Aktualności

Największy koreański zespół na Małej Scenie

2018-05-20 20:55:26

 

3 sierpnia na Małej Scenie wystąpi dla Was YB - największy zespół rockowy w Korei Południowej. Ta niezwykle popularna kapela została założona w 1996 roku i dotychczas wydała 9 albumów studyjnych i 4 albumy nagrane podczas występów live. Zespół zanotował doskonałe wyniki sprzedaży, bo ich wydawnictwa rozeszły się w nakładzie ponad 2 000 000 egzemplarzy. Zespół YB cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Korei Południowej, gdzie pojawia się na największych festiwalach jako headliner, ale też w Europie, gdzie ich koncerty wzbudzają duże zainteresowanie wśród fanów muzyki K-rock.

 

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Korei przyniosły muzykom sławę, a pozycję YB na rynku muzycznym ugruntował występ w popularnym programie telewizyjnym „I Am A Singer”. Telewizyjne talent show okazało się kluczem do sukcesu, bo po występie w programie YB zagrał koncerty w Chinach, Japonii i wielu państwach europejskich. Często określani mianem kulturowych ambasadorów Korei Południowej, muzycy zostali dwukrotnie zaproszeni do występu w Pyeongyang, w Korei Północnej, co było przełomowym wydarzeniem w historii relacji dwóch zwaśnionych państw. W 2002 roku zespół YB dał bardzo wzruszający koncert w Korei Północnej. Występ w Korei Północnej powtórzyli wiosną 2018 roku, kiedy brali udział w koncercie na którym zagościł Kim Jong-Un.  Muzyka którą tworzą Yoon Do-huyn (wokal, keyboard, gitara), Heo Jun (gitara, keyboard), Kim Jin-won (perkusja), Park Tae-hee (gitara basowa), Scott Hellowell (gitara) jest ciekawym połączeniem klasycznego rocka z elementami nowoczesnej muzyki rockowej. Muzycy czerpią inspirację ze współczesnej kultury południowokoreańskiej i są uznawani za pionierów typowo koreańskiego gatunku muzyki rockowej, czyli K-rocka. Zespół jest znany ze swoich żywiołowych występów, podczas których za każdym razem jest entuzjastycznie przyjmowany przez wielotysięczną publiczność, i z poruszających tekstów piosenek, w których promuje idee pokoju, miłości i tolerancji.

 

Koreańscy artyści po raz pierwszy zawitają do Polski i wystąpią na Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata  w Kostrzynie nad Odrą.

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ