Aktualności

Napalm Death zagra na 29. Pol'and'Rock Festival!

2023-01-16 20:50:00

Grindcore w czystej postaci zabrzmi podczas Pol'and'Rock Festival 2023! W tym roku na lotnisku Czaplinek-Broczyno czeka na nas spotkanie z ekstremalną mieszanką muzyki w wykonaniu brytyjskiej grupy metalowej. Razem poczujemy moc „Campaign For Musical Destruction"!

 

Historia Napalm Death jest tak intensywna, jak ich muzyka. Zespół został założony w Meriden, w Anglii, w 1981 r. przez dwóch nastolatków zafascynowanych klimatem anarcho-punka. Do 1982 r. skład grupy powiększył się do 4 osób, by następnie kilkakrotnie się zmienić i przekształcić. I choć żaden z członków pierwszego składu nie gra już w zespole, brzmienie Napalm Death pozostaje do tej pory wierne początkom. Artyści konsekwentnie trzymają się ram wytyczonych przez wokalistę Marka „Barneya“ Greenwaya, basistę Shane'a Emburiego, gitarzystę Mitcha Harrisa i perkusistę Danny'ego Herrerę.

 

 

Napalm Death są powszechnie uważani za prekursorów gatunku grindcore przez wkomponowanie w swoich utworach elementów crust punka i death metalu. Znani są z głośnego brzmienia, mocno zniekształconych dźwięków z przestrojonych gitar, przeszywających basów, szybkiego tempa, blastów, wokalu składającego się z niezrozumiałych growli lub wysokich wrzasków. Charakterystyczne dla ich twórczości są także niezwykle krótkie piosenki i teksty zahaczające o tematy polityczno-społeczne.

 

Ponad cztery dekady i szesnaście albumów od daty powstania, Napalm Death wyruszył w 2022 r. w kolejny muzyczny tour po Stanach z „the Campaign For Musical Destruction". W 2023 r. ruszają na podbój scen muzycznych w Europie! To jeden z głównych punktów programu, którego nie możecie przegapić podczas 29. Pol'and'Rock Festival!

 

 

29. Pol'and'Rock Festival 

29. Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 r., już po raz drugi na płycie byłego lotniska Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Poza Napalm Death na festiwalu zagrają też Spin DoctorsBiohazard i Carpenter Brut.

POKAŻ PODOBNE
2022-12-05 21:40:00

Poznaliśmy kolejne zespoły, które zagrają podczas finałowego koncertu w Warszawie!

W audycji Zaraz Będzie Ciemno, Jurek Owsiak ogłosił kolejne zespoły, które zagrają 29 stycznia 2023 roku na Placu Bankowym w Warszawie! Do składu dołączają: Blenders, Kashell, Żurkowski i Dziwna Wiosna!

2022-11-07 21:15:00

Pierwsza gwiazda 29. Pol’and’Rock Festival!

Doczekaliście się! W swojej autorskiej audycji Zaraz Będzie Ciemno, Jurek Owsiak ogłosił pierwszy zespół, który wystąpi na Dużej Scenie 29. Pol’and’Rock Festival! Prawdziwa legenda hardcore punka — Biohazard.

2022-11-28 21:30:00

31. Finał WOŚP - poznaliśmy pierwszych artystów!

W poniedziałek 28 listopada, w swojej autorskiej audycji Zaraz Będzie Ciemno, Jurek Owsiak ogłosił pierwsze zespoły, które zagrają podczas warszawskiego 31. Finału WOŚP. Koncerty odbędą się 29 stycznia na Placu Bankowym w Warszawie.

ZOBACZ TEŻ