Aktualności

Na tropie nowych brzmień: Eliminacje do Pol'and'Rock Festival

2023-03-17 11:31:06

Ostatni dzwonek! Zostały już tylko dwa tygodnie na przesłanie zgłoszenia i wzięcia udziału w Eliminacjach do Pol'and'Rock Festival. Nie traćcie czasu, wypełnijcie ankietę online i dajcie nam się poznać! Stawka jest wysoka – zwycięzcy Eliminacji otrzymują nagrodę główną, czyli zaproszenie na występ podczas nadchodzącej 29. edycji Pol’and’Rock Festival. Jest o co walczyć!

 

Prawdziwy muzyczny rollercoaster

Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych zgłoszeń i oglądamy Wasze nagrania, które jak wagoniki niosą nas na nowe tory muzycznych wrażeń. Musimy przyznać, jak co roku, z lekkim niedowierzaniem, że choć sporo już słyszeliśmy, Wasza kreatywność funduje nam prawdziwy rollercoaster dźwiękowych doznań! Nieustannie zaskakujecie nas swoją pomysłowością i muzyczną wrażliwością. Dziękujemy Wam za zaufanie i każdy przesłany formularz! 

 

Pamiętajcie, że zgłoszenia przyjmujemy do 31 marca 2023 r. Zostały już tylko dwa tygodnie! 

 

Wszelkie informacje znajdziecie na naszej stronie internetowej. Wszelkie szczegółowe informacje znajdziecie także w regulaminie Eliminacji. Zachęcamy do lektury i przesłania formularza online. Sprawdźcie też nasze poprzednie wpisy o Eliminacjach do Pol'and'Rock Festival. 

 

Uliczny Opryszek na Małej Scenie 28. Pol'and'Rock Festival, fot. Michał Kwaśniewski

 

Dzielimy się dźwiękiem

Zgłaszają się do nas naprawdę wyjątkowi artyści. Wygląda na to, że przed naszym jury stoi nie lada wyzwanie! Nie wierzycie? Przekonajcie się sami! W szóstym sezonie Domowej Orkiestry, w każdy wtorek i czwartek o godz. 11:00, uchylamy Wam rąbka tajemnicy i dzielimy się fragmentami nagrań zespołów, które przesłały swoje zgłoszenia do tegorocznych Eliminacji. Zachęcamy Was do oglądania! Możecie zobaczyć odcinki Domowej Orkiestry na żywo w naszych mediach społecznościowych lub odtworzyć je później na kanale YouTube - KręciołaTV

 

 

Do tej pory otrzymaliśmy od Was aż 336 zgłoszeń! Oprócz 319 kapel z Polski w Eliminacjach do Najpiękniejszego Festiwalu Świata bierze udział także 17 zagranicznych zespołów. Dotarły do nas formularze artystów z Białorusi, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Singapuru, Rumunii, Ukrainy, Holandii, Czech, Estonii i Włoch.

 

 

Jury — istna Drużyna Brzmienia

Zawsze rozpatrujemy wszystkie nadesłane do nas zgłoszenia. W tym roku każdy formularz będzie weryfikowany w Fundacji przez nasze jury, w skład którego wchodzą:

 

  • Jurek Owsiak
  • Piotr Chancewicz (z Media Studio)
  • Andrzej Puczyński (z Izabellin Studio)
  • Tomasz Kasprzyk (prezenter Antyradia)
  • Bartek Stolarek (szef Działu Muzycznego WOŚP/Duża Scena)
  • Bartosz Chodorowski (asystent Jurka Owsiaka)
  • Adrian Barański (Dział muzyczny WOŚP/Kręcioła: audio — digital content manager)
  • Agata Ryszkiewicz (Dział muzyczny WOŚP/Mała Scena)

 

Przed nimi prawdziwa przeprawa! Po dokładnym procesie weryfikacji i przesłuchaniu wszystkich nadesłanych nagrań, skontaktujemy się z wybranymi zespołami, zapraszając je do występu podczas 29. edycji Pol'and'Rock Festival. 

 

Laureaci poprzednich edycji Eliminacji 

Koncerty wschodzących gwiazd na deskach polandrockowych scen to nieodłączny element Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Na naszej stronie internetowej znajdziecie pełną historię wszystkich edycji Festiwalu, a co za tym idzie listę wszystkich laureatów naszych Eliminacji. Ostrzegamy! Odkrycia mogą być naprawdę zaskakujące! 

 

 

 

Zeszłego lata wyklarował nam się naprawdę mocny skład. Na Małej Scenie wystąpiło aż 7 zespołów! Wśród nich znalazły się kapele, które od razu skradły serca publiczności – Transgresja, Gorgonzolla czy Dziwna Wiosna dały czadu! Podobną ekscytację wywołały także koncerty Pull The Wire, Dance Like Dynamite, Makiwary oraz Criminal Tango. Z kolei Dużą Scenę rozgrzał do czerwoności występ Żurkowskiego. Działo się!

 

29. Pol'and'Rock Festival 

Odliczamy dni do 29. Najpiękniejszego Festiwalu Świata, który odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 r., już po raz drugi na płycie byłego lotniska Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Festiwal jest darmowy i niebiletowany. Na festiwalu zagrają m.in. Apollo 440Spin DoctorsBiohazardCarpenter BrutNapalm DeathBrodkaDRAINWhile She SleepsSaint City Orchestra oraz Zalewski! Sprawdź, co już wiemy o zbliżającej się edycji! 
 

Organek, Laureat Eliminacji do 21. edycji Festiwalu, koncert na Dużej Scenie, fot. Paweł Owczarczyk

 

POKAŻ PODOBNE
2023-02-03 16:20:00

Pół roku do 29. Pol'and'Rock Festival! Co już wiemy?

Wysoka temperatura po 31. Finale WOŚP powoli opada. Dla nas oznacza to tylko jedno — czas wrócić do planowania kolejnej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Na pół roku przed 29. Pol'and'Rock Festival podsumowujemy to, co już wiemy!

2023-02-27 21:30:00

While She Sleeps rozpali publiczność pod Dużą Sceną 29. Pol'and'Rock Festival!

Dominująca na brytyjskiej scenie metalcorowej ekipa z Sheffield dołącza do line-upu 29. Pol’and’Rock Festival! Rewolucyjne przesłanie, energetyczne gitarowe riffy i gatunkowa różnorodność — While She Sleeps zagości na deskach Dużej Sceny Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

2023-03-20 14:25:00

Pierwsze wiosenne notowanie Złotego Bączka!

Dzisiaj pierwszy dzień astronomicznej wiosny! Czas wybudzić się z zimowego snu i zacząć myśleć o Najpiękniejszym Festiwalu Świata! Przedstawiamy pierwsze wiosenne notowanie plebiscytu Złotego Bączka 2023.

ZOBACZ TEŻ