Aktualności

Naukowo i fantastycznie na ASP

2018-06-19 12:33:33

Wśród organizacji przygotowujących swoje strefy na Pol'and'Rock Festival spotkacie:

 

 

Festiwal Fantastyki Pyrkon – Stowarzyszenie Klub Fantastyki Druga Era:

Wykorzystaj swoją wyobraźnię i twórz najbardziej niesamowite rzeczy lub zabierz znajomych i bawcie się razem. Gry, warsztaty, pokazy, sesje i wiele innych – odwiedź nasze Fantastyczne Miejsce Spotkań i odkryj magię fantastyki!

Atrakcje NON-STOP:

 1. Strefa RPG
  W Strefie Fabularnej Zewu Cthulhu Strażnicy Tajemnic (Mistrzowie Gry) poprowadzą Was przez świat Mitów i potworów rodem z twórczości H.P. Lovecrafta i pomogą Wam przeżyć niezwykłe przygody przygotowane specjalnie na tę okazję.
 2. Gry planszowe
  Zbierz znajomych lub dołącz się do zupełnie nowych osób i zagraj w jedną z planszówek, które przez cały czas będą dla Was dostępne.
 3. Czytelnia mangowo-komiksowa
  Dla strudzonych wędrowców przygotowaliśmy miejsce odpoczynku. Usiądź wygodnie na pufie i odkryj niesamowity świat komiksów i mang.
 4. Konkurs

Spodobało Ci się w naszej strefie? Wsiąknąłeś w świat fantastyki i chciałbyś poznać go jeszcze lepiej? Nie ma problemu! Zrób sobie zdjęcie w naszej strefie, opublikuj z odpowiednimi hashtagami i czekaj – codziennie wybieramy najlepsze zdjęcie, a jego autor otrzyma od nas bilet na Pyrkon 2019.

 

Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu:

Jesteśmy podobni do naszych rodziców, a nasze dzieci będą podobne do nas. Jeśli tak, to czy lek dla Twoich rodziców będzie też dobry dla Ciebie? Zapraszamy na dyskusję o przyczynach, diagnostyce i lekach przyszłości.

Niemal każdego dnia dowiadujemy się o wynalezieniu nowego leku na określony nowotwór lub inną chorobę. Słyszymy o organizmach modyfikowanych genetycznie (GMO), przełomowych dokonaniach w biotechnologii, a także perspektywach nowych, lepszych produktów. Wszystko to składa się na nowoczesność i postęp w wysiłkach mających na celu ochronę zdrowia oraz wyżywienie ludzkości. U podłoża tych działań znajdują się kluczowe odkrycia nauk biologicznych, do których należy poznanie budowy genów (DNA), inżynieria genetyczna czy uniwersalny kod genetyczny. Ich zrozumienie pozwala lepiej i mądrzej spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość.

Podczas spotkania pokażemy w jaki sposób cztery główne składniki DNA (adenina A, tymina T; cytozyna C; guanina G) tworzą podwójną helisę, która spełnia funkcję magazynu i swoistego nośnika informacji genetycznej zakodowanej w kolejności ułożenia tych elementów, która pozwala przekazywać informacje i polecenia dotyczące budowy i funkcjonowania organizmu. Obecnie wiedzę o DNA i kodzie genetycznym wykorzystuje się do poznania genetycznych podstaw chorób, tworzenia nowych leków, a także w sądownictwie przy ustalaniu ojcostwa, pokrewieństwa i kryminalistyce. Będziemy zastanawiali się nad odpowiedziami na pytania:

Czym jest życie?

 • dlaczego jesteśmy podobni do swoich rodziców?
 • dlaczego DNA jest trwałym nośnikiem informacji genetycznej?
 • jak zapisać informację genetyczną i jak ją czytać?
 • kto rządzi: my genami czy geny nami?

Co to jest medycyna spersonalizowana?

 • co zrobić, gdy nasze komórki zmieniają się w naszych wrogów?
 • skąd się biorą problemy z leczeniem niektórych chorób, np. raka?
 • co to są biomarkery – nowoczesna diagnostyka
 • Quo Vadis Medycyno!? – każdemu według potrzeb

Jak będą wyglądać leki przyszłości?

 • jak działają leki?
 • jak powstają leki innowacyjne oraz leki generyczne?
 • jaka jest recepta na jutro?

 

Początek: 3 sierpnia 2018 godz. 14.00

Zakończenie: 3 sierpnia 2018 godz. 16.00

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie i dyskusję. Oczekujemy dociekliwych pytań!

 

Fot. Lucyna Lewandowska

 

Stowarzyszenie Youth Human Impact:

 

Warsztaty z Youth Human Impact, to czas w którym dowiesz się jak „ogarnąć” swoją młodość, jak zacząć działać i jak zacząć robić w życiu coś więcej, jednocześnie podróżując i poznając nowe kultury.  Dowiesz się o edukacji pozaformlanej, projektach społecznych, inicjatywach młodzieżowych i jak połączyć to z dobrą zabawą, pozyskiwaniem znajomości a jednocześnie poszerzaniem swojego doświadczenia zawodowego.

 

Biorąc udział w aktywnościach przygotowanych przez Youth Human Impact dowiecie się jakie są możliwości aktywności europejskiej; co robić, aby poznawać inne kraje i kultury niskim kosztem, wchodzić w międzynarodowe środowiska oraz uczyć się przez doświadczanie. Poznacie czym jest edukacja poza formalna i jakie są jej największe zalety. Chętnie przybliżymy Was z ideą wolontariatu i spróbujemy przekonać dlaczego warto w życiu "robić coś więcej".

Przyjdźcie razem z nami tworzyć „ścianę młodych #youthcandoit”, na której wszyscy będziemy zapisywać swoje cele, marzenia lub postulaty.

Zapraszamy do rozmowy i dyskusji z członkami Stowarzyszenia Youth Human Impact. Znajdziecie nas codziennie od 10 do 20 w strefie Organizacji Pozarządowych ASP. 

 

Papaya Films Sp. z o.o.:

 

Festiwalowa szkoła filmowa i kino plenerowe Papaya Films.

Seria inspirujących spotkań z ludźmi ze świata filmu, kultury i popkultury, nocne pokazy filmów krótkometrażowych i teledysków oraz wspólna realizacja dokumentu o Festivalu Pol’and’Rock.

 

Papaya Films to filmowo-reklamowy dom produkcyjny i jednocześnie organizator największego w Europie konkursu dla młodych filmowców. Przez cały festiwalowy czas, możecie do nas wpadać porozmawiać o świecie filmu, reklamy, kultury. Możecie zapytać, jak zacząć działać i tworzyć, żeby odnieść sukces lub zadać dowolnie inne, nurtujące Was pytanie z obszaru świata filmu i reklamy. Mamy też dla Was całą serię inspirujących spotkań i przedsięwzięć: 

 

 1. Film dokumentalny – (cały czas, stoisko Papaya Films) Bez Was to niemożliwe, więc nakręćcie z nami najwspanialszy i najprawdziwszy film o Festiwalu! Zapraszamy Was do współtworzenia historycznego dokumentu z pierwszej edycji Pol’and’Rock! Wpadnijcie do nas pogadać, dowiedzieć się o szczegóły, kręćcie telefonami, aparatami, czymkolwiek, co macie pod ręką i udostępnijcie nam swój materiał. Używając Waszych ujęć, Waszego punktu widzenia, pod okiem świetnego reżysera i z naszym dodatkowym materiałem, możemy wspólnie zrealizować najlepszy film dokumentalny w historii festiwali muzycznych. Zero ściemy i zero komercji. Wszyscy jesteśmy artystami.
 2. Kreatywny piątek – "Jak zostać twórcą filmowym" (piątek godzina 17:30 - 19:00 namiot warsztatów ASP) festiwalowa odsłona otwartych cyklicznych spotkań Papaya Films z twórcami różnych przestrzeni sztuki, designu i reklamy. Tym razem prowadzącymi będą osoby związane z największym europejskim konkursem dla młodych reżyserów Papaya Young Directors. Wszystko o przecieraniu szlaków kariery filmowej. Będziecie mogli słuchać, ale i przede wszystkim zadawać pytania. Dużo praktycznej wiedzy i wskazówek, dla wszystkich, którzy myślą o związaniu swojego życia z filmem.
 3. "Kultowe filmy o młodzieży" (czwartek - godzina 13, stoisko Papaya Films) – Spotkanie z reżyserem. O najważniejszych filmach, ich kultowości i wpływie na rzeczywistość.
 4. Pokonywanie barier (czwartek, godzina 17, stoisko Papaya Films) - Spotkanie z twórcą. O tym, że niepełnosprawność nie może odbierać wszystkiego. O wytrwałości i walce z happy endem.
 5. "Prawa kobiet w filmie" (piątek, godzina 13, stoisko Papaya Films) – Spotkanie z reżyserką. O równouprawnieniu i walce o prawa kobiet poprzez filmową formę wyrazu.
 6. Animacja (piątek, godzina 17, stoisko Papaya Films) – Spotkanie z twórcą. O animacji jako równoprawnej formie wyrazu w filmie.
 7. "Technologia i design w grach komputerowych" (sobota, godzina 13, stoisko Papaya Films) – Spotkanie z twórcami.
 8. "Moda w filmie i teledysku" (sobota, godzina 17, stoisko Papaya Films) – Spotkanie z ikoną popkultury. O wpływie filmu i teledysku na budowanie trendów.

"Nocne kino plenerowe" (codziennie, od środy do soboty, godzina 21, stoisko Papaya Films). Przegląd filmów krótkometrażowych i form teledyskowych.

 

Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu:

 

Zapraszamy na warsztaty z obszaru sztuki wizualnej nastawione na artystyczne efekty, edukację, integrację, propagowanie idei Festiwalu Pol’and’Rock, jak również fantastyczną zabawę. W ramach naszych działań poznacie takie techniki: jak monotypia, nietypowe malarstwo, szablon, frotaż, instalacja, a także dowiecie się ciekawostek na temat sztuki współczesnej.

 

31.07.2018 (wtorek) – początek działań ciągłych prof. Piotra C. Kowalskiego:

Obrazy przejściowe, czyli 1 Pol'and'RockFest FOTY ala ABBEY ROAD.

Działania na płótnach, które będą leżały na trawie, na piachu, w wodzie, po których będą przechodzić ochotnicze czwórki, jak Beatlesi na okładce płyty Abbey Rock. Wszelkie pozy, stroje i sposoby przechodzenia - dozwolone.

Działanie ma służyć integracji i zabawie, a efektem będą zdjęcia wystawiane codziennie na tablicach przy naszym namiocie oraz na fanpejdżach na Facebooku i Instagramie.

Tego dnia działania będą odbywać się w przestrzeni Kostrzyna.

 

1.08.2018 (środa)

Godz. 10.00 – 12.00

Obrazy smaczne – warsztaty malarskie dla najmłodszych prowadzone przez prof. Piotra C. Kowalskiego

Celem jest zapoznanie uczestników z nietypowymi technikami malarskimi. 

Na płótnach i kartonach powstaną obrazy malowane naturalnymi barwnikami, np. jagodami, tworzone palcami, rękami, stopami, ustami, a także dające okazję do malowania samych siebie (body-painting).

Warsztaty przeznaczone są w gruncie rzeczy dla najmłodszych, pozwalając na odkrywanie radości tworzenia. Ich celem jest też pokazanie, że sztukę można tworzyć przy użyciu niekonwencjonalnych materiałów.

Limit uczestników: 15 osób + osoby towarzyszące i oglądające (każdy otrzyma jedną smaczną pracę).

 

Godz. 12.00 – 13.00

Art na Start – przedstawienie programu, zebranie grup chętnych do podjęcia działań artystycznych odbywających się przez cały czas trwania festiwalu, zapoznanie z podstawowymi technikami pracy, zapisy na poszczególne warsztaty, działania integracyjne.

Prowadzenie: prof. Anna Tyczyńska i prof.  Izabela Kowalczyk + wolontariusze.

 

Godz. 13.30 – 14.30

Nie taka straszna sztuka, jak ją malują - od pisuaru Duchampa do Michaela Jacksona

(prowadzenie: Izabela Kowalczyk)

Warsztat ma na celu pokazanie, że nawet dziwna i niekonwencjonalna sztuka uczy nas czegoś nowego, rozwija wyobraźnię i krytyczne myślenie. Celem jest też pokazanie, że każda osoba, która nie ma przygotowania z historii sztuki, może znaleźć w tej twórczości coś ciekawego dla siebie, a także jest w stanie ją samodzielnie interpretować.  Omówione przykłady pokazują również, jak bardzo współczesne działania podejmowane przez anonimowych twórców w internecie (np. memy) czerpią ze sztuki awangardowej.

Limit uczestników: 30.

 

Godz. 15.00 – 16.00

Wprowadzenie do techniki frotażu

Prof. Piotr C. Kowalski zaprezentuje swoje Obrazy Przejściowe i wprowadzi w podstawy techniki frotażu.

Limit uczestników: 40.

 

Godz. 16.00 – 18.00

Życzenia dla Pol'And'Rock

Warsztat plastyczny, którego celem jest stworzenie przestrzennej instalacji pola wiatraczków z wypisanymi dobrymi życzeniami dla rozpoczynającego się następnego dnia  Festiwalu.

Działania z wiatraczkami planujemy przeprowadzać także w ramach działań permanentnych w czasie następnych dni Festiwalu.

Prowadzenie: prof. Anna Tyczyńska

Limit uczestników: 20.

 

Godz. 18.30 – 20.00

Nie śmieć! Wprowadzenie do sztuki recyklingu

Opowiemy o działaniach artystycznych mających na celu zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o środowisko naturalne. Chodzi nam też o uwrażliwienie na potrzebę dbania o teren festiwalu (Zaraz będzie czysto!).

Pokażemy podstawy przetwarzania śmieci w prace artystyczne.

Zaproponujemy wspólną budowę łuku triumfalnego dla Pol’And’Rock.

Otworzymy konkurs na najlepszą rzeźbę recyklingową.

Prowadzenie: Izabela Kowalczyk, Anna Tyczyńska, Piotr C. Kowalski

Limit uczestników: 50.

 

Ponadto na terenie Festiwalu:  godz. 16.30 – 18.00

Działania ciągłe Piotra C. Kowalskiego:  Obrazy przejściowe, Wódstokowe, czyli 1 Pol’and’RockFest FOTY ala ABBEY ROAD.

Zapraszamy do formowania ochotniczych czwórek i przechodzenia po rozłożonych płótnach, jak Beatlesi na okładce płyty Abbey Rock. Wszelkie pozy, stroje i sposoby przechodzenia - dozwolone.

Najciekawsze zdjęcia będą publikowane na Facebooku i Instagramie.

 

2.08.2018 (czwartek)

Godz. 10.00 – 12.00

Obrazy smaczne – warsztaty malarskie dla najmłodszych prowadzone przez prof. Piotra C. Kowalskiego w namiocie.

Celem jest zapoznanie uczestników z nietypowymi technikami malarskimi. 

Na płótnach i kartonach powstaną obrazy malowane naturalnymi barwnikami, np. jagodami, tworzone palcami, rękami, stopami, ustami, a także dające okazję do malowania samych siebie (body-painting). Głodni mogą przy okazji tych smacznych farb skosztować.

Warsztaty przeznaczone są w gruncie rzeczy dla najmłodszych, pozwalając na odkrywanie radości tworzenia. Ich celem jest też pokazanie, że sztukę można tworzyć przy użyciu niekonwencjonalnych materiałów.

Limit uczestników: 30 + osoby towarzyszące i oglądające.

 

Godz. 12.30. – 13.30 

Nie taka straszna sztuka, jak ją malują - od pisuaru Duchampa do Michaela Jacksona (prowadzenie: Izabela Kowalczyk)

Warsztat ma na celu pokazanie, że nawet dziwna i niekonwencjonalna sztuka uczy nas czegoś nowego, rozwija wyobraźnię i krytyczne myślenie. Celem jest też pokazanie, że każda osoba, która nie ma przygotowania z historii sztuki, może znaleźć w tej twórczości coś ciekawego dla siebie, a także jest w stanie ją samodzielnie interpretować.  Omówione przykłady pokazują również, jak bardzo współczesne działania podejmowane przez anonimowych twórców w internecie (np. memy) czerpią ze sztuki awangardowej.

Limit uczestników: 30.

 

Godz. 14.00 – 16.00

Nie śmieć!

Sztuka recyklingu: budujemy łuk triumfalny dla Pol’And’Rock

Prowadzenie: Prof. Anna Tyczyńska + wolontariusze

 

Godz. 17.00 – 19.00

Pozdrowienia z Pol’and’Rock

Tworzenie własnych pocztówek, plakatów, pamiątek, a przy okazji zapoznanie z podstawowymi technikami graficznymi: monotypią, szablonem.

Limit uczestników: 20.

Prowadzenie: Prof. Anna Tyczyńska, Paulina Brelińska

 

Ponadto na terenie Festiwalu:  godz. 16.00 – 20.00

Działania ciągłe Piotra C. Kowalskiego:  Obrazy przejściowe, Wódstokowe, czyli 1 Pol'and'RockFest FOTY ala ABBEY ROAD. Wszelkie pozy, stroje i sposoby przechodzenia - dozwolone.

Zapraszamy do formowania ochotniczych czwórek i przechodzenia po rozłożonych płótnach, jak Beatlesi na okładce płyty Abbey Rock.

Najciekawsze zdjęcia będą publikowane na Facebooku i Instagramie.

 

 

3.08.2018 (piątek)

Obrazy smaczne – warsztaty malarskie dla najmłodszych prowadzone przez prof. Piotra C. Kowalskiego

Celem jest zapoznanie uczestników z nietypowymi technikami malarskimi. 

Na płótnach i kartonach powstaną obrazy malowane naturalnymi barwnikami, np. jagodami, tworzone palcami, rękami, stopami, ustami, a także dające okazję do malowania samych siebie (body-painting).

Warsztaty przeznaczone są w gruncie rzeczy dla najmłodszych, pozwalając na odkrywanie radości tworzenia. Ich celem jest też pokazanie, że sztukę można tworzyć przy użyciu niekonwencjonalnych materiałów.

Limit uczestników: 15 osób + osoby towarzyszące i oglądające (każdy otrzyma jedną smaczną pracę).

 

Godz. 11.00.-12.00 

Nie taka straszna sztuka, jak ją malują - od pisuaru Duchampa do Michaela Jacksona (prowadzenie: Izabela Kowalczyk)

Warsztat ma na celu pokazanie, że nawet dziwna i niekonwencjonalna sztuka uczy nas czegoś nowego, rozwija wyobraźnię i krytyczne myślenie. Celem jest też pokazanie, że każda osoba, która nie ma przygotowania z historii sztuki, może znaleźć w tej twórczości coś ciekawego dla siebie, a także jest w stanie ją samodzielnie interpretować.  Omówione przykłady pokazują również, jak bardzo współczesne działania podejmowane przez anonimowych twórców w internecie (np. memy) czerpią ze sztuki awangardowej.

Limit uczestników: 30.

 

Godz.12.00 – 14.00

Pozdrowienia z Pol'and'Rock

Tworzenie własnych pocztówek, plakatów, pamiątek, a przy okazji zapoznawania się z podstawowymi technikami graficznymi: monotypią, szablonem.

Prowadzenie: Prof. Anna Tyczyńska, Paulina Brelińska

Limit uczestników: 30.

 

Godz. 14.30 – 17.00.

Paulina Brelińska i Daria Grabowska

"Tęskno" – tworzymy Pol’and’Rockowe ziny

Hasłem przewodnim warsztatów jest słowo "Tęskno!". Nawiązuje do długiej historii Woodstocku: w tym roku zmieniono nazwę wydarzenia, ale były też obawy, że Woodstock nie będzie miał miejsca. Poza tym często słyszymy, że na ten właśnie Festiwal czekamy cały rok. Stąd "Tęskno!".

 

Działanie będą składać się z krótkiego, kilkunastominutowego wstępu o zinach. Następnie uczestnicy wyruszą na poszukiwania materiałów wśród innych Festiwalowiczów, którzy być może mają przy sobie jakieś gazetki, bilety, może napiszą coś od siebie, celem będzie też pozbieranie różnego rodzaju papierków. Tym samym wykorzystana zostanie energia i otwartość uczestników Festiwalu. Na końcu odbędzie się tworzenie małych zinów.

Limit uczestników: 20.

 

Godz. 17.00 – 19.00

Nie śmieć!

Sztuka recyklingu: budujemy łuk triumfalny dla Pol’And’Rock

Prowadzenie: Prof. Anna Tyczyńska + wolontariusze

 

Ponadto na terenie Festiwalu:  godz. 16.00 – 20.00

Działania ciągłe Piotra C. Kowalskiego:  Obrazy przejściowe, Wódstokowe, czyli 1 Pol'and'RockFest FOTY ala ABBEY ROAD. Wszelkie pozy, stroje i sposoby przechodzenia - dozwolone.

Zapraszamy do formowania ochotniczych czwórek i przechodzenia po rozłożonych płótnach, jak Beatlesi na okładce płyty Abbey Rock.

Najciekawsze zdjęcia będą publikowane na Facebooku i Instagramie.

 

4.08.2018 (sobota)

Godz. 11.00 – 13.00

Obrazy smaczne – warsztaty malarskie dla najmłodszych prowadzone przez prof. Piotra C. Kowalskiego w namiocie.

Celem jest zapoznanie uczestników z nietypowymi technikami malarskimi. 

Na płótnach i kartonach powstaną obrazy malowane naturalnymi barwnikami, np. jagodami, tworzone palcami, rękami, stopami, ustami, a przy okazji dające okazję do malowania samych siebie (body-painting). Głodni mogą przy okazji tych smacznych farb skosztować.

Warsztaty przeznaczone są w gruncie rzeczy dla najmłodszych, pozwalając na odkrywanie radości tworzenia. Ich celem jest też pokazanie, że sztukę można tworzyć przy użyciu niekonwencjonalnych materiałów.

Limit uczestników: 30 + osoby towarzyszące i oglądające.

 

Godz. 13.30 – 14.30

Nie taka straszna sztuka, jak ją malują - od pisuaru Duchampa do Michaela Jacksona (prowadzenie: Izabela Kowalczyk)

Warsztat ma na celu pokazanie, że nawet dziwna i niekonwencjonalna sztuka uczy nas czegoś nowego, rozwija wyobraźnię i krytyczne myślenie. Celem jest też pokazanie, że każda osoba, która nie ma przygotowania z historii sztuki, może znaleźć w tej twórczości coś ciekawego dla siebie, a także jest w stanie ją samodzielnie interpretować.  Omówione przykłady pokazują również, jak bardzo współczesne działania podejmowane przez anonimowych twórców w internecie (np. memy) czerpią ze sztuki awangardowej.

Limit uczestników: 30.

 

Godz. 15.00 – 17.00

Nie śmieć!

Sztuka recyklingu: kończymy budowę łuku triumfalnego dla Pol’And’Rock, a ponadto prezentujemy wyniki konkursu na najlepszą rzeźbę recyklingową. Rozdanie nagród.

Prowadzenie: Prof. Anna Tyczyńska, Prof. Izabela Kowalczyk + wolontariusze.

 

Godz. 17.00 – 18.30

Prezentacja wyników konkursu na najlepsze zdjęcia Obrazów przejściowych, Wódstokowych, czyli 1 Pol'and'RockFest FOT ala ABBEY ROAD. Rozdanie nagród.

 

Dodatkowo proponujemy działania ciągłe, jak np. wykonywanie własnych szablonów i odciskanie ich na koszulkach. Przewidujemy też tworzenie mandali w ramach  akcji: „Nie śmieć”.

W przypadku ładnej pogody część zajęć (np. „Obrazy smaczne”) może odbywać się przed namiotem, wtedy zwiększamy limit uczestników.

 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy profesorami/profesorkami na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Nasz Wydział, prowadzący studia z edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych oraz kuratorstwa i teorii sztuki propaguje nowoczesne podejście do sztuki i edukacji, łącząc zainteresowanie sztuką współczesną z namysłem krytycznym oraz teoretycznym. Towarzyszyć nam będą studenci/studentki i absolwenci/absolwentki.

 

 

Linki:

Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa

Nasz Facebook

Piotr C. Kowalski

Anna Tyczyńska – II Interdyscyplinarna Pracownia Rysunku

Izabela Kowalczyk – Blog Straszna Sztuka

Paulina Brelińska, Daria Grabowska

www.kulturaupodstaw.pl 

 

Hackerspace Kraków:

 

Hakerzy znów zawitają na Pol'and'Rockowym polu - kolejny rok, kolejne warsztaty. Ponownie przyjeżdżają członkowie 4 polskich spejsów, z czego jednego nowo powstałego (w Bydgoszczy), dodatkowo warsztaty poprowadzi u nas gościnnie fundacja Panoptykon. Postaramy się wam pokazać jak zbudować efekt gitarowy lub jak wiązać węzły. Niezmiennie zaserwujemy wam warsztaty z lutowania i arduino standardowo także porozmawiamy o prywatności w sieci. Nie zabraknie również odrobiny coachingu w wykonaniu m.in założycielki krakowskiego hakerspejsu. Będzie się działo! ;)

 

Podstawy programowania Arduino

Do niedawna by bawić się mikrokontrolerami należało skonstruować sobie programator. Dla osoby niezbyt technicznej było to nie lada wyzwanie. Powstanie openhardware'owego projektu Arduino zminimalizowało ten wysiłek do zdobycia gotowej płytki, podłączenia jej do portu USB w komputerze i uruchomienia programu do pisania kodu. Teraz na Arduino podstaw programowania uczą się zarówno ci starsi jak i ci młodsi. Spróbujemy w warunkach woodstockowych właśnie te podstawy wam przybliżyć. 

 Sobota 4.08, 15:30 – 17:00

 

Lutowanie 

Rzeczy martwe mają to do siebie, że cechuje je złośliwość - mówimy wówczas o złośliwości rzeczy martwych. Często awaria któregoś z otaczających nas wszystkich przedmiotów elektronicznych polega na popsuciu się jednej części elektronicznej (często planowanym przez producenta), którą wystarczy wymienić. No właśnie - lutowanie. Każdy słyszał, nie każdy lutował. Postaramy się to zmienić. Na naszych warsztatach zlutujesz sobie świecącą biedronkę lub układ zmieniający ołówek w instrument muzyczny. Kto wie, może kiedyś wyjdzie z tego koncert na Dużą scenę… 

Środa 1.08, 13:00 – 14:00, Czwartek 2.08, 13:30 – 14:30

 

Warsztaty z wiązania węzłów

O tym że znajomość węzłów jest przydatna chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Na pewno wielu z Was zdarzyło się zawiązać węzeł który po chwili się rozwiązał, albo było go bardzo trudno potem rozwiązać. Na tych warsztatach nauczycie się podstawowych węzłów żeglarskich i innych które są przydatne w codziennym życiu a także mogą uratować Wam życie.

Środa 1.08, 15:00 – 16:30, Sobota 4.08, 13:00 – 14:30

 

Towarzystwo tłumaczy i wykładowców języka migowego GEST:

 

Towarzystwo GEST skupia wykładowców i tłumaczy polskiego języka migowego. Celem Towarzystwa jest prowadzenie działań edukacyjnych z zakresu nauki języka migowego. Wraz z festwalowiczami chcielibyśmy przełamywać bariery komunikacyjne pomiędzy środowiskami osób głuchych i słyszących.

 

Warsztaty w namiocie warsztatowym sobota godz. 12:00 – 12:55

Warsztaty na stoisku Towarzystwa od 1 do 4 sierpnia – codziennie o 11:00, 13:00, 16:00 – każdy min. 1h zegarowa – nauka podstawowych znaków polskiego języka migowego, zabawy z językiem migowym, mity i fakty o Głuchych i języku migowym.

 

"PROJEKTOR – wolontariat studencki":

 

Co studenci robią w wolnym czasie? Czyli jak wolontariat może stać stylem życia i okazją do realizacji swoich pasji.

 

Środa, 01.08.2018:
12.00 – 14.00 – Wyluzuj, pobaw się.  Pedagogika zabawy
14.00 – 18.00 – Zmaluj coś!  Malowanie eko-toreb
18.00 – 20.00 – Ogarnij swój czas. Warsztaty z rozwoju osobistego - zarządzanie sobą w czasie.

Czwartek, 02.08.2018:
10.00 – 14.00 – Pracownia decoupage
14.00 – 18.00 – DIY – zrób to sam!
18.00 – 20.00 – Taniec i zabawa to podstawa. 

Piątek, 03.08.2018:
10.00 – 14.00 – Warsztaty z marbingu
14.00 – 18.00 – Warsztaty z rysunku
18.00 – 20.00 – Dyskusja „Ta dzisiejsza młodzież, no właśnie jaka jest?”

Sobota, 04.08.2018:
10.00 – 14.00 – DIY – odkryj duszę artysty
14.00 – 16.00 – Dyskusja „Jak odkryć pasję?”
16.00 – 18.00 – Zmień swoje spojrzenie na świat - granice absurdu w prawach Murphiego
18.00 – 20.00 – Muzyka i emocje – co jest ważne w muzyce.

 

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2018-06-20 12:58:17

Społeczeństwo na Akademii Sztuk Przepięknych

Zapraszamy Was serdecznie do Wioski Wielu Kultur na ASP. Sprawdźcie, kogo będziecie mogli tam spotkać!

2018-06-28 12:23:19

Rozwój osobisty na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

Poznajcie organizacje, które w tym roku poruszą temat rozwoju osobistego na Akademii Sztuk Przepięknych!

2018-06-19 13:12:29

Joga i Falun Dafa na Akademii Sztuk Przepięknych

Ponownie na Festiwalu Pol'and'Rock będziecie mogli wziąć udział w aktywnościach, które przygotują dla Was Simplife Joga oraz Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa. Zobacz, co tym razem przygotowali.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna