Aktualności

Nazywam się Miliard na Pol'and'Rock

2018-07-24 17:07:08

 

Tym razem Feminoteka zamiast na stoisko zaprasza Was... do tańca!

 

Fundacja przyjeżdża podzielić się akcją Nazywam się Miliard/One Bilion Rising. Nazywam się Miliard to żywioł, to zew wolności, to uwolnienie ciała w najpiękniejszej formie protestu - w tańcu. 

 

Protestujemy przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Co roku, 14 lutego tańczy cały świat (w zeszłym roku ponad 200 krajów, a w Polsce 100 małych i dużych miejscowości). 

 

Zapraszamy na próby codziennie (od czwartku do soboty) od godz. 9:00 do 09.45 w Dużym Namiocie ASP by wspólnie zatańczyć pod Dużą Sceną w sobotę około godziny 18:50. 

 

Zaczniemy od krótkiej rozgrzewki do muzyki Girl Power, później pokażemy wam kroki - układ jest mega prosty - nauczenie zajmuje pół godziny. 

 

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące działań antyprzemocowych, molestowania seksualnego, potrzebujesz rady - przyjdź, porozmawiaj z nami! Twoje pytania są ważne, a my jesteśmy dla Ciebie!


Dlaczego taniec?
Taneczny happening to bardzo skuteczny sposób zwrócenia uwagi na problem przemocy wobec kobiet. Jest to akcja bardzo medialna i spektakularna. Dzięki temu w bardzo prostej formie można przebić się z ważnym przekazem. Taniec – w kontekście przemocy wobec kobiet- ma ogromna siłę. W tańcu silnie doświadczamy naszych ciał, możemy poczuć, że są nasze. To my je kontrolujemy i z tego doświadczenia możemy czerpać siłę do tego, żeby przeciwstawić się naruszaniu naszych granic. (Basia Sinica, OBR Poznań)Co jeśli nie jestem gotowa, żeby zatańczyć publicznie?
Przyjdź i tak! Poczuj tę fantastyczną atmosferę siostrzeństwa, bezpieczeństwa, determinacji i wspólnej radości. Nie musisz tańczyć, żeby być częścią wspólnoty, która przeciwstawia się przemocy.


Jakie są postulaty?

W tym roku hasłem przewodnim jest przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet na szczeblach lokalnych. Więcej możecie przeczytać na naszej stronie http://feminoteka.pl/one-billion-rising-nazywam-sie-miliard-2018/

 

 

  

POKAŻ PODOBNE
2019-12-10 13:14:15

Dzień Nobla Olgi Tokarczuk

Dziś Olga Tokarczuk, tegoroczny gość Akademii Sztuk Przepięknych 25. Pol'and'Rock Festival, odbierze Nagrodę Nobla. Zobacz retransmisję ze spotkania z Noblistką.

ZOBACZ TEŻ