Aktualności

Namiot Kręcioła.TV zaprasza

2018-07-19 21:38:11

 

Zobacz, co czeka Cię w tym roku w namiocie Kręcioła.TV: joga, taniec, genetyka, warsztaty dredowe i wiele innych. Zapraszamy już od środy 1 sierpnia! 

 

Środa 

12.00-13.30 Capoeira
13.30-14.00 In The Middle Project 
14.00-15.00 portal RNAmed24, zbudowany przez i dla pacjentów z chorobami rzadkimi i ich rodzin, Fundacja Diligentia Dla Chorób Rzadkich
15.00-16.30 Warsztaty muzyczne Piotr Bukartyk z zespołem
16.30-19.30 Naturalnie Naturalni, czyli jak żyć zdrowo i szczęśliwie,  Naturalnie Naturalni, czyli Martyna Majewska i Szymon Odyjas 

 

Czwartek 

10.00-11.00 Poranna Joga, Natalia Knopek, Simplife Joga
11.00-12.00 Warsztaty Dredowe, Wu Kwadrat, serwis dredów
12.30-14.00 Warsztaty muzycznePiotr Bukartyk z Zespołem
14.00-15.00 Pomigajmy! TOWARZYSTWO TŁUMACZY I WYKŁADOWCÓW JĘZYKA MIGOWEGO GEST
15.00-17.00 Dym - brookliński policjant na Pol'and'Rocku, Paweł Dymitryszyn vel Dym 
17.00-18.30 Kwiaty we włosach, Stowarzyszenie MAYE - Muzyka, Art, Yoga, Eko 

 

Piątek 

10.00-11.00 Poranna Joga, Natalia Knopek, Simplife Joga
11.00-12.00 Warsztaty Dredowe, Wu Kwadrat, serwis dredów
12.30-14.00 Warsztaty muzyczne, Piotr Bukartyk z zespołem
14.00-16.00 Genetyka i medycyna spersonalizowana, prof. dr hab. Jan Barciszewski, dr Jacek Kolanowski, mgr Dariusz Wawrzyniak
16.30-17.30 Dym - brookliński policjant na Pol'and'Rock, Paweł Dymitryszyn vel Dym 
17.30-18.30 Zespół Tourette’a. Szczerze, wesoło i dystansem, Bartek Woytazz Wojtkowski Turett Tv  

 

Sobota  

10.00-11.00 Poranna Joga, Natalia Knopek, Simplife Joga
11.00-12.00 Warsztaty Dredowe, Wu Kwadrat, serwis dredów
12.30-14.00 Warsztaty muzycznePiotr Bukartyk z zespołem
14.00-15.00 Dym - brookliński policjant na Pol'and'Rocku, Pawel Dymitryszyn vel Dym 
15.00-16.30 Iluzja, w której żyjemy, czyli o budowaniu marki osobistej, Tomasz Madejski
16.30-18.00 WytańczTo! to zajęcia taneczne 5Rytmów® Tomasz Szymocha 

 

poranna joga, fot. Michał Sandecki

 

Przeczytaj więcej o gościach naszego namiotu!  

 

Zespół Tourette’a. Szczerze, wesoło i  dystansem - to coś więcej niż zwykły wykład, na którym zasypiasz. To przede wszystkim pozytywna dawka humoru oraz dystansu do świata.

 

Zespół Tourette’a. Szczerze, wesoło i z dystansem - to wykład, który zawiera w sobie dawkę dobrego humoru, dystansu do świata oraz szczerość. Podczas spotkania nie ma miejsca na tematy tabu. Jeśli masz jakieś wątpliwości, pytania lub chcesz usłyszeć, jak można przekuć wadę w zaletę, to nie zwlekaj i przyjdź na wykład Woytazza!

 

Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu

Jesteśmy podobni do naszych rodziców, a nasze dzieci będą podobne do nas. Jeśli tak, to czy lek dla Twoich rodziców będzie też dobry dla Ciebie? Zapraszamy na dyskusję o przyczynach, diagnostyce i lekach przyszłości.

 

Niemal każdego dnia dowiadujemy się o wynalezieniu nowego leku na określony nowotwór lub inną chorobę. Słyszymy o organizmach modyfikowanych genetycznie (GMO), przełomowych dokonaniach w biotechnologii, a także perspektywach nowych, lepszych produktów. Wszystko to składa się na nowoczesność i postęp w wysiłkach mających na celu ochronę zdrowia oraz wyżywienie ludzkości. U podłoża tych działań znajdują się kluczowe odkrycia nauk biologicznych, do których należy poznanie budowy genów (DNA), inżynieria genetyczna czy uniwersalny kod genetyczny. Ich zrozumienie pozwala lepiej i mądrzej spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość.

 

Podczas spotkania pokażemy w jaki sposób cztery główne składniki DNA (adenina A, tymina T; cytozyna C; guanina G) tworzą podwójną helisę, która spełnia funkcję magazynu i swoistego nośnika informacji genetycznej zakodowanej w kolejności ułożenia tych elementów, która pozwala przekazywać informacje i polecenia dotyczące budowy i funkcjonowania organizmu. Obecnie wiedzę o DNA i kodzie genetycznym wykorzystuje się do poznania genetycznych podstaw chorób, tworzenia nowych leków, a także w sądownictwie przy ustalaniu ojcostwa, pokrewieństwa i kryminalistyce. Będziemy zastanawiali się nad odpowiedziami na pytania:

 

Czym jest życie?

 • dlaczego jesteśmy podobni do swoich rodziców?
 • dlaczego DNA jest trwałym nośnikiem informacji genetycznej?
 • jak zapisać informację genetyczną i jak ją czytać?
 • kto rządzi: my genami czy geny nami?

Co to jest medycyna spersonalizowana?

 • co zrobić, gdy nasze komórki zmieniają się w naszych wrogów?
 • skąd się biorą problemy z leczeniem niektórych chorób, np. raka?
 • co to są biomarkery – nowoczesna diagnostyka
 • Quo Vadis Medycyno!? – każdemu według potrzeb

Jak będą wyglądać leki przyszłości?

 • jak działają leki?
 • jak powstają leki innowacyjne oraz leki generyczne?
 • jaka jest recepta na jutro?

 

3 sierpnia 2018 godz. 14.00 - 16.00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie i dyskusję. Oczekujemy dociekliwych pytań!

 

Fundacja Diligentia Dla Chorob Rzadkich:

 

Fundacja zaprezentuje portal RNAmed24, zbudowany przez i dla pacjentow z chorobami rzadkimi i ich rodzin.

 

To będzie rozmowa o chorobach rzadkich, które wcale nie są takie rzadkie. Pacjenci i ich rodziny opowiedzą o swoich zwyczajnych dniach, co im sprawia najwięcej trudności, a co im przynosi ulgę i uśmiech. Będzie o marzeniach wielkich i małych, i o tym, że się spełniają, nawet jeśli nie wierzycie w bajki.

 

Dorota Swietlicka – Prezes  Fundacji Diligentia, opowie, jak fundacja pomaga chorym i że Polska będzie pionierem na świecie w budowaniu rozwiązań dla pacjentów, jakich nikt jeszcze nie wymyślił.

 

Porozmawiamy o podróżach, Uberze, randkowaniu, czyli o Tinderze, o dietach, niekoniecznie diecie Dabrowskiej, jak znaleźć prace, o lotach spadochronowych, górach, ale też o Virtual Reality i o tym, jak nowe technologie będą już wkrótce wspierać chorych i rodziny, np. VR, drony, czy chipy.

 

 

Muzyczne warsztaty z Piotrem Bukartykiem 

A gdybyś tak mógł wystąpić na Dużej Scenie na Najpiękniejszym Festiwalu Świata? Nie ma problemu. Wystarczy przyjść i wziąć udział w muzycznych warsztatach z Piotrem Bukartykiem, które stały się już tradycją Festiwalu. Nie ważne czy śpiewasz, grasz na gitarze, akordeonie czy innym instrumencie. Przyjdź w środę (1.08.18) do namiotu Kręcioła TV o godzinie 15:00, jeżeli grasz na instrumencie zabierz go ze sobą, i weź udział w naszych warsztatach. 

 

Jak co roku Piotr Bukartyk wspólnie z uczestnikami festiwalu, przygotowuje premierową piosenkę napisaną specjalnie na tę okazję, do której razem z zespołem i warsztatowiczami przez te kilka dni stworzy cały aranż, aby móc ją wykonać podczas festiwalowego Finału na Dużej Scenie. Oczywiście nie zabraknie też „Z Tylu Chmur” w jedynej i niepowtarzalnej wersji wykonywanej wspólnie na zakończenie festiwalu. Także rezerwuj czas na warsztaty i pamiętaj, że „jedno nad nami niebo”!

 

A gdybyś jeszcze się zastanawiał czy warto, to zobacz jak wyglądało to w zeszłym roku: 

 

 

 

Harmonogram warsztatów:

1 sierpnia środa 15.00-16.30

2 sierpnia czwartek 12.30-14.00

3 sierpnia piątek 12.30-14.00

4 sierpnia sobota 12.30-14.00

 

Tomasz Szymocha Nauczyciel 5 Rytmów:

WytańczTo! to zajęcia taneczne 5Rytmów®. Na zajęciach zapoznamy się z 5 jakościami Rytmów (Flowing, Staccato, Chaos, Lyrical i Stillness). Poprzez ruch, zaopiekujemy się i nadamy należytą uwagę każdej części ciała. Wsłuchamy się w nasze ciała i pozwolimy im przemówić w ich własny, dynamiczny sposób. Wytańczymy to, co w nas siedzi i uwiera oraz to, czego istnienia nawet nie jesteśmy świadomi.

 

Tomasz Szymocha - akredytowany nauczyciel 5Rytmów®. Trening nauczycielski skończył w The Moving Center® New York. Od tego czasu aktywnie prowadzi zajęcia i warsztaty 5Rytmów® w Polsce, Niemczech, Izraelu, Hiszpanii. Z zawodu jest aktorem mimem po szkole w Berlinie, gdzie przez wiele lat pracował w teatrze. 5Rytmów® - stworzone przez Gabrielle Roth, tańczone przez tysiące ludzi na całym świecie, jest filozofią, perspektywą, sztuką i dynamiczną praktyką ruchu, zakorzenioną w prawdzie, iż jeśli wprowadzisz swoją duszę w ruch, to sama się uzdrowi. Ruch jest zarówno lekarstwem jak i metaforą, sięga poprzez i ponad języki, kultury i grupy wiekowe, transformując: cierpienie w sztukę, sztukę w świadomość, a świadomość w działanie.

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ