-
Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu Podejmujemy działania mające na celu przywrócenie w Polsce praworządności, prowadzimy działania edukacyjne w szkołach, świadczymy również niekomercyjną pomoc prawną.
Radcowie prawni z OIRP Poznań mieli już zaszczyt współtworzyć strefę ASP w 2019 oraz 2020 roku. -
Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA: Sędziowie poprowadzą symulacje rozpraw z udziałem publiczności. Odpowiedzą na prawie wszystkie, także trudne pytania. Wezmą udział w debacie o praworządności i zaprezentują swoją profesję w dyskusji o zawodach prawniczych. Znajdziecie nas w namiocie Rzecznika Praw Obywatelskich.
-
Refugees Szczecin na Festiwalu byli już nieraz, wraz z innymi organizacjami tworzyli Wioskę Wielu Kultur. W tegorocznej edycji zrealizują warsztaty Nikt Nie Jest Nielegalny. Jest to forma lekcji wychowawczej (lecz mogą w niej brać udział dorośli), podczas której pokazują mechanizmy zmuszające ludzi do porzucenia swych domów i ojczyzn, omawiamy trudności, jakie ich spotykają, zderzamy uczestników ze stereotypami nie tylko na temat obcych, ale i nas samych.
-
Stowarzyszenie Amnesty International w ramach Festiwalu będą mówić o krzywdzącej kulturze gwałtu, przemocy wobec kobiet i świadomej zgodzie na seks. Kampania "Tak to Miłość", którą prowadzą od 2 lat (a swój początek miała właśnie na Pol'and'Rock Festival w 2019 roku), dąży do zmiany definicji gwałtu w polskim prawie.
-
Dom Otwarty są z nami od 2016 r. w strefie ASP z różnymi aktywnościami edukacyjnymi i rozmowami o uchodźcach. Podobnie jak w latach ubiegłych stoisko będzie poruszamy temat uchodźców w Polsce.
-
Izba Adwokacka w Warszawie jest obecna na Festiwalu od lat i zajmuje się zagadnieniami z zakresu prawa szeroko pojętych praw człowieka, praworządności, państwa prawa, praw zwierząt.
-
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich codziennie w Namiocie Praw Człowieka zorganizuje warsztaty i rozmowy na tematy związane z Konstytucją RP – cudzoziemców i migrantów, równego traktowania, zwalczania dyskryminacji, mowy nienawiści i patologicznych treści w internecie. Pokażą, jakie masz prawa w kontakcie z policją, jak można ułatwić życie i kontakty z osobami głuchymi, czy też jak tworzyć własne projekty społeczne. Dzięki nim zobaczysz, jak Konstytucja RP może być przydatna w życiu codziennym!
-
Fundacja Banina przygotowuje spektakl “Dworzec”, który dotyczy dostępu do procedury uchodźczej w Polsce i wpisuje się w przewodnią koncepcję opracowaną wraz z partnerami (Domem Otwartym i Fundacją Daj Herbatę), w myśl której tegoroczne działania koncentrują się wokół prawa do bezpiecznego miejsca do życia, które można nazwać domem. W miarę możliwości, po spektaklu odbędzie się rozmowa z uchodźcą z Tadżykistanu.
-
Fundacja Daj Herbatę w tym roku działa wspólnieDomem Otwartym i Fundacją Banina z przewodnim tematem domu jako bezpiecznego miejsca należnego każdemu człowiekowi. Zaplanowali aktywności plastyczne, debaty-warsztaty (formuła mieszana), mini-warsztaty antydyskryminacyjne oraz rozmowy indywidualne.
-
Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia skupi się na popularyzowaniu wiedzy wśród uczestników Festiwalu na temat Konwencji Stambulskiej oraz form skutecznego niesienia wsparcia dla osób dorosłych i dzieci, które doświadczają przemocy w rodzinie.
-
Ogólnopolski Strajk Kobiet na tegorocznym Pol'and'Rock przeprową wykłady i warsztaty: Jak reagować na przemoc, przemoc w przestrzeni publicznej, warsztaty uwrażliwiające na "inność", weź sprawy w swoje ręce, czyli jak organizować projekty społeczne.
-
Fundacja Centrum Praw Kobiet na co dzień wpiera we wszystkich oddziałach kobiety poprzez pomoc prawną, psychologiczną, psychoedukacyjną i rozwojową. Prowadzą kilka schronisk dla kobiet z dziećmi. W ramach Akademii Mocy Kobiet organizują warsztaty edukacyjne i rozwojowe o bardzo szerokim spektrum. Na festiwalu prócz rozmów indywidualnych będzią prowadzić warsztaty... więcej dowiesz się na ich stoisku
-
Stowarzyszenie Adwokackie Defensor Iuris prowadzi także szereg kampanii społecznych promujących adwokaturę, ale także koncertujących się na problemach społecznych takich jak przemoc wobec dzieci i młodzieży, przeciwko hejtowi „STOP Hejt”, uprawnieniach osób z niepełnosprawnościami w procesie „#pełnosprawniwprawie”, promujących mediacje. Do działalności Stowarzyszenia należy także informowanie o zmianach w prawie.
-
Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT Tolerado przykładowe warsztaty jakie mają temat: jak bezpiecznie przeprowadzić coming out, jak być dobrą osobą sojuszniczą z językiem inkluzywnym, bezpieczny seks i świadoma zgoda, jak dbać o siebie będąc osobą aktywistyczną, transpłciowość, niebinarność, aseksualność, co oznacza skrót LGBTQIAP+, prawa seksualne i reprodukcyjne jako prawa człowieka, Marsze Równości- dlaczego i po co istnieją, nieheteronormatywna historia, która została wymazana, feminizm a LGBT+.
-
Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach prowadzonych zajęć na Festiwalu chcieliby zaprezentować historie osobiste osób z doświadczeniem migracji, żeby skłonić młodzież i dorosłych ku refleksji nad procesem współczesnych migracji oraz wyzwaniami i możliwościami, przed którymi szczególnie staje społeczność polska jako społeczeństwo przyjmujące migrantów i migrantek z różnych krajów świata. Przybliżają takie historie za pomocą krótkich filmików oraz narzędzi doświadczenia rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej (VR/AR).
-
Fundacja Zaginieni to młoda fundacja, która powstała w październiku 2020 roku. Zajmują się poszukiwaniem osób zaginionych, ale również prewencją - dowiedz się więcej o ich działaniach w strefie ASP!
-
Polska Akcja Humanitarna poprowadzą dyskusję o wolontariatach w Afryce - kiedy mają sens, a kiedy zamieniają się w szkodliwą formę turystyki zwaną wolonturystyką.