Aktualności

Na Najpiękniejszym Festiwalu Świata powstanie najpiękniejsze dzieło sztuki

2019-06-26 15:45:51

 

Pomiędzy 1 a 3 sierpnia powstanie piękne dzieło - a wszystko dzięki Dariuszowi Milińskiemu i jego happeningowi na Akademii Sztuk Przepięknych.

Dariusz Miliński to wybitny artysta – plastyk. Jego domeną jest malarstwo, ale bywa także poetą i działa z powodzeniem jako aktor, inspirator wielu akcji artystycznych, animator kultury.

 

Dariusz Miliński

 

Był bohaterem ponad 250 wystaw indywidualnych, uczestniczył w około 100 zbiorowych pokazach sztuki w Polsce oraz za granicą, m.in. we Francji, Niemczech i USA. Jego prace można znaleźć zarówno w zbiorach prywatnych jak i państwowych w kraju i poza jego granicami.

W 1995 roku założył Grupę Plastyczną „Pławna 9” , która zdobyła kilka nagród i wyróżnień na wielu festiwalach teatrów ulicznych, m.in. na poznańskiej Malcie lub gdyńskiej Fecie.

Mieszka w Pławnej, malowniczej wiosce u podnóża Gór Izerskich, gdzie znaleźć można kolejne z jego dzieł: Zamek Śląskich Legend – Gród Piastowski, połączenie teatru, czarownego świata jakby wyjętego z jego obrazów, klimatu czasów przeniesionych ze średniowiecza i legend z tego regionu. Stworzył Muzeum Przesiedleńców, wybudował unikalną Arkę Noeg. Pławna, to również miejsce spotkań artystów różnych dziedzin i wielu niezwykłych działań artystycznych.

Jest bohaterem kilku filmów dokumentalnych, autorem plakatów filmowych i teatralnych, niestrudzonym filantropem wierzącym, że Sztuka potrafi zmieniać ludzi w tą lepszą stronę. Przede wszystkim jest jednak niezwykle wrażliwym, ciepłym człowiekiem, co sprawia, że przebywanie w jego towarzystwie pozostaje na długo w pamięci.

 

Dariusz Miliński

 

Podczas Festiwalu, na Akademii Sztuk Przepięknych będzie przez dwa dni malował wśród publiczności obraz o wymiarach 150 cm x 200 cm, którego inspiracją będzie ,,walka dobrem ze złem”, odwieczny temat dociekań artystów. Chce w ten sposób podjąć  próbę definicji i ważności zjawisk społecznych, które nam doskwierają, w tym mowy nienawiści czy hejtu.

Jego działania będą miały miejsce w Dużym Namiocie ASP i będą trwały niezależnie od odbywających się tam spotkań. 

 

POKAŻ PODOBNE
2019-07-03 13:20:48

Pomysły i porady, czyli praktyczne EKO wskazówki od Festiwalowiczów

Za kilkanaście dni już 25 raz odbędzie się kolejna edycja Pol’and’Rock Festival, dlatego zebraliśmy Wasze wskazówki, jak komfortowo zadbać o siebie i swoje otoczenie w czasie Festiwalu, a przy tym być jeszcze bardziej EKO!

2019-07-08 13:00:00

Najważniejsze idee Festiwalu Pol'and'Rock

Jaka jest według Was główna idea Najpiękniejszego Festiwalu Świata? Czy identyfikujecie się z nią?

2019-07-09 17:04:51

O hejcie na 25. Pol'and'Rock Festival

Na tegorocznym Najpiękniejszym Festiwalu Świata w Dużym Namiocie Akademii Sztuk Przepięknych odbędzie się bardzo ważna rozmowa o hejcie. Jerzy Owsiak i Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zapraszają Was do wzięcia udziału!

ZOBACZ TEŻ