Aktualności

NGO na ASP - moc atrakcji

2016-07-16 15:19:02

 

Na wzgórzu ASP dzień powoli dobiega końca. W zawiązku z tym czas na podsumowanie tego, co działo się tam przez ostatnie 4 dni, a działo się naprawdę wiele. ASP to nie tylko ogromny namiot w którym odbywają się spotkania, koncerty czy teatr. To również ogrom atrakcji, przygotowanych przez organizacje pozarządowe i inne instytucje.

Pokonanie górki prowadzącej na ASP niektórym spędza sen z powiek, ale ci, którzy tam byli zapewne potwierdzą, że warto tam zajrzeć, szczególnie od rana, kiedy dzieje się najwięcej.

Wśród wielu namiotów, które znajdują się na wzniesieniu, każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od osób, które chcą zakosztować relaksu, dowiedzieć lub nauczyć się czegoś ciekawego, kończąc na tych, którzy chcą zakosztować i innych aktywności. Niektóre miejsca można zauważyć na pierwszy rzut oka, tak jak Greenpeace, który na tegorocznym Woodstocku stworzył ogromną wioskę. Inni mają różnej wielkości namioty, obok których nie da się przejść obojętnie.

Jak co roku na nasz festiwal zaprosiliśmy wiele różnorodnych organizacji pozarządowych. Każdy zainteresowany ich działalnością mógł tu znaleźć coś dla siebie. Na ASP mogliście uzyskać informacje na temat wolontariatu, dowiedzieć się, jak radzić sobie z uzależnieniem lub agresją, uzyskać pomoc przy planowaniu rodziny, poznać odpowiedź na pytania dotyczące energii odnawialnej, porozmawiać o problemach polskiej transplantologii, braku czystej wody, zapytać o los więźniów politycznych, a także poruszyć wiele innych nurtujących Was spraw.

To idealne miejsce dla każdego, kto interesuje się otaczającym go światem. Nic dziwnego, że woodstokowicze chętnie odwiedzali namioty organizacji pozarządowych i równie chętnie brali udział w proponowanych przez nie aktywnościach.

Jeżeli nie udało się Wam dotrzeć w tym roku, koniecznie musicie to nadrobic za rok. Serdecznie zapraszamy i polecamy! Warto!

 

"Dom bez hejtu" organizowany przez Fundację Batorego. Można było spotkać tam wiele stowarzyszeń i organizacji, przeciwdziałających dyskryminacji

 

Namiot Kręcioła.tv i spotkanie "Zrób coś dobrego!" (fot. Dominika Rutkowska)

 

 Warsztaty The Art Of Living (fot. Michał Kwaśniewski)

 

Wioska Greenpeace. Przez cały czas trwania festiwalu mogliście naładować sobie telefon energią pochodzącą z paneli słonecznych

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-06-22 21:00:00

#byckobietaontour na Pol'and'Rock Festival

Publiczność Najpiękniejszej Domówki Świata będzie miała okazję uczestniczyć online w spotkaniach z kilkunastoma wyjątkowymi gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Do ogłoszonych już dotąd m.in. braci Sekielskich, Ewy Ewart i Andrzeja Mleczki, dołączyli dziś twórcy #byckobietaontour - cyklu spotkań motywacyjnych - Marta Klepka, Dorota Wellman i Andrzej Depko.

2020-06-15 16:06:01

Majka Jeżowska na Najpiękniejszej Domówce Świata

Diva polskiej piosenki dziecięcej wystąpi na internetowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Majka Jeżowska pojawi się w festiwalowym studio w Warszawie w podwójnej roli. Piosenkarka nie tylko zagości na scenie, by zagrać dobrze znane wszystkim przeboje, ale też weźmie udział w spotkaniu na ASP.

2020-05-25 13:42:25

Bracia Sekielscy gośćmi Najpiękniejszej Domówki Świata

Tomasz i Marek Sekielscy - dziennikarze, autorzy głośnych filmów „Tylko nie mów nikomu” i „Zabawa w chowanego” - to jedni z pierwszych potwierdzonych gości Akademii Sztuk Przepięknych w ramach 26. Pol’and’Rock Festival. Spotkanie, które tak jak cały festiwal odbywać się będzie w przestrzeni wirtualnej, zaplanowano na 31 lipca.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna