Aktualności

Na Najpiękniejszym Festiwalu Świata powstanie najpiękniejsze dzieło sztuki

2019-06-26 15:45:51

 

Pomiędzy 1 a 3 sierpnia powstanie piękne dzieło - a wszystko dzięki Dariuszowi Milińskiemu i jego happeningowi na Akademii Sztuk Przepięknych.

Dariusz Miliński to wybitny artysta – plastyk. Jego domeną jest malarstwo, ale bywa także poetą i działa z powodzeniem jako aktor, inspirator wielu akcji artystycznych, animator kultury.

 

Dariusz Miliński

 

Był bohaterem ponad 250 wystaw indywidualnych, uczestniczył w około 100 zbiorowych pokazach sztuki w Polsce oraz za granicą, m.in. we Francji, Niemczech i USA. Jego prace można znaleźć zarówno w zbiorach prywatnych jak i państwowych w kraju i poza jego granicami.

W 1995 roku założył Grupę Plastyczną „Pławna 9” , która zdobyła kilka nagród i wyróżnień na wielu festiwalach teatrów ulicznych, m.in. na poznańskiej Malcie lub gdyńskiej Fecie.

Mieszka w Pławnej, malowniczej wiosce u podnóża Gór Izerskich, gdzie znaleźć można kolejne z jego dzieł: Zamek Śląskich Legend – Gród Piastowski, połączenie teatru, czarownego świata jakby wyjętego z jego obrazów, klimatu czasów przeniesionych ze średniowiecza i legend z tego regionu. Stworzył Muzeum Przesiedleńców, wybudował unikalną Arkę Noeg. Pławna, to również miejsce spotkań artystów różnych dziedzin i wielu niezwykłych działań artystycznych.

Jest bohaterem kilku filmów dokumentalnych, autorem plakatów filmowych i teatralnych, niestrudzonym filantropem wierzącym, że Sztuka potrafi zmieniać ludzi w tą lepszą stronę. Przede wszystkim jest jednak niezwykle wrażliwym, ciepłym człowiekiem, co sprawia, że przebywanie w jego towarzystwie pozostaje na długo w pamięci.

 

Dariusz Miliński

 

Podczas Festiwalu, na Akademii Sztuk Przepięknych będzie przez dwa dni malował wśród publiczności obraz o wymiarach 150 cm x 200 cm, którego inspiracją będzie ,,walka dobrem ze złem”, odwieczny temat dociekań artystów. Chce w ten sposób podjąć  próbę definicji i ważności zjawisk społecznych, które nam doskwierają, w tym mowy nienawiści czy hejtu.

Jego działania będą miały miejsce w Dużym Namiocie ASP i będą trwały niezależnie od odbywających się tam spotkań. 

 

POKAŻ PODOBNE
2019-05-14 10:43:39

Majka Jeżowska zagra nie tylko dla dzieci

Takiego koncertu ten festiwal nie widział! Spełniamy marzenia fanów młodszych i starszych, zapraszając na występ Majki Jeżowskiej 3 sierpnia o godz. 17:20 na Małej Scenie Pol’and’Rock Festival.

2019-04-23 14:00:49

Ojciec Ludwik Wiśniewski OP gościem ASP

Jurek Owsiak zapowiedział kolejnego gościa tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych - będzie nim ojciec Ludwik Wiśniewski – dominikanin, teolog, duszpasterz, publicysta i były działacz opozycji antykomunistycznej.

2019-05-27 16:48:49

Złoty Bączek 2019 – notowanie 11

Trwa II etap Plebiscytu Złotego Bączka. Głosowanie będzie aktywne jeszcze tylko niecały miesiąc. Zobacz, jak wygląda jedenaste notowanie.

ZOBACZ TEŻ