Aktualności

Od zgłoszenia po zaproszenie na festiwal - znamy laureatów Eliminacji

2022-05-02 10:38:26


Aż 9 spośród 513 zespołów zgłoszonych do Eliminacji do Pol'and'Rock Festival spełni swoje marzenie i zagra na najbliższej edycji wydarzenia, za którym stoi Fundacja WOŚP. Znamy laureatów konkursu, w którym w minionych latach triumfowali m.in. Enej, Kwiat Jabłoni i Nocny Kochanek.


Fundacja WOŚP od kilkunastu lat stawia sobie za cel prezentowanie w trakcie Najpiękniejszego Festiwalu Świata - obok niekwestionowanych gwiazd - również dobrze rokujących, ale nieznanych jeszcze szerokiej publiczności wykonawców. Żeby wyłonić artystów, którzy otrzymają zaproszenie do występu na festiwalu, organizuje Eliminacje.

 

Jurek Owsiak podczas 27. Pol'and'Rock Festival, fot. Łukasz Widziszowski

 

Trzynasta edycja Eliminacji do Pol'and'Rock Festival to znaczne różnice w stosunku do poprzednich lat - kapele swoich zgłoszeń dokonywały online zamiast przesyłać płyty w formie fizycznej, a wyboru laureatów dokonywano nie w trakcie koncertów z udziałem publiczności, lecz po przesłuchaniu nadesłanych materiałów. Decyzja o wyborze należała do komisji konkursowej, której przewodził Jurek Owsiak. Sił w konkursie spróbowało w tym roku 513 zespołów. 

 

Kto wygrał?

Komisja konkursowa zadecydowała o zaproszeniu na festiwal 9 wykonawców:

 • Żurkowski - występ na Dużej Scenie
 • Pull the Wire - występ na Małej Scenie
 • Dziwna Wiosna - występ na Małej Scenie 
 • Stach Bukowski - występ na Małej Scenie
 • Makiwara - występ na Małej Scenie 
 • Transgresja - występ na Małej Scenie 
 • Dance Like Dynamite - występ na Małej Scenie 
 • Gorgonzolla - występ na Małej Scenie
  Criminal Tango - występ na Małej Scenie
   

 

Poznaj laureatów Eliminacji! 

 
 

Laureaci Eliminacji zaproszeni zostaną do występu na 28. Pol'and'Rock Festival, który odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na lotnisku Czaplinek - Broczyno, 7 kilometrów od Czaplinka, w województwie zachodniopomorskim.

Do tej pory dzięki Eliminacjom na scenach Pol’and’Rock Festival wystąpili m.in. Ørganek, Enej, Luxtorpeda, Nocny Kochanek, Dr Misio, Chemia, Poparzeni Kawą Trzy, Kwiat Jabłoni i wielu, wielu innych, popularnych dziś w Polsce wykonawców.

 

 

Posłuchaj na Spotify playlisty z utworami laureatów Eliminacji

 

POKAŻ PODOBNE
2022-04-19 10:28:10

Clutch na Pol'and'Rock Festival 2022

Z ogromną radością oficjalnie potwierdzamy występ kapeli Clutch na nadchodzącym Pol'and'Rock Festival. Weterani hard rockowego grania – kapela Clutch. Brzmienie kapeli przepełnione jest poczuciem wolności, swobodnie łączącej różne konwencje i inspiracje muzyczne. Clutch doskonale pasuje do eklektycznego line-upu Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

2022-04-12 11:47:44

Poznaj notowanie Złotego Bączka

Zostało 114 dni po Pol'and'Rock Festival! Poznaj wyniki głosowania na 1 tydzień po ogłoszeniu plebiscytu.

2022-05-04 10:30:50

Zaczął się drugi etap plebiscytu Złotego Bączka

Dokładnie 4448 głosów oddali fani Pol'and'Rock Festival w pierwszym etapie plebiscytu Złotego Bączka. Dziś rozpoczęła się druga runda konkursu, w którym publiczność wybiera najlepszy koncert minionej edycji festiwalu. W tym etapie mierzy się już tylko 16 zespołów, w tym m.in. Łydka Grubasa, Dirty Shirt i Dubioza Kolektiv. Zdobywcę Złotego Bączka poznamy 4 lipca.

ZOBACZ TEŻ