Aktualności

Nauka przez zabawę w rytm muzyki

2016-07-13 13:43:59

 

Ogólnopolski Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" jest jedynym programem edukacyjnym prowadzonym przez Fundację w ciągu całego roku. Trwa on nieprzerwanie od 2006 roku. Program polega na nauce pierwszej pomocy od najmłodszych lat, czyli już w pierwszych klasach szkół podstawowych. Pomagają nam w tym nauczyciele, których szkolimy w ramach programu RUR i to właśnie oni niosą tę wiedzę do swoich dzieci.
Jako Fundacja zapewniamy im sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć, czyli fantomy do nauki pierwszej pomocy, telefony tekturowe do nauki wykonywania połączeń alarmowych, podręczniki dla nauczycieli i dla każdego dziecka objętego programem oraz tablice edukacyjne i płyty DVD z przykładowymi zajęciami.
Do tej pory programem zostało objętych 91% szkół podstawowych w Polsce, co daje prawie 28 tysięcy nauczycieli z ponad 12 tysięcy szkół. Dzięki nim już 2,5 mln dzieci uczy się podstaw udzielania pierwszej pomocy. 

W roku szkolnym 2014/2015 po raz pierwszy Fundacja postanowiła podziękować i wyróżnić szkoły, które najaktywniej realizują program i przekazała im tekturowe walizki-apteczki. Dzięki temu każde dziecko uczestniczące w zajęciach ma swoją własną apteczkę. 
W ramach programu staramy się aktywizować jak największą liczbę szkół, stąd organizacja takich wydarzeń jak Ogólnopolski Konkurs "Cała Polska uczy ratować" oraz próba bicia rekordu Guinnessa w ilości osób równocześnie wykonującących rescuscytację krążeniowo-oddechową. 

Fundacja WOŚP uważa, że zasady udzielania pierwszej pomocy to podstawowa wiedza, którą powinien posiadać każdy człowiek. Właśnie dlatego staramy się o wprowadzenie pierwszej pomocy, jako obowiązkowy przedmiot uwzględniony na świadectwie szkolnym. W tym celu stworzyliśmy petycję do Minister Edukacji. Mozesz poprzeć nasz apel składając swój podpis pod petycją.

Sponsorem programu RUR jest firma PLAY, która wspólnie z nami stworzyła aplikację, która ma przybliżyć i utrwalić wiedzę na temat pierwszej pomocy. 

 

Od lat namiot programu RUR jest stałym elementem pasażu handlowego. To właśnie w nim przez cały czas trwania Festiwalu możecie spotkać naszych Instruktorów programu oraz Pokojowy Patrol i poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Przygotowaliśmy również mnóstwo atrakcji dla najmłodszych uczestników. Każde dziecko, które przejdzie szkolenie otrzyma swoją apteczkę, podręcznik oraz tekturowy telefon. Czeka na Was również gra "Było sobie życie" z quizem z wiedzy o pierwszej pomocy oraz wielkie puzzle z łańcuchem przeżycia, czyli algorytmem postępowania. 
O zasadach postępowania przypominają również nasze kolorowanki, historyjki, odblaski i tablice edukacyjne. 

Jeśli jesteście na Woodstocku ze swoimi pociechami lub sami chcielibyście poznać zasady udzialenia pierwszej pomocy - koniecznie wstąpcie do naszego namiotu RUR, który znajduje się w okolicach SiemaShopu na pasażu handlowym. 

Instruktorzy czekają na Was od godziny 09:00 do 21:00 od wtorku do soboty. Połączcie przyjemne z pożytecznym i posiądźcie najważniejszą wiedzę w życiu każdego człowieka przy dźwiękach woodstockowej muzyki. Czy może być lepszy sposób i miejsce na naukę niż kostrzyńskie pole? 

 

(Nika, fot. Michał Kwaśniewski)POKAŻ PODOBNE
2023-11-06 09:57:32

Klipy podwyższonej jakości – oglądaj w 4K!

Czy jesteście gotowi, by doświadczyć Pol'and'Rock Festival jak nigdy dotąd? Przygotowaliśmy coś wyjątkowego dla każdego fana muzyki i atmosfery Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Na kanale KręciołaTV uruchomiliśmy specjalną playlistę „Klipy 4K”, która przeniesie Was znowu na festiwalowe pole!

ZOBACZ TEŻ