Aktualności

NGO na ASP - moc atrakcji

2016-07-16 15:19:02

 

Na wzgórzu ASP dzień powoli dobiega końca. W zawiązku z tym czas na podsumowanie tego, co działo się tam przez ostatnie 4 dni, a działo się naprawdę wiele. ASP to nie tylko ogromny namiot w którym odbywają się spotkania, koncerty czy teatr. To również ogrom atrakcji, przygotowanych przez organizacje pozarządowe i inne instytucje.

Pokonanie górki prowadzącej na ASP niektórym spędza sen z powiek, ale ci, którzy tam byli zapewne potwierdzą, że warto tam zajrzeć, szczególnie od rana, kiedy dzieje się najwięcej.

Wśród wielu namiotów, które znajdują się na wzniesieniu, każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od osób, które chcą zakosztować relaksu, dowiedzieć lub nauczyć się czegoś ciekawego, kończąc na tych, którzy chcą zakosztować i innych aktywności. Niektóre miejsca można zauważyć na pierwszy rzut oka, tak jak Greenpeace, który na tegorocznym Woodstocku stworzył ogromną wioskę. Inni mają różnej wielkości namioty, obok których nie da się przejść obojętnie.

Jak co roku na nasz festiwal zaprosiliśmy wiele różnorodnych organizacji pozarządowych. Każdy zainteresowany ich działalnością mógł tu znaleźć coś dla siebie. Na ASP mogliście uzyskać informacje na temat wolontariatu, dowiedzieć się, jak radzić sobie z uzależnieniem lub agresją, uzyskać pomoc przy planowaniu rodziny, poznać odpowiedź na pytania dotyczące energii odnawialnej, porozmawiać o problemach polskiej transplantologii, braku czystej wody, zapytać o los więźniów politycznych, a także poruszyć wiele innych nurtujących Was spraw.

To idealne miejsce dla każdego, kto interesuje się otaczającym go światem. Nic dziwnego, że woodstokowicze chętnie odwiedzali namioty organizacji pozarządowych i równie chętnie brali udział w proponowanych przez nie aktywnościach.

Jeżeli nie udało się Wam dotrzeć w tym roku, koniecznie musicie to nadrobic za rok. Serdecznie zapraszamy i polecamy! Warto!

 

"Dom bez hejtu" organizowany przez Fundację Batorego. Można było spotkać tam wiele stowarzyszeń i organizacji, przeciwdziałających dyskryminacji

 

Namiot Kręcioła.tv i spotkanie "Zrób coś dobrego!" (fot. Dominika Rutkowska)

 

 Warsztaty The Art Of Living (fot. Michał Kwaśniewski)

 

Wioska Greenpeace. Przez cały czas trwania festiwalu mogliście naładować sobie telefon energią pochodzącą z paneli słonecznych

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-10-02 15:04:50

Artyści z Najpiękniejszego Festiwalu Świata laureatami Fryderyków

Muzycy doskonale znani publiczności Najpiękniejszego Festiwalu Świata zostali wyróżnieni najważniejszymi nagrodami przemysłu muzycznego w Polsce. Przypominamy festiwalowe występy siedmiu muzyków, którzy zostali docenieni przez polską Akademię Fonograficzną.

2020-08-01 20:40:50

9 pytań do gości Akademii Sztuk Przepięknych

Jak co roku, na spotkaniach z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych nie mogło zabraknąć ważnych oraz edukacyjnych tematów, a ze względu na wyjątkową edycję Festiwalu, która odbywa się pod Warszawą, na ASP pojawili się oczekiwani od lat goście. Internetowa formuła spotkań nie pozbawiła nas ważnego elementu, czyli pytań od publiczności.

2020-07-31 12:44:00

W zdrowym ciele rock’n’rollowy duch!

Najpiękniejsza Domówka Świata to prawie 70-godzinny maraton pełen muzyki i inspirujących spotkań. Tak wiele wrażeń może skutkować prawdziwym zastrzykiem endorfin i pozytywnie służy tworzeniu masy…. oczywiście pozytywnej energii. Co i jak ćwiczyć, oglądając transmisję?

ZOBACZ TEŻ