek harcerskich.

Skąd pomysł? Proste! Wszyscy Byliśmy Harcerzami! Zespół po koncercie napisał na swoim fanpage’u  „No i po robocie”. Skromnie, za skromnie. Bo był sceniczny sztos! Aż łezka w oku się kręci, bo zrodziły się wspominki ze starych, dobrych koncertów w osiedlowych pubach – świetna atmosfera! To była najbardziej szalona musztra!

 

DREAM ATLAS

Finaliści tegorocznych Eliminacji do Pol’and’Rock Festival zamykają dzisiejsze występy na Scenie Lecha. Cóż możemy napisać? Zasłużyli, by tu być dzisiaj z nami. Pokazali kawał dobrego grania. Zespół ma na swoim koncie liczne nagrody. Nic dziwnego. Ciężko nie docenić muzyków, którzy nie boją się muzycznych eksperymentów. Ich dzisiejszy koncert to kolejny przykład, że nie uznają ograniczeń w muzyce.

 

 

(Syla)

POKAŻ PODOBNE
2020-03-17 14:43:30

Dzień świętego Patryka z Najpiękniejszym Festiwalem Świata

Dziś celebrujemy wszystko co irlandzkie, więc zapraszamy Was abyście razem z nami skosztowali folkowych dźwięków prosto z Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Przygotowaliśmy dla Was kilka naszych ulubionych kawałków zainspirowanych irlandzkimi tradycjami - usiądźcie wygodnie i posłuchajcie!

2020-03-09 20:05:00

„30 lat jak jeden koncert…” - Raz Dwa Trzy ponownie na Pol’and’Rock Festival

Jeden z najbardziej nietuzinkowych zespołów polskiej sceny muzycznej ponownie zagra dla publiczności Pol’and’Rock Festival i to w roku, w którym świętuje 30-lecie swojego istnienia. Raz Dwa Trzy na Dużej Scenie pojawi się 30 lipca o godz. 19:50.

2020-03-17 11:00:00

Dawka dobrej muzyki na dobry początek tygodnia

Zgodnie z Waszymi prośbami przygotowaliśmy więcej festiwalowej muzyki! Przedstawiamy koncertów Najpiekniejszego Festiwalu Świata, których możecie słuchać za pomocą portali streamingowych.

ZOBACZ TEŻ