Aktualności

Nowi wykonawcy, którzy wystąpią na Najpiękniejszym Festiwalu Świata

2018-02-20 15:48:36

 

Pierwszy etap Eliminacji do Najpiękniejszego Festiwalu Świata już za nami! Jurorzy wybrali (z kilkuset zgłoszeń) 30 zespołów, które wystąpią na koncertach w całej Polsce, a kilka z nich postanowili od razu zaprosić na tegoroczną edycję festiwalu.

 

Na PolAndRock Festival na różnych scenach zagrają:

 

Płyty nadesłane na woodstockowe Eliminacje oceniali jurorzy Eliminacji w składzie: Jurek Owsiak (prezes zarządu WOŚP), Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio), Tomasz "Kasprol" Kasprzyk (dziennikarz muzyczny Antyradia, multiinstrumentalista), Piotr Chancewicz "Dziki" (producent muzyczny, muzyk) oraz Krzysztof Dobies "Milkee" (rzecznik prasowy Przystanku Woodstock).

 

> Sprawdź, jakie zespoły przeszły do półfinału Eliminacji <

 

Jurek Owsiak na Dużej Scenie podczas 23. Przystanku Woodstock - fot. Fundacja WOŚP

 

Pablopavo

 

Pablopavo urodził się w marcu 1978 roku. W roku 1993 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan.

W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany "Telehon". Płyta zebrała kilkanaście niezłych recenzji i, co ważniejsze, sporo słuchaczy.

W 2011 roku ukazał się drugi album Pablopavo i Ludzików - "10 piosenek". W tym samym roku pojawił się też album "Głodne kawałki" nagrany w duecie z producentem Praczasem.

W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo - POLOR. Poprzedziło ją ukazanie się dwóch singli. "Koty" zaprezentowane zostały nietypowo - bo jako związana z piosenką gra typu arcade "Dancingowa Piosenka Miłosna" zaś, zyskała uznanie słuchaczy wielu stacji radiowych, zajmując między innymi wysokie (bo czwarte) miejsce na prestiżowej Liście Przebojów Trójki. Trzecim singlem promującym POLOR był "Mikołaj".

W drugiej połowie 2014 roku, Pablopavo wydał również album solowy - zdecydowanie bardziej surowy w brzmieniu i mocno akustyczny. Płyta TYLKO - podobnie jak POLOR - spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów oraz słuchaczy radiowych. Po raz kolejny na listach ogólnopolskich stacji zagościły single promujące to wydawnictwo: "Sobota" i "Carlos".

Uwieńczeniem wyjątkowo intensywnego twórczo roku 2014, było przyznanie Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii "Muzyka Popularna".

Początek roku 2015 to pierwsza oficjalna płyta istniejącego od 2001 kolektywu Zjednoczenie Soundsystem. Album pokazał, że Pablopavo cały czas doskonale sprawdza się w konwencji reggae raggamuffin, a utworami takimi jak "International" czy "To dla tych" rozbrzmiewały parkiety imprez reggae w całej Polsce.

Koniec 2015 to płyta WIR sygnowana jako trio Pablopavo/Iwanek/Praczas. Płyta była zaskoczeniem dla słuchaczy i kolejnym świetnie przyjętym albumem z udziałem Pablopavo. Sam artysta powiedział, że jest to zarazem najbardziej eksperymentalna i najbardziej popowa płyta w jego dorobku.

Marzec 2017 przynosi 4 album pod szyldem Pablopavo i Ludziki. Płyta nosi tytuł "Ladinola" i jest anonsowana jako materiał popowy, ale umiarkowanie młodzieżowy.

Pablopavo pojawił się gościnnie na mniej więcej pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców. Nominowany był do różnych ważnych nagród i czasem je dostawał. A czasem nie. Pablopavo raczej Cię lubi i zaprasza na wszelkie możliwe koncerty z jego udziałem.

 

Na Górze

 

Grupa Na Górze bezkompromisowo pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być pełnosprawnymi artystami.

Najmocniejszą stroną Na Górze są koncerty, na których ujawnia się ekspresja, żywiołowość jego członków. Z ważniejszych występów warto wymienić koncert w Pradze na festiwalu poświęconym respektowaniu praw człowieka na świecie (dochód przeznaczony na pomoc dzieciom w Czeczenii oraz uchodźcom z różnych państw), a także koncert na Marszu Równości w Poznaniu (demonstracji przeciwko dyskryminacji ze względu na rasę, wyznanie, płeć, ubóstwo, niepełnosprawność, organizowanej przez Skłot Rozbrat).

W sierpniu 2016 grupa Na Górze w otrzymała na okres roku Złotego Gołębia. Jest to przechodnia statuetka Organizacji Narodów Zjednoczonych, stworzona w 60. rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela. Otrzymują ją osoby, organizacje, grupy które poprzez swoją działalność zwracają publiczną uwagę na podstawowe prawa godności i szacunku dla każdego człowieka. Po świecie wędruje 30 takich gołębi - gościły m.in. u Dalajlamy, a w Polsce u Lecha Wałęsy.

Grupa powstała w 1994 roku (w 2008. dwóch muzyków przeszło z niej do zespołu Strachy Na Lachy). Działa niezależnie, ma swoją bazę w Pile, w woj. wielkopolskim. Grała m.in. z zespołami Hey, Kult, Armia, VooVoo… Na jej płytach słychać m.in. Budynia (Pogodno), Macieja Cieślaka (Ścianka), Alka Koreckiego (Tilt), Dawida Portasza (Jafia), Jacka Kleyffa, Czesława Mozila.

 

Wszyscy Byliśmy Harcerzami

 

To zespół rockowy powstały z inspiracji harcerską przeszłością i rockowymi doświadczeniami blisko dwudziestu lat na scenie. Za cel obok pokazywania rockowej siły Wszyscy Byliśmy Harcerzami postawili sobie popularyzację ruchu harcerskiego wśród młodych ludzi i dobrą zabawę, bo każde spotkanie ze wspaniałymi pieśniami harcerskimi i turystycznymi w rockowej aranżacji to podróż w czasie. Z połączenia ostrych gitarowych riffów i dynamicznej perkusji w 2012 roku powstała płyta pt. „Trzy pióra”. Na początku 2017 roku miała miejsce premiera drugiego krążka zespołu pt. „Cztery żywioły”.

Dziś w składzie Wszyscy Byliśmy Harcerzami grają: Marcin Rzońca (wokal), Daniel Konatowicz (wokal/gitara), Robert Stolarek (gitara), Darek Krasnodębski (bass, wokal) i Mirek Wójcik (perkusja). Zespół gra kilkadziesiąt koncertów rocznie (byli m.in. na Przystanku Woodstock w 2013 roku, kilkukrotnie na warszawskich Juwenaliach, Dniach Chorągwi Mazowieckiej, Międzynarodowym Zlocie Skautowym Intercamp w Nysie, wielu festiwalach i przeglądach piosenki oraz imprezach samorządowych w całej Polsce). Każdy koncert jest ponad godzinną wspólną zabawą – Wszyscy Byliśmy Harcerzami proponują piosenki w nowej aranżacji, ale ze znanymi słowami i melodiami. Na koncertach zawsze mogą liczyć na pełną salę (kluby, domy kultury) i wspaniałą zabawę na imprezach plenerowych.

 

ZENEK

 

Zenek  to  projekt solowy muzorobola z Kabanosa. Projekt, w którym nie ma  żadnych  ram,  żadnych ograniczeń. Do tej pory Zenek nagrał 5 solowych płyt,    w  tym m.in. płytę  o dziecięcych sprawach o tytule "Na Jedno Kopyto"  zainspirowaną jego synem, czy coś tak odmiennego jak metalowa młócka w niezrozumiałym języku akronimów "33". Jego flagowym utworem jest numer "Zdrowo Jebnięty", do którego teledysk nagrał na Woodstocku taplając się wesoło w błocie

 

Wszyscy Byliśmy Harcerzami podczas jednego z koncertów plenerowych - fot. materiały prasowe

POKAŻ PODOBNE
2023-08-03 14:31:08

Pokojowy Patrol bez tajemnic

O nasze bezpieczeństwo dbają profesjonaliści! W tym roku Pokojowy Patrol liczy 730 wolontariuszy, a Medyczny – 195. Wszyscy zwarci i gotowi do pomocy!

2023-07-21 12:29:59

Praca wre na festiwalowym polu!

Zaledwie 11 dni przed otwarciem bram na lotnisku Czaplinek-Broczyno, 29. Pol'and'Rock Festival intensywnie nabiera kształtu. Ekipy i sprzęt pracują bez ustanku, aby stworzyć miejsce pełne Miłości, Przyjaźni i Muzyki!

2023-08-05 11:30:00

Zostaw porządek, zabierz ze sobą dobre wspomnienia

Traktujesz Pol’and’Rock Festival jak swój dom? My też! Dlatego pomóż nam zostawić festiwalowe pole w takim stanie, w jakim je zastaliśmy.

ZOBACZ TEŻ