Aktualności

Na Przystanku Woodstock witamy Mando Diao

2017-03-20 15:26:48

 

 

Od 2002 Mando Diao wydali 7 albumów studyjnych, które sprzedały się w nakładzie ponad 1.5 miliona egzemplarzy, zagrali 1500 koncertów w ponad 30 krajach i uświetnili swoją obecnością sceny największych festiwalach świata. Wypuszczane przez nich wideo podbiły serca internautów i liczą sobie miliony odsłon na YouTube. Oprócz albumów studyjnych muzycy ze Szwecji wydali b-side i kompilację największych hitów oraz nagranie DVD z ich występu w ramach serii koncertów MTV Unplugged. Podczas gdy wiele zespołów odeszło w zapomnienie Mando Diao wciąż rozwija się muzycznie i od nowa definiuje pojęcie współczesnej muzyki popularnej.

 

 

Muzycy z Mando Diao bezkompromisowo podążają ścieżkami własnych inspiracji, muzycznych zainteresowań i wizji. Zbaczając z nudnych utartych ścieżek, artyści wyznaczają nowe trendy i odkrywają nowe kierunki na muzycznej mapie świata. Czasem zapuszczają się na prawdziwe folkowe terytorium, na przykład w utworze „Never Seen the Light of Day”, czy też odkrywają hiphopowe rejony na utworze wyprodukowanym przez braci Salazar  „Give me Fire”. Po współpracy z producentami hiphopowymi przyszedł czas na to, by zmierzyć się z klasyką szwedzkiej poezji w utworze „Infruset”, na który złożyła się twórczość poety Gustava Frödinga. Mando Diao to zespół wiecznie poszukujący nowych inspiracji i odważnie odkrywający nowinki nie tylko muzyczne, ale też techniczne. Jako jedni z pierwszych przenieśli swoją działalność do sieci społecznościowych testując ich przydatność w promocji muzyki – a było to jeszcze w czasach przed Facebookiem i Myspace. W 2014 roku Mando Diao wykorzystali technikę 3D i rzeczywistości wirtualnej na potrzeby albumu „Aelita”. „Aelita” to pierwsze wydawnictwo które zostało nagrane w nowatorskiej technice 360 audio. Mando Diao nie stronią też od sportu, uświetniając swoimi występami takie emocjonujące wydarzenia sportowe jak ważne mecze ligowe, mistrzostwa narciarskie i snowboardowe, mistrzostwa hokejowe DEL Winter Game, pojedynki bokserskie, zawody Formuły I i zawody motorowe DTM. Ich utwór „Love Last Forever” stał się oficjalnym utworem muzycznym Mistrzostw świata w biegach przełajowych w 2015.

 

Mando Diao są najbardziej znani ze swojego klasycznego rock’n’rollowego brzmienia. Dla szwedzkiego zespołu muzyka jest jak rękodzieło, rzemiosło wymagające największego kunsztu, bo są instrumentalistami, tekściarzami i producentami muzycznymi. Na początku swojej ścieżki muzycznej czerpali inspirację z rythm & bluesa, zapatrzeni w muzykę Beatlesów, Rolling Stonesów i the Kinks. Z czasem rozwinęli swój własny, oryginalny styl muzyczny, w którym pojawiają się elementy muzyki popularnej i tanecznej, mistrzowsko połączone z energią charakterystyczną dla wczesnego rocka, które dopełnia głęboki, uduchowiony głos wokalisty Mando Diao, Björna. Ich występy na żywo wywołują zachwyt fanów, bo są przepełnione energią i są prawdziwym popisem umiejętności wokalnych, muzycznych i scenicznych.

 

Aktualnie muzycy przygotowują najnowsze wydawnictwo „Good Times”. Ósmy album Mando Diao ma ujrzeć światło dzienne wiosną 2017 roku.  

 

Skład: : Björn Dixgård (wokal/gitara), Jens Siverstedt (gitara), Carl-Johan Fogelklou (gitara basowa), Daniel Haglund (klawisze), Patrik Heikinpieti (perkusja)

 

POKAŻ PODOBNE
2018-05-08 09:44:09

Złoty Bączek 2018 - notowanie 20

To już 20. notowanie Złotego Bączka. Każdy z Was w tym etapie może ponownie oddać głos na swoich ulubieńców w każdej z kategoirii. Wykonawcy zachowują również swój dorobek głosów z I etapu.

2018-06-04 13:06:06

Złoty Bączek 2018 - notowanie 24

Przed Wami pierwszwe notowanie trzeciego etapu Złotego Bączka. Do finałowego etapu awansowały pierwsze trzy zespoły w każdej kategorii. Głosowanie w ostatnim, finałowym etapie potrwa do 29 czerwca!

2018-05-21 16:08:55

Złoty Bączek 2018 - notowanie 22

Przed nami kolejne notowanie Złotego Bączka w drugim etapie. Już wkrótce poznamy finalistów plebiscytu! Każdy z Was może wciąż oddać głos na swoich ulubieńców w każdej z kategoirii.

ZOBACZ TEŻ