Aktualności

New Model Army przy zachodzie słońca

2017-08-04 21:27:56

Po energetycznym występie House of Pain, woodstockowa publiczność rozgrzana była do czerwoności. Muzycy z New Model Army nie czuli jednak żadnej presji. Wiedzieli, po co tutaj przyjechali. Zarazili publiczność swoją nowofalową muzyką, która wiele twarzy ma.

fot. Damian Mekal

Zespół rozpoczął od klimatycznego wstępu wyróżniającego się bogatą sekcją rytmiczną (perkusja + bębny, na których grał basista). Hard-rockowy styl grania perkusisty oparty był na dynamicznym galopie po werblu i tomach. Gitary zakorzenione zostały w punk-rockowych korzeniach z dużą ilością chorusa, które na tle ambientowego, ocierającego się o world music brzmienia klawiszy, współtworzyły niesamowitą aranżację. Do tego wszystkiego charyzmatyczna skrzypaczka nadająca nieco folkowego wymiaru.

Największym atutem zespołu było zgranie. Chórki z wokalem nadawały przestrzenności. Zespół grał na emocjach woodstockowiczów. Z szybkich, skocznych rytmów przechodził w emotywne sekcje. Częsta obecność gitary akustycznej mogła poddać próbie możliwości nagłośnieniowe Przystanku Woodstock. Wszystko zagrało jednak idealnie, a publiczność przyjęła zaproszenie New Model Army na podróż do odległej, nowofalowej krainy. Widowiskowo wyglądało zakończenie występu grupy, gdy doszło do pojedynku skrzypiec z gitarą.

fot. Damian Mekal

„To cudowne miejsce. Wygląda to pięknie jak zachodzące słońce was oświetla” – powiedział lider zespołu, Justin Sullivan – „Mamy nadzieję, że tu wrócimy!” – dodał.    

New Model Army to angielski zespół nowofalowy. Grają w składzie: Justin Sullivan (gitara, harmonijka ustna, wokal), Ceri Monger (gitara basowa), Michael Dean (perkusja), Dean White (instrumenty klawiszowe, gitara), Marshal Gill (gitara). Grupa powstała w 1980 roku w Bradford. Od początku istnienia liderem, wokalistą oraz autorem i współautorem tekstów i muzyki jest Justin Sullivan. New Model Army wydali 14 albumów studyjnych.

fot. Michał Sandecki

 

(DŚ)

POKAŻ PODOBNE
2023-02-08 12:50:00

Eliminacje do Pol’and’Rock trwają!

Kolejny rok daje nam kolejną szansę na odkrycie fantastycznych zespołów z kraju i świata! Pomóżcie nam poznać Waszą muzykę – weźcie udział w Eliminacjach i zawalczcie o występ podczas Pol’and’Rock Festival 2023!

2022-12-30 16:15:00

Co to był za ROcK! Podsumowanie 2022!

Wyczekując sylwestrowych zabaw, patrzymy wstecz i podsumowujemy nasze działania w 2022 roku.

2023-01-16 20:50:00

Napalm Death zagra na 29. Pol'and'Rock Festival!

Grindcore w czystej postaci zabrzmi podczas Pol'and'Rock Festival 2023! W tym roku na lotnisku Czaplinek-Broczyno czeka na nas spotkanie z ekstremalną mieszanką muzyki w wykonaniu brytyjskiej grupy metalowej. Razem poczujemy moc „Campaign For Musical Destruction"!

ZOBACZ TEŻ