Aktualności

O hejcie na 25. Pol'and'Rock Festival

2019-07-09 17:04:51

 

Na tegorocznym Najpiękniejszym Festiwalu Świata w Dużym Namiocie Akademii Sztuk Przepięknych odbędzie się bardzo ważna rozmowa o hejcie. Jerzy Owsiak i Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zapraszają Was do wzięcia udziału!

Spotkanie odbędzie się 1 sierpnia o godzinie 11:30. 

Debatę poprowadzi Janusz Schwertner, dziennikarz Onetu, zdobywca Grand Press 2018 w kategorii „News”, nominowany do Grand Press i Mediatorów za tekst o mobbingu w Szlachetnej Paczce.

 

Jurek Owsiak na debacie "Hejt mi nie gra" w marcu 2019 rokufot. Szymon Aksienionek

 

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar na debacie "Hejt mi nie gra" w marcu 2019 rokufot. Dominik Malik

 

 

Fundacja WOŚP przed kilkoma miesiącami rozpoczęła akcję „Hejt mi nie gra”, mającą wyrażać sprzeciw wobec coraz powszechniejszej w naszym życiu mowy nienawiści. Pod koniec marca w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbyła się debata „Ja nie hejtuję, ja rock’n’rolluję”, w czasie której o hejcie, ale przede wszystkim o sposobach przeciwdziałania temu zjawisku, rozmawiali przedstawiciele środowisk eksperckich. Wśród panelistów, poza Jerzym Owsiakiem i Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem, znaleźli się: socjolog kultury i politolog Rafał Pankowski, dyrektorka Zespołu do spraw Równego Traktowania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich Anna Błaszczak-Banasiak oraz działaczka społeczna ze Stowarzyszenia Projekt Polska Joanna Grabarczyk.

 

Ta debata oraz zainteresowanie akcją „Hejt mi nie gra” poskutkowały zorganizowaniem kolejnego spotkania poświęconego hejtowi, tym razem na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

 

fot. Dominik Malik

 

 

Jurek Owsiak zaprasza Was na to wydarzenie - przeczytajcie:

Od kilku miesięcy Fundacja WOŚP prowadzi akcję „Hejt mi nie gra”, o której można przeczytać na stronach wosp.org.pl. Zaprosiliśmy do niej mnóstwo ludzi, którzy zrobili sobie zdjęcia z naszym hashtagiem #hejtminiegra i opublikowali je w swoich mediach społecznościowych. Czy to wystarczy, aby dać radę mowie nienawiści? Czy to spowoduje, że tego rodzaju zachowania przestaną być obecne w przestrzeni publicznej? Oczywiście, że nie! Twardo stąpam po ziemi, także twardo znoszę hejt, który jest kierowany w moją stronę. Ale każda z tych fotografii to wiara, że jedna osoba, kolejna, i jeszcze kolejna, nie będzie się hejtem posługiwała.Na nasz pierwszy Festiwal przyjechało około 30 000 ludzi. Mimo że był hejtowany od samego początku, dzisiaj tworzymy wielkie festiwalowe miasto, podziwiane za klimat i bezpieczeństwo. A to dlatego, że każdego roku mieliśmy obok siebie coraz więcej przyjaciół tej idei.

Tak samo dziś – szukamy przyjaciół idei „Hejt mi nie gra”! Nie jesteśmy policją, urzędem, nie ścigamy, a nawet nie piętnujemy. Po prostu zachęcamy, aby tego nie robić. Wraz z Rzecznikiem Praw Obywatelskich spróbujemy się wgryźć w ten temat. Ja emocjonalnie, rzecznik instytucjonalnie. Plus Wy, Szanowna Publiczności. Mam nadzieję, że będzie to kolejny krok w kierunku szukania wyjścia i budowania przestrzeni dla nieużywania mowy nienawiści.

 

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2019-07-19 11:06:17

Pociągi Kolei Wielkopolskich na Pol’and’Rock Festival 2019

W tym roku Koleje Wielkopolskie z inicjatywy Marszałka Województwa Wielkopolskiego uruchamiają pociągi specjalne na Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Poznaj szczegóły!

2019-07-30 12:54:23

Pol’and’Rock łączy pokolenia!

Festiwal w Kostrzynie nad Odrą jest dla wszystkich, również dla Waszych dzieci. Bardzo cieszymy się, że chcecie pokazać pociechom Pol’and’Rock wszak to Najpiękniejszy Festiwal Świata. Dobre przygotowanie, gwarancją dobrej zabawy - jak przygotować siebie i dziecko?

2019-07-30 17:00:00

6 rzeczy, których musisz spróbować podczas festiwalu

Pol'and'Rock Festival to czas podejmowania wyzwań, dobrej zabawy i poznawania nowych rzeczy. Zobacz, co Cię czeka w tym roku na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

ZOBACZ TEŻ