Aktualności

Neo-Nówka ponownie inauguruje występy na ASP

2022-08-03 22:12:12

Neo-Nówka, jest jednym z bardziej znanych kabaretów w naszym kraju. Roman Żurek, Michał Gawliński oraz Radosław Bielecki, przy muzycznym wsparciu zespołu Żarówki, rozśmieszają Polaków od Odry aż po Bug.

 

Neo-nówka podczas występu na ASP. Foto Lucyna Lewandowska

 

Dziś mogliśmy ponownie oglądać tę wesołą ekipę na deskach Akademii Sztuk Przepięknych, której mecenasem jest mBank. Zeszłoroczny występ Neo-Nówki, z okazji 20-lecia działalności grupy, przyciągnął tłumy. Tak samo było tym razem. Namiot ASP był wypełniony po brzegi, nawet przed telebimami było ciężko znaleźć miejsce do siedzenia.

 

Neo-Nówka dała się ponieść duchowi Festiwalu. Występ był nie tylko bardzo muzykalny, ale także wymykał się wszelkim schematom. Panowie na scenie sami musieli powstrzymywać się od śmiechu, gdy zaimprowizowane kwestie czy oczka puszczane w stronę publiczności siadły za mocno. Wywoływało to gromkie brawa publiczności. 

 

Publiczność podczas występu kabaretu Neo-Nówka. Foto Lucyna Lewandowska

 

Kabaret słynie również z nawiązywania w swoich żartach do tematów społecznych i komentowania aktualnych wydarzeń. Tegoroczne skecze potwierdziły tę renomę. Grupa wyraźnie odnosiła się do sytuacji i nastrojów panujących w Polsce. Jedną z funkcji sztuki jest zmuszanie do myślenia i refleksji. Kabaret, mimo lekkiej formy, też spełnia tę rolę. 

 

Akademia Sztuk Przepięknych to miejsce ważnych spotkań i rozmów. Niejednokrotnie w Namiocie ASP poruszaliśmy już temat Polski i Polaków. Chcemy mówić o rzeczach trudnych, które dotyczą każdej i każdego z nas. A jeśli możemy podejść do tematu z uśmiechem i dystansem, to tylko lepiej. :) 

POKAŻ PODOBNE
2022-07-12 11:11:56

Zwycięzca Antyfestu Antyradia zagra na Dużej Scenie

W niedzielę podczas finałowego koncertu został wyłoniony zwycięzca Antyfestu Antyradia 2022 - to podkrakowski zespół Iclusion. W ramach wygranej kapela wystąpi na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

2022-07-19 11:40:00

Nie ma przygotowań do Pol'and'Rock Festival bez festiwalowej playlisty!

Czasu do Najpiękniejszego Festiwalu Świata coraz mniej! Czy znacie już wszystkich wykonawców, którzy pojawią się na lotnisku Czaplinek - Broczyno?

2022-07-04 21:30:00

Jakub Żulczyk gościem Akademii Sztuk Przepięknych

Słyszeliście o "Belfrze" i "Ślepnąć od świateł"? Jakub Żulczyk, znany prozaik i scenarzysta, dołącza do grona gości tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych!

ZOBACZ TEŻ