Aktualności

Najmłodsi na Najpiękniejszym Festiwalu Świata

2022-07-21 12:47:00

 

28. Pol'and'Rock Festival to wydarzenie dla wszystkich - niezależnie o wieku. Na naszym Festiwalu świetnie bawią się całe rodziny - dzieci, rodzice i dziadkowie. Dowiedzcie się, jak dbać o najmłodszych festiwalowiczów i jakie atrakcje czekają na nich na tegorocznym Festiwalu.

 Rodzinny 27. Pol'and'Rock Festival fot. Lucyna Lewandowska

 

Przede wszystkim pamiętajcie, że osoby niepełnoletnie na Festiwalu muszą pozostawać pod opieką osób dorosłych. Dbajcie o swoich małych towarzyszów! Nigdy nie zostawiajcie swoich dzieci samych w namiocie - zarówno w dzień, jak i w nocy. 

Nauczcie swoje dziecko, że jeśli zgubi się, powinno zwrócić się do wolontariuszy Pokojowego Patrolu w czerwonych koszulkach. Jeśli Wy zorientujecie się, że nie wiecie, gdzie jest Wasze dziecko, również poproście o pomoc Pokojowych Patrolowców. Koniecznie zorientujcie się, gdzie jest festiwalowe Biuro Rzeczy Znalezionych - to właśnie tam powinna skierować się Wasza pociecha jeśli straci Was z oczu - koniecznie zwróćcie na to uwagę swojemu dziecku.

Pamiętajcie również o opaskach dla dzieci, na których możecie zapisać swój numer telefonu - będziecie mogli je pobrać w namiocie warsztatowym ASP oraz w punkcie informacyjnym w namiocie Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować przy pasażu handlowym. Codziennie sprawdzajcie, czy numer telefonu zapisany na opasce dziecka nie wytarł się i cały czas jest czytelny.

W tych dwóch punktach dostaniecie również słuchawki wyciszające dla dzieci, zachęcamy do korzystania z nich, aby nasze festiwalowe koncerty nie były dla nich męczące i szkodliwe. 

 

Dzieci w słuchawkach wyciszających na 27. Pol'and'Rock Festival fot. Marcin Zieliński

 

Pakując się na Festiwal, nie zapomnijcie o apteczce, w której będziecie mieć wszystkie leki przydatne Waszej pociesze np. na ból głowy czy ukąszenia komarów. Pamiętajcie o odpowiednim zabezpieczeniu swojego dziecka przed słońcem - czapka, czy kapelusz oraz krem z wysokim filtrem to must-have. Bądźcie też przygotowani na zmianę pogody - zabierzcie ubrania dla dziecka zarówno na bardzo ciepłą, jak i tę chłodniejszą pogodę. Nie zapomnijcie o podawaniu dziecku dużej ilości wody. 

 

 

Wszystkich najmłodszych festiwalowiczów, wraz z rodzicami, zapraszamy na Akademię Sztuk Przepięknych, gdzie Wasze pociechy będą mogły skorzystać z oferty przygotowanej przez organizacje pozarządowe i partnerów festiwalu. 

 

Strefa dla dzieci Herlitza i Pelikana

Od środy zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami do strefy przygotowanej przez Herlitza i Pelikana. Strefa będzie czynna codziennie od środy 12:00-20:00, w pozostałe dni od 10:00 do 20:00

Zapraszamy dzieci w każdym wieku wraz z rodzicami - dzieci są pod wyłączną opieką rodziców.

Aktywności przewidziane w strefie - zajęcia plastyczne, malowanie buziek, lepienie z plasteliny, malowanie bandamek, tatuaże, mega bańki, gry i zabawy wielkoformatowe (twister, mega jenga, ringo, rzut do celu). Zajęcia poprowadzą dedykowani animatorzy.

Dla rodziców leżaki i chwila spokoju. Możliwość złapania oddechu w zacienionym miejscu. W tej strefie również będzie można otrzymać opaskę na numer telefonu.

Strefa dla dzieci umiejscowiona będzie pomiędzy Dużem Namiotem ASP a Warsztatami ASP.

 

Namiot dziecięcy w strefie województwa zachodniopomorskiego

W czwartek, piątek i sobotę w strefie województwa zachodniopomorskiego funkcjonował będzie namiot dziecięcy, gdzie na najmłodszych czekać będą takie atrakcje, jak animacje, matowanie twarzy, bańki mydlane, gry i zabawy, warsztaty, tworzenie własnych zabawek, czy interaktywny spektakl ekologiczny. 

 

Malowanie twarzy w strefie województwa zachodniopomorskiego na 27. Pol'and'Rock Festival fot. Edyta Kurycka

 

Inne warsztaty dla dzieci

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu

Traf w organy (władzy)        

 • konkurs z nagrodami,
 • propagujący wiedzę o organach władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej,
 • w wersji dla dzieci i dorosłych.

Terminy:

3 sierpnia (środa)            godz. 16:30 - 17:30
4 sierpnia (czwartek)      godz. 14:00 - 15:00
5 sierpnia (piątek)           godz. 14:00 - 15:00
6 sierpnia (sobota)          godz. 14:00 - 15:00

Budujemy państwo prawa

 • zajęcia z użyciem klocków LEGO (R)
 • prowadzone przez radców prawnych i trenerów z fundacji ALE Nauczanie
 • zajęcia prawno-konstrukcyjne dla dzieci prowadzone według scenariuszy programu edukacyjnego "Build the Change"
 • mało gadania, dużo budowania J

Terminy:

4 sierpnia (czwartek)      godz. 16:00 - 17:30
5 sierpnia (piątek)           godz. 16:00 - 17:30
6 sierpnia (sobota)          godz. 11:30 - 13:00

 

Hackerspace Pol'and'Rock

Warsztaty origami     

 • warsztaty, podczas których można nauczyć się jak zrobić proste ruchome zabawki,
 • pod czujnym okiem instruktora,
 • materiały zapewnia organizacja.

Termin:
4 sierpnia (czwartek)      godz. 14:00 - 15:00

Niekoniecznie bezpieczny Internet  

Opis: „Na co zwracasz uwagę korzystając na co dzień z internetu? Zastanawiasz się czemu reklamy w Internecie są tak dobrze dopasowane do tego co lubisz i szukasz w internecie? Może posiadasz jedno hasło do większości, albo co gorsza, wszystkich serwisów z których korzystasz? Higiena korzystania z internetu jest dzisiejszych czasach bardzo ważnym, lecz często ignorowanym tematem, który spróbujemy wam nieco przybliżyć.”

Terminy:
3 sierpnia (środa)            godz. 12:00 - 13:00
5 sierpnia (piątek)           godz. 12:00 - 13:00

Warsztaty wiązania węzłów

Opis: „O tym że znajomość węzłów jest przydatna chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Na pewno wielu z Was zdarzyło się zawiązać węzeł który po chwili się rozwiązał, albo było go bardzo trudno potem rozwiązać. Na tych warsztatach nauczycie się podstawowych węzłów żeglarskich i innych które są przydatne w codziennym życiu a także mogą uratować Wam życie.”

Terminy:
3 sierpnia (środa)            godz. 16:00 - 16:45 i 16:45 - 17:30
5 sierpnia (piątek)           godz. 16:00 - 16:45 i  16:45 - 17:30

Zrób wieszak na puszkę WOŚP z pomocą makramy             

Opis: „Każdy wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wie, jaka ciężka może być pełna puszka podczas finału WOŚP. Aby ułatwić Wam noszenie puszek podczas kolejnego finału będziecie mieli okazję przygotować wygodny i ładny wieszak na swoją puszkę. Użyjemy do tego znanej od starożytności sztuki wiązania sznurków - makramy. Zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych.”      

Termin:
6 sierpnia (sobota)          godz. 14:00 - 15:00

Hackerspace - o co z tym wszystkim chodzi?         

Opis: „Hackerspace - WTF?! Hackerspace - czym jest i do czego może być przydatny? Czy mogę założyć Hackerspace w moim mieście? Czy kradniemy pieniądze z kont oraz włamujemy się na profile społecznościowe? Na te, oraz tysiąc innych pytań postaramy się Wam odpowiedzieć właśnie teraz. Zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych.”

Terminy:
3 sierpnia (środa)            godz. 10:00 - 12:00 i 18:00 - 20:00
4 sierpnia (czwartek)      godz. 10:00 - 12:00 i 18:00 - 20:00
5 sierpnia (piątek)           godz. 10:00 - 12:00 i 18:00 - 20:00
6 sierpnia (sobota)          godz. 10:00 - 12:00 i 18:00 - 20:00

Warsztaty z lutowania            

Opis: „Rzeczy martwe mają to do siebie, że cechuje je złośliwość - mówimy wówczas o złośliwości rzeczy martwych. Często awaria któregoś z otaczających nas wszystkich przedmiotów elektronicznych polega na popsuciu się jednej części elektronicznej (często planowanym przez producenta), którą wystarczy wymienić. No właśnie - lutowanie. Każdy słyszał, nie każdy lutował. Postaramy się to zmienić. W tym roku wykończymy płytki w kształcie pojazdów uprzywilejowanych - Pogotowie lub Policja - gotowa płytka będzie miała działającą sygnalizację świetlną. Zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych.”

Termin:
4 sierpnia (czwartek)      godz. 16:30 - 18:00

 

Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia

Uwaga dzieciaki! Proces Wilka 2.0. 

 • Inscenizacja procesu karnego na motywach bajki o Czerwonym Kapturku (symulacja rozprawy karnej),
 • nauka przez zabawę,
 • dla najmłodszych festiwalowiczów,
 • „Oskarżony to Wilk, ale czy na pewno jest winny? A może świadkowie kłamią? I co stało się z Czerwonym Kapturkiem?”

Termin:
4 sierpnia (czwartek)      godz. 14:00 - 16:00

 

Politechnika Gdańska - Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej

Eksperymenty dla małych i dużych

Opis: „Fizyczne show dla najmłodszych, w warunkach polowych chcemy Wam zaprezentować kilka prostych doświadczeń fizycznych i chemicznych.     W trakcie wydarzenia pokażemy kilka prostych eksperymentów fizycznych, które potem omówimy. Będzie można również porozmawiać z naszymi studentami, którzy będą prowadzić pokazy. Zapraszamy publiczność w każdym wieku.”

Termin:
5 sierpnia (piątek)           godz. 13:00 - 14:00

 

Fundacja Avalon

Pokoloruj festiwal z Helpianną!                       

 • Miejsce dla najmłodszych festiwalowiczów oraz tych, którzy ciągle czują się młodzi duchem i uwielbiają artystyczne i kreatywne zabawy! Pokoloruj wspólnie z innymi naszą projektową maskotkę – Helpiannę, która pomaga przy projekcie Helpuj.pl – portalu zbiórkowym, stworzonym z myślą o podopiecznych Fundacji Avalon. Jest to narzędzie, dzięki któremu nasi beneficjenci mogą zbierać środki na zbiórki celowe.

Termin:
3 sierpnia (środa)            godz. 10:00 - 20:00
4 sierpnia (czwartek)      godz. 10:00 - 20:00
5 sierpnia (piątek)           godz. 10:00 - 20:00
6 sierpnia (sobota)          godz. 10:00 - 20:00

 

Fundacja Greenpeace Polska

Motyle Nadziei - warsztat origami

Opis: „Z małego skrawka papieru stwórz narzędzie wyrażania nadziei - motyla z ogonem, który niesie Twój przekaz! Zostaw go później na naszej motylej ścianie lub zabierz ze sobą, aby przypominał ci o momencie nadziejowania z Festiwalowiczkami i Festiwalowiczami! Ogon motyla pomieści Twoje marzenia, plany, źródła nadziei i intencje. Warsztat jest odpowiedni również dla dzieci.”

Termin:
4 sierpnia (czwartek)      godz. 17:00 – 19:00
5 sierpnia (piątek)           godz. 17:00 – 19:00
6 sierpnia (sobota)          godz. 17:00 – 19:00

Pleciemy makramy i marzymy           

Opis: „Zapraszamy na plecenie makram z naturalnych materiałów oraz rozmowę o marzeniach. Z każdym zawiązanym węzłem wiążemy nadzieję na dobrą przyszłość. Po warsztacie zabierz makramę ze sobą lub zostaw ją jako znak swojego aktywnego marzenia. Odkryj w sobie zdolności manualne, a także weź udział w rozmowach o swoich wyobrażeniach lepszego świata i inspiruj siebie oraz innych. Na warsztat zapraszamy również dzieci.”

Termin:
5 sierpnia (piątek)           godz. 14:30 - 16:00

 

Interaktywna pasieka Dziadka Tolka

Zapraszamy do "Pasieki Dziadka Tolka"

Opis: „Zapraszamy do "Pasieki Dziadka Tolka" do świata pszczół, kwiatów, uli i miodu. Do zapachów i smaków dzieciństwa, do natury, krajobrazów, lasów, łąk i ogrodów. Wystawa "Fascynujący Świat Pszczół" to opowieść o życiu w ulu, o porządku świata i o cudach natury jakie nam przez miliony lat tworzy nasza planeta Ziemia. Kreatywny, wesoły, bogaty w edukację i miód czas, skierowany do rodzin z dziećmi. Bogata ekspozycja sprzętu pszczelarskiego, możliwość degustacji miodu, ule z różnych części świata oraz historia życia pszczół zaczaruje niejednego gościa wystawy. Program warsztatów edukacyjnych - odkryjemy historię obcowania człowieka z pszczołami - poznamy budowę pszczoły - zapoznamy się ze sprzętem pszczelarskim - przymierzymy kapelusze pszczelarskie i ubrania niezbędne do pracy w pasiece - "zajrzymy do ula" - poznamy rodzaje i budowę - stworzymy własną pszczołę - wycinanie, klejenie, malowanie - rozwiążemy quiz edukacyjny z tematem przewodnim "Chrońmy Pszczoły". - nauczymy się jak dbać o pszczoły i środowisko - wykręcimy miód który będzie pamiątką z "Pasieki Dziadka Tolka" - poznamy leczniczą moc pszczół i produktów pszczelich Warsztaty prowadzi wykwalifikowany zespół z Pasieki Dziadka Tolka.”

Terminy:

 • stoisko: przez cały czas funkcjonowania stoiska
 • namiot warsztatowy: 5 sierpnia (piątek), godz. 15:00 – 16:00

 

Wszystkie te atrakcje znajdziecie w harmonogramie. 

POKAŻ PODOBNE
2023-02-03 16:20:00

Pół roku do 29. Pol'and'Rock Festival! Co już wiemy?

Wysoka temperatura po 31. Finale WOŚP powoli opada. Dla nas oznacza to tylko jedno — czas wrócić do planowania kolejnej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Na pół roku przed 29. Pol'and'Rock Festival podsumowujemy to, co już wiemy!

2023-01-13 16:29:19

Premiera płyty Pull The Wire z 28. Pol'and'Rock Festival!

Pull The Wire prezentuje pierwszy w swoim dorobku album koncertowy, zarejestrowany podczas ubiegłorocznego 28. Pol'and'Rock Festival! Kapela zagrała na Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Wróćcie razem z nami do tego wyjątkowego występu!

ZOBACZ TEŻ