Aktualności

Nobliści gośćmi ASP

2021-03-09 14:44:20

 

Wśród ponad 170 gości Akademii Sztuk Przepięknych są postaci, które z uwagi na swoje działania na różnych płaszczyznach zostały wyróżnione absolutnie wyjątkową nagrodą – Nagrodą Nobla. Wróćmy do spotkań z tymi niezwykłymi ludźmi!

Lech Wałęsa – 15. Przystanek Woodstock | 2009 rok

Były Prezydent RP, twórca i pierwszy przewodniczący NSZZ „Solidarność” gościł na Przystanku Woodstock w 2009 roku. W trakcie kilkudziesięciominutowego spotkania Piotr Najsztub rozmawiał z nim m.in. o uprawianiu polityki, poczuciu własnej wartości oraz o władzy i wyborach.

 

 

Lech Wałęsa na ASP fot. Arek Drygas

 

Olga Tokarczuk – 25. Pol’and’Rock Festival | 2019 rok

Wybitna pisarka odwiedziła Najpiękniejszy Festiwal Świata na kilka miesięcy przed przyznaniem jej Nagrody Nobla. Z festiwalową publicznością rozmawiała nie tylko o swojej twórczości i szeroko pojętej literaturze, ale także o tym co to znaczy być człowiekiem i dlaczego warto stawać po stronie słabszych.

 

 

Spotkanie z Olgą Tokarczuk na ASP fot. Basia Lutzner

 

 

Muhammad Yunus – 20. Przystanek Woodstock | 2014 rok

Prof. Muhammad Yunus, wybitny bangladeski wykładowca ekonomii i twórca koncepcji mikrokredytu dla ubogich, za sprawą której został laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, gościł na ASP na Najpiękniejszym Festiwalu Świata w 2014 roku. W wystąpieniu przedstawił założenia mikropożyczek i szerokich zmian w społeczeństwie, jakie mogą dzięki nim zajść.

 

 

Muhammad Yunus na ASP fot. Arek Drygas

 

Obejrzyj też pozostałe podsumowania spotkań na ASP:

Początki Akademii Sztuk Przepięknych

Pisarze na ASP

Wyjątkowe kobiety na Akademii Sztuk Przepięknych

Legendy kinematografii na ASP

Akademia Sztuk Przepięknych w czasie pandemii

Rozmowy o religiach na ASP

Muzyczna Akademia Sztuk Przepięknych

Ludzie nauki na ASP

Dziennikarze na Akademii Sztuk Przepięknych

Sport na ASP

Goście Akademii Sztuk Przepięknych ze świata

Wojna i pokój na ASP

POKAŻ PODOBNE
2021-04-26 20:05:00

Gdzie odbędzie się 27. Pol'and'Rock Festival w 2021

Do 27. Pol'and'Rock Festival zostało niespełna 100 dni. Gdzie i jak w tym roku zagra Najpiękniejszy Festiwal Świata? Ze względu na pandemię i związaną z tym konieczność innego podejścia do organizacji festiwalu, #polandrock2021 przeniesie się w tym roku do nowej lokalizacji.

2021-06-07 15:16:55

Łukasz Czepiela z Red Bull Air Race na ASP

Pierwszy polski pilot w Red Bull Air Race, Łukasz Czepiela już raz odwiedził Najpiękniejszy Festiwal Świata, gdy miał okazję podziwiać festiwalowe pole z lotu ptaka. Publika z zachwytem śledziła akrobacje ekipy The Flying Bulls, które uświetniły otwarcie festiwalu w 2019 roku.

2021-06-07 16:22:36

27. Pol'and'Rock Festiwal już za 50 dni! Co już wiemy?

W tym roku na Najpiękniejszym Festiwalu Świata czeka nas wiele nowości. Organizujemy Festiwal w nowej rzeczywistości, ale cieszymy się, że będziemy mogli się z Wami spotkać i zagrać, po roku przerwy, na łonie natury. Co już wiemy o 27. Pol'and'Rock Festival?

ZOBACZ TEŻ