Aktualności

Neo-Nówka ponownie inauguruje występy na ASP

2022-08-03 22:12:12

Neo-Nówka, jest jednym z bardziej znanych kabaretów w naszym kraju. Roman Żurek, Michał Gawliński oraz Radosław Bielecki, przy muzycznym wsparciu zespołu Żarówki, rozśmieszają Polaków od Odry aż po Bug.

 

Neo-nówka podczas występu na ASP. Foto Lucyna Lewandowska

 

Dziś mogliśmy ponownie oglądać tę wesołą ekipę na deskach Akademii Sztuk Przepięknych, której mecenasem jest mBank. Zeszłoroczny występ Neo-Nówki, z okazji 20-lecia działalności grupy, przyciągnął tłumy. Tak samo było tym razem. Namiot ASP był wypełniony po brzegi, nawet przed telebimami było ciężko znaleźć miejsce do siedzenia.

 

Neo-Nówka dała się ponieść duchowi Festiwalu. Występ był nie tylko bardzo muzykalny, ale także wymykał się wszelkim schematom. Panowie na scenie sami musieli powstrzymywać się od śmiechu, gdy zaimprowizowane kwestie czy oczka puszczane w stronę publiczności siadły za mocno. Wywoływało to gromkie brawa publiczności. 

 

Publiczność podczas występu kabaretu Neo-Nówka. Foto Lucyna Lewandowska

 

Kabaret słynie również z nawiązywania w swoich żartach do tematów społecznych i komentowania aktualnych wydarzeń. Tegoroczne skecze potwierdziły tę renomę. Grupa wyraźnie odnosiła się do sytuacji i nastrojów panujących w Polsce. Jedną z funkcji sztuki jest zmuszanie do myślenia i refleksji. Kabaret, mimo lekkiej formy, też spełnia tę rolę. 

 

Akademia Sztuk Przepięknych to miejsce ważnych spotkań i rozmów. Niejednokrotnie w Namiocie ASP poruszaliśmy już temat Polski i Polaków. Chcemy mówić o rzeczach trudnych, które dotyczą każdej i każdego z nas. A jeśli możemy podejść do tematu z uśmiechem i dystansem, to tylko lepiej. :) 

POKAŻ PODOBNE
2023-02-06 20:50:00

Kabaret Paranienormalni rozśmieszy na 29. Pol'and'Rock Festival!

Kabaret Paranienormalni zasila skład 29. Pol'and'Rock Festival! Grupa z Jeleniej Góry występuje na polskiej scenie już ponad 18 lat. Rozśmieszają, dzielą się dobrą energią i co najważniejsze — gdy mogą, to pomagają innym!

2023-01-13 16:29:19

Premiera płyty Pull The Wire z 28. Pol'and'Rock Festival!

Pull The Wire prezentuje pierwszy w swoim dorobku album koncertowy, zarejestrowany podczas ubiegłorocznego 28. Pol'and'Rock Festival! Kapela zagrała na Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Wróćcie razem z nami do tego wyjątkowego występu!

2022-12-04 09:30:00

Festiwalowy Mikołaj - pomysłowe prezenty w SiemaShop!

Rock'n'rollowe święta zbliżają się wielkimi krokami, a w ofercie SiemaShopu znajdziecie Najpiękniejsze Prezenty Świata!

ZOBACZ TEŻ