Aktualności

Najpiękniejsza Publiczność Świata

2019-05-31 12:04:45

 

Czy daliście się kiedyś ponieść na fali, podróżując nad tłumem w kierunku sceny? Czy daliście się porwać w szalone pogo, skacząc z setką innych osób tuż pod sceną? Czy kiedykolwiek dołączyliście do chóru tysięcy gardeł, śpiewając piosenkę z ulubionym artystą? Czy przeżywaliście każdy moment koncertu, odkładając na chwilę telefon komórkowy? Jeżeli odpowiedzieliście tak na chociaż jedno z tych pytań, być może odnajdziecie się na na naszej wyjątkowej liście - przedstawiamy wam koncerty, podczas których zachwyciła nas publiczność! 

 

 

Odliczanie zaczynamy od koncertu zespołu Kontrust z 2011 roku. Hardcore'ova kapela z Austrii rozgrzała kostrzyńską publiczność do białości. Zachodzące słońce oświetlało epicką ścianę śmierci w której wzięły udział setki osób. 

 

 

Kto nie skacze, ten... nie był na koncercie House of Pain w 2017 roku! Mistrzowie irlandzkiego hip-hopu z Nowego Jorku zagrali swoje najbardziej znane przeboje, jednak to hit Jump Around wywołał najbardziej żywiołową reakcję  zgromadzonej pod sceną publiczności. 

 

 

W notowaniu wyjątkowych chwil z udziałem publiczności nie mogło zabraknąć magicznego koncertu Comy z 2014. Meksykańska fala sięgnęła wtedy po horyzont. 

 

 

Shaka Ponk wystąpili na festiwalu w 2015 roku. Grająca elektryzujące połączenie hip-hopu i ciężkiego rocka kapela zachwyciła się reakcją publiczności, a frontman kapeli bez zastanowienia zanurkował w tłum bawiący się pod sceną. 

 

 

Dzienne koncerty też mają swoją moc. Przekonać się o tym mogliśmy podczas występu kapeli Dubioza Kolektiv w zeszłym roku. Bałkańskie rytmy porwały do tańca setki tysięcy fanów bawiących się pod Dużą Sceną. 

 

 

Skindred porwali Was do zabawy w 2014 roku. Skaczący do mieszanki reggae i metalu tłum wymachiwał koszulkami, powtrzając ruchy lidera kapeli. To widok, którego muzycy nie zapomną nigdy. 

 

 

Niezależnie od tego ile razy widzieliśmy rozwiniętą pod sceną sektrową flagę Polski, ten widok porusza tak samo mocno. Podczas powalającego mocą występu Sabatonu z 2012 roku, ponieśliście na rękach ogromną flagę. 

 

 

Vintage Trouble oczarowali Was występem w 2016 roku. Grająca mieszankę bluesa, rocka i soula kapela zachwyciła publiczność energią, jednak największą niespodziankę sprawił nam frontman zespołu, który zniknął ze sceny by chwilę później wrócić na nią, niesiony na rękach tłumu. 

 

 

Bardzo lubimy występy, które artyści tworzą specjalnie, by zaprezentować festiwalowej publiczności. Takim wyjątkowym, zainspirowanym erą hippsów projektem był koncert Ani Rusowicz i jej gości z 2015 roku. Bawiąca się pod sceną publiczność tańczyła w kolorowej mgle z wielobarwnych proszków holi. 

 

 

Na pierwszym miejscu znalazła się rozbujana, roztańczona, roześmiana publiczność na koncercie Manu Chao z 2014 roku. Nawet Jurek, który zazwyczaj obserwuje koncerty ze sceny, dał się wciągnąć do wspólnego tańca. 

 

 

Nasz festiwal to święto muzyki, podczas którego chcemy pokazać, że to właśnie dzięki muzyce możemy storzyć świat, w którym liczy się szacunek, toleracja, i wzajemne zrozumienie. Jesteśmy dumni, że razem z nami dbacie o stworzenie tego wyjątkowego nastroju beztroskiej zabawy. 

 

Publiczność na koncercie Gojiry fot. S. Wadas

POKAŻ PODOBNE
2020-10-30 14:49:49

Muzyka jest kobietą

Różnorodność stylistyczna, inne podejście do tworzenia muzyki, inna barwa głosu i inna wrażliwość artystyczna - artystki które zawitały na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata różni wiele - jednak łączy je niezaprzeczalny talent, siła, i energia z którą zapraszają publikę w podróż do świata dźwięków. Dziś na słuchawkach mamy naszą nową ulubioną playlistę wokalistek z Pol'and'Rockowych i Woodstockowych scen!

2020-10-09 12:00:00

Kult powraca z wyjątkowym wydawnictwem

Taki czas zdarza się raz na 56 lat! Wyjątkowy koncert formacji Kult podczas Pol’and’Rock Festival 2019 (dawniej Przystanek Woodstock) doczekał się wydawnictwa. Nakładem wytwórni SP Records oraz firmy Złoty Melon ukaże się dwupłytowy album CD wraz z DVD oraz wydawnictwo winylowe. Premiera zaplanowana jest na 6 listopada 2020 roku.

2020-11-06 12:00:00

Premiera festiwalowego koncertu formacji Kult

Dziś swoją premierę ma wyjątkowy koncert formacji Kult. Zespół zagościł na Dużej Scenie podczas 25. Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą, gromadząc w nocy z 3 na 4 rekordową festiwalową publiczność. To także jeden z największych koncertów w historii Polski. Dwupłytowy album CD wraz z DVD oraz wydawnictwo winylowe dostępne jest w sklepie SiemaShop.

ZOBACZ TEŻ