Aktualności

Nobliści gośćmi ASP

2021-03-09 14:44:20

 

Wśród ponad 170 gości Akademii Sztuk Przepięknych są postaci, które z uwagi na swoje działania na różnych płaszczyznach zostały wyróżnione absolutnie wyjątkową nagrodą – Nagrodą Nobla. Wróćmy do spotkań z tymi niezwykłymi ludźmi!

Lech Wałęsa – 15. Przystanek Woodstock | 2009 rok

Były Prezydent RP, twórca i pierwszy przewodniczący NSZZ „Solidarność” gościł na Przystanku Woodstock w 2009 roku. W trakcie kilkudziesięciominutowego spotkania Piotr Najsztub rozmawiał z nim m.in. o uprawianiu polityki, poczuciu własnej wartości oraz o władzy i wyborach.

 

 

Lech Wałęsa na ASP fot. Arek Drygas

 

Olga Tokarczuk – 25. Pol’and’Rock Festival | 2019 rok

Wybitna pisarka odwiedziła Najpiękniejszy Festiwal Świata na kilka miesięcy przed przyznaniem jej Nagrody Nobla. Z festiwalową publicznością rozmawiała nie tylko o swojej twórczości i szeroko pojętej literaturze, ale także o tym co to znaczy być człowiekiem i dlaczego warto stawać po stronie słabszych.

 

 

Spotkanie z Olgą Tokarczuk na ASP fot. Basia Lutzner

 

 

Muhammad Yunus – 20. Przystanek Woodstock | 2014 rok

Prof. Muhammad Yunus, wybitny bangladeski wykładowca ekonomii i twórca koncepcji mikrokredytu dla ubogich, za sprawą której został laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, gościł na ASP na Najpiękniejszym Festiwalu Świata w 2014 roku. W wystąpieniu przedstawił założenia mikropożyczek i szerokich zmian w społeczeństwie, jakie mogą dzięki nim zajść.

 

 

Muhammad Yunus na ASP fot. Arek Drygas

 

Obejrzyj też pozostałe podsumowania spotkań na ASP:

Początki Akademii Sztuk Przepięknych

Pisarze na ASP

Wyjątkowe kobiety na Akademii Sztuk Przepięknych

Legendy kinematografii na ASP

Akademia Sztuk Przepięknych w czasie pandemii

Rozmowy o religiach na ASP

Muzyczna Akademia Sztuk Przepięknych

Ludzie nauki na ASP

Dziennikarze na Akademii Sztuk Przepięknych

Sport na ASP

Goście Akademii Sztuk Przepięknych ze świata

Wojna i pokój na ASP

POKAŻ PODOBNE
2021-03-05 13:50:00

Rozmowy o religiach na ASP

W namiocie Akademii Sztuk Przepięknych, który już od lat jest miejscem wyjątkowych rozmów o rzeczach ważnych, wysłuchać można było również spotkań z księżmi, duchownymi oraz imamem i rabinem. Religie są tematem ciekawym dla naszych festiwalowiczów, którzy tłumnie przybyli na wzgórze ASP na każde ze spotkań.

2021-03-03 10:00:00

Pisarze na Akademii Sztuk Przepięknych

Olga Tokarczuk, Mariusz Szczygieł, Filip Springer, Maria Czubaszek to tylko niektórzy pisarze, którzy pojawili się na Akademii Sztuk Przepięknych, żeby rozmawiać z Wami na temat rzeczy ważnych.

2021-03-02 10:40:00

ASP to także sport!

Gośćmi festiwalowej Akademii Sztuk Przepięknych byli przedstawiciele rozmaitych branż i profesji. Bardzo liczbą grupę spośród nich stanowią sportowcy. Dziś wracamy wspomnieniami do spotkań, których głównymi bohaterami byli m.in. ludzie gór.

ZOBACZ TEŻ