Aktualności

Od zgłoszenia po zaproszenie na festiwal - znamy laureatów Eliminacji

2022-05-02 10:38:26


Aż 9 spośród 513 zespołów zgłoszonych do Eliminacji do Pol'and'Rock Festival spełni swoje marzenie i zagra na najbliższej edycji wydarzenia, za którym stoi Fundacja WOŚP. Znamy laureatów konkursu, w którym w minionych latach triumfowali m.in. Enej, Kwiat Jabłoni i Nocny Kochanek.


Fundacja WOŚP od kilkunastu lat stawia sobie za cel prezentowanie w trakcie Najpiękniejszego Festiwalu Świata - obok niekwestionowanych gwiazd - również dobrze rokujących, ale nieznanych jeszcze szerokiej publiczności wykonawców. Żeby wyłonić artystów, którzy otrzymają zaproszenie do występu na festiwalu, organizuje Eliminacje.

 

Jurek Owsiak podczas 27. Pol'and'Rock Festival, fot. Łukasz Widziszowski

 

Trzynasta edycja Eliminacji do Pol'and'Rock Festival to znaczne różnice w stosunku do poprzednich lat - kapele swoich zgłoszeń dokonywały online zamiast przesyłać płyty w formie fizycznej, a wyboru laureatów dokonywano nie w trakcie koncertów z udziałem publiczności, lecz po przesłuchaniu nadesłanych materiałów. Decyzja o wyborze należała do komisji konkursowej, której przewodził Jurek Owsiak. Sił w konkursie spróbowało w tym roku 513 zespołów. 

 

Kto wygrał?

Komisja konkursowa zadecydowała o zaproszeniu na festiwal 9 wykonawców:

 • Żurkowski - występ na Dużej Scenie
 • Pull the Wire - występ na Małej Scenie
 • Dziwna Wiosna - występ na Małej Scenie 
 • Stach Bukowski - występ na Małej Scenie
 • Makiwara - występ na Małej Scenie 
 • Transgresja - występ na Małej Scenie 
 • Dance Like Dynamite - występ na Małej Scenie 
 • Gorgonzolla - występ na Małej Scenie
  Criminal Tango - występ na Małej Scenie
   

 

Poznaj laureatów Eliminacji! 

 
 

Laureaci Eliminacji zaproszeni zostaną do występu na 28. Pol'and'Rock Festival, który odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na lotnisku Czaplinek - Broczyno, 7 kilometrów od Czaplinka, w województwie zachodniopomorskim.

Do tej pory dzięki Eliminacjom na scenach Pol’and’Rock Festival wystąpili m.in. Ørganek, Enej, Luxtorpeda, Nocny Kochanek, Dr Misio, Chemia, Poparzeni Kawą Trzy, Kwiat Jabłoni i wielu, wielu innych, popularnych dziś w Polsce wykonawców.

 

 

Posłuchaj na Spotify playlisty z utworami laureatów Eliminacji

 

POKAŻ PODOBNE
2022-07-04 21:20:00

Spięty dołącza do składu Pol'and'Rock Festival

Hubert Dobaczewski, czyli "Spiety", jest doskonale znany publiczności Pol'and'Rock Festival. Na najbliższej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata pojawi się ze swoim nowym zespołem Spięty.

2022-07-06 12:35:13

Prace na festiwalowym polu ruszyły!

Równo na miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenia rozpoczęliśmy działania na Lotnisku Czaplinek-Broczyno! Od poniedziałku, 4 lipca, 28. Pol'and'Rock Festival się buduje, by już wkrótce przyjąć festiwalowiczów spragnionych muzycznych wrażeń i wyjątkowej atmosfery Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

2022-07-04 20:43:00

Dirty Shirt zdobywcą Złotego Bączka

Dobiegła końca kolejna edycja Złotego Bączka, w którym nagrodą dla wybranego zespołu jest zaproszenie na Dużą Scenę Pol'and'Rock Festival. Zwycięzcą została kapela Dirty Shirt z Rumunii. Fani festiwalu oddali w sumie 18 461 głosów.

ZOBACZ TEŻ