Aktualności

Nasza historia polskich zespołów walczących o Złotego Bączka

2019-06-19 17:20:00

 

Już za kilka dni okaże się, który z polskich wykonawców dostanie nagrodę za najlepszy występ na zeszłorocznym Festiwalu Pol'and'Rock. Zobacz, ile razy wystąpili dla Najpiękniejszej Publiczności Świata!

 

 Duża Scena 24. Pol'and'Rock Festival fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Łydka Grubasa

Po raz pierwszy dla Najpiękniejszej Publiczności Świata zagrali w 2011 roku na 17. Przystanku Woodstock. Zagrali wtedy na Scenie Folkowej, teraz znanej festiwalowiczom jako Mała Scena. 

Na Festiwal powrócili w zeszłym roku, zagrali fenomenalny koncert na Małej Scenie, czego dowodem jest fakt, że prowadzą w plebiscycie Złotego Bączka! Objęli najwyższą pozycję już w pierwszym notowaniu i nie planują jej nikomu oddać. Widać, że chłopakom z zespołu naprawdę zależy, by zagrać dla Was na Dużej Scenie 25. Pol'and'Rock Festival!

 

 

Hunter

Ten zespół to prawdziwa legenda naszego festiwalu! Zagrali dla nas już na 2. Przystanku Woodstock, gdy ten odbywał się jeszcze w w miejscowości Szczecin - Dąbie. Był to rok 1996, dużej części współczesnych festiwalowiczów nie było jeszcze na świecie. 

Następnie zaszczycili nas swoim wyjątkowym, metalowym brzmieniem na 9., 10. i 19. Przystankach Woodstock oraz w zeszłym roku - na 24. Festiwalu Pol'and'Rock. Każdorazowo grali na Dużej Scenie i zawsze na swój koncert przyciągali ogromną publiczność oraz dostawali od Was ogłuszający aplauz. 

Mimo wszystko chcą zagrać po raz kolejny i nie odpuszczają Łydce depcząc im pięty w plebiscycie.

 

 

Koniec Świata

Koniec Świata również nie jest obcy festiwalowej publiczności. Zagrali 4 razy: na 9. Przystanku Woodstock, w 2003 roku, kiedy festiwal odbywał się jeszcze, po raz ostatni, w Żarach; na 12. Przystanku Woodstock, w 2006 roku; na 23. Przystanku Woodstock, czyli ostatniej edycji festiwalu pod tą nazwą oraz rok temu - na 24. Pol'and'Rock Festival. 

Świetny kontakt z publicznością, śpiewającą z zespołem refreny, a nawet całe utwory, energia i profesjonalizm na scenie - właśnie to utorowało im drogę do nominacji do tegorocznego plebiscytu Złotego Bączka.

 

 

Lao Che

Ponadczasowi i uniwersalni, znani w całym kraju - nic dziwnego, że na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata pojawili się aż 6 razy na 11., 12., 14., 16., 20. i 24. edycji. 

Wielokrotnie występowali również na warszawskich koncertach z okazji Finałów WOŚP.

Lao Che jest tez laureatem Złotego Bączka z 2006 roku. W tym roku znowu zostali nominowani - to jasny znak, że są faworytami kostrzyńskiej publiczności.

 

 

Krzysztof Zalewski

Krzysztof Zalewski to od kilku ładnych lat jeden z najlepszych polskich wokalistów. Jego koncert na naszym festiwalu był tylko kwestią czasu i nareszcie zagrał dla nas rok temu - jego występ był niesamowity i mimo tego, że w tym samym czasie na Dużej Scenie grali Nocny Kochanek i Judas Priest przyciągnął ogromną publiczność.

Oczywiście został nominowany do plebiscytu Złotego Bączka - nie mogłoby by być inaczej, ale po zeszłorocznym show nie mogliśmy czekać w niepewności - zaprosiliśmy go sami - koncert Krzysztofa Zalewskiego na Dużej Scenie Festiwalu Pol'and'Rock 2019 odbędzie się 2 sierpnia!

Krzysztof Zalewski zagrał w naszych barwach na wrześniowym meczu WOŚP vs. TVN, wystąpił też na scenie na Placu Defilad podczas 27. Finału WOŚP.

 

 

(Celka)

POKAŻ PODOBNE
2020-10-09 12:00:00

Kult powraca z wyjątkowym wydawnictwem

Taki czas zdarza się raz na 56 lat! Wyjątkowy koncert formacji Kult podczas Pol’and’Rock Festival 2019 (dawniej Przystanek Woodstock) doczekał się wydawnictwa. Nakładem wytwórni SP Records oraz firmy Złoty Melon ukaże się dwupłytowy album CD wraz z DVD oraz wydawnictwo winylowe. Premiera zaplanowana jest na 6 listopada 2020 roku.

2020-10-30 14:49:49

Muzyka jest kobietą

Różnorodność stylistyczna, inne podejście do tworzenia muzyki, inna barwa głosu i inna wrażliwość artystyczna - artystki które zawitały na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata różni wiele - jednak łączy je niezaprzeczalny talent, siła, i energia z którą zapraszają publikę w podróż do świata dźwięków. Dziś na słuchawkach mamy naszą nową ulubioną playlistę wokalistek z Pol'and'Rockowych i Woodstockowych scen!

2020-11-06 12:00:00

Premiera festiwalowego koncertu formacji Kult

Dziś swoją premierę ma wyjątkowy koncert formacji Kult. Zespół zagościł na Dużej Scenie podczas 25. Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą, gromadząc w nocy z 3 na 4 rekordową festiwalową publiczność. To także jeden z największych koncertów w historii Polski. Dwupłytowy album CD wraz z DVD oraz wydawnictwo winylowe dostępne jest w sklepie SiemaShop.

ZOBACZ TEŻ