Aktualności

New Model Army przy zachodzie słońca

2017-08-04 21:27:56

Po energetycznym występie House of Pain, woodstockowa publiczność rozgrzana była do czerwoności. Muzycy z New Model Army nie czuli jednak żadnej presji. Wiedzieli, po co tutaj przyjechali. Zarazili publiczność swoją nowofalową muzyką, która wiele twarzy ma.

fot. Damian Mekal

Zespół rozpoczął od klimatycznego wstępu wyróżniającego się bogatą sekcją rytmiczną (perkusja + bębny, na których grał basista). Hard-rockowy styl grania perkusisty oparty był na dynamicznym galopie po werblu i tomach. Gitary zakorzenione zostały w punk-rockowych korzeniach z dużą ilością chorusa, które na tle ambientowego, ocierającego się o world music brzmienia klawiszy, współtworzyły niesamowitą aranżację. Do tego wszystkiego charyzmatyczna skrzypaczka nadająca nieco folkowego wymiaru.

Największym atutem zespołu było zgranie. Chórki z wokalem nadawały przestrzenności. Zespół grał na emocjach woodstockowiczów. Z szybkich, skocznych rytmów przechodził w emotywne sekcje. Częsta obecność gitary akustycznej mogła poddać próbie możliwości nagłośnieniowe Przystanku Woodstock. Wszystko zagrało jednak idealnie, a publiczność przyjęła zaproszenie New Model Army na podróż do odległej, nowofalowej krainy. Widowiskowo wyglądało zakończenie występu grupy, gdy doszło do pojedynku skrzypiec z gitarą.

fot. Damian Mekal

„To cudowne miejsce. Wygląda to pięknie jak zachodzące słońce was oświetla” – powiedział lider zespołu, Justin Sullivan – „Mamy nadzieję, że tu wrócimy!” – dodał.    

New Model Army to angielski zespół nowofalowy. Grają w składzie: Justin Sullivan (gitara, harmonijka ustna, wokal), Ceri Monger (gitara basowa), Michael Dean (perkusja), Dean White (instrumenty klawiszowe, gitara), Marshal Gill (gitara). Grupa powstała w 1980 roku w Bradford. Od początku istnienia liderem, wokalistą oraz autorem i współautorem tekstów i muzyki jest Justin Sullivan. New Model Army wydali 14 albumów studyjnych.

fot. Michał Sandecki

 

(DŚ)

POKAŻ PODOBNE
2020-07-08 18:46:19

Discord oficjalnym komunikatorem 26 Pol'and'Rock Festival

Wszystkie działania przenosimy do online, dlatego postanowiliśmy zaaranżować również festiwalowe pole- dzięki Waszym sugestiom oraz Mastercard stworzyliśmy serwer na Discord.

2020-06-01 20:00:00

Złoty Bączek 2020 - notowanie 24

Złoty Bączek to nagroda publiczności dla najlepszego zespołu występującego na scenie Pol’and’Rock Festival. W Plebiscycie Złotego Bączka biorą udział wszystkie zespoły, które wystąpiły na Dużej i Małej Scenie Festiwalu oraz Scenie ASP.

2020-06-03 13:00:00

13 rzeczy, które już wiemy o Najpiękniejszej Domówce Świata

Przygotowania do Najpiękniejszej Domówki Świata idą pełną parą! Po raz pierwszy zagramy w tym roku na 26. Pol'and'Rock Festival w innej formie. Przez blisko 70h będziemy na żywo, specjalnie dla Was, nadawać online! Zobacz, jak dokładnie będzie wyglądać tegoroczny Festiwal i co będzie się działo.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna