Na tegorocznym Festiwalu Pol'and'Rock będziecie mogli odwiedzić organizacje walczące z uzależnieniami takie jak:
Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA):
Nie ma bezpiecznej ilości alkoholu w ciąży. Chcesz dowiedzieć się więcej, otrzymać materiały, porozmawiać ze specjalistami – zapraszamy na stanowisko Ciąża Bez Alkoholu.
Zapraszamy do uczestnictwa w działaniach realizowanych przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z Politechniką Warszawską.
Na stanowisku będzie można dowiedzieć się więcej o różnych technikach dokumentacji 3D oraz o innych projektach badawczo-rozwojowych prowadzonych w Zakładzie Technik Rzeczywistości Wirtualnej na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.
ZAPRASZAMY Was w:
Pamiętaj zawsze możesz schronić się u Nas przed ostrym słońcem bądź rzęsistym deszczem a dodatkowo wykorzystać czas tej przerwy na miłą rozmowę i ciekawe treści.
Zapraszamy!
Wspólnota Anonimowych Narkomanów:
Wspólnota Anonimowych Narkomanów po raz kolejny będzie z nami na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. NA (ang. Narcotics Anonymous) to bezdochodowa wspólnota uzależnionych kobiet i mężczyzn, którzy pomagają sobie w utrzymywaniu czystości od narkotyków i innych środków zmieniających świadomość. NA zaprasza festiwalowiczów na mitingi i rozmowę, w trakcie których usłyszeć będą mogli doświadczenia osób zdrowiejących z choroby uzależnienia.
Czwartek 12:00-12:55 - Miting prezentujący NA z historiami własnymi zdrowiejących uzależnionych
Codziennie od 1 do 4 sierpnia o 13:00 – Mitingi na stoisku NA
Fundacja wsparcia Psychospołecznego "Zielona Przystań":
Oferujemy konsultacje profilaktyczno-terapeutyczne dla każdej młodej i nie tylko osoby, która się do nas zgłosi do nas w zakresie rozwiązywania problemu z alkoholem, nikotyną, narkotykami, życiem w rodzinie z problemem alkoholowym, przemocą, codziennie planujemy miting AA dla trzeźwiejących alkoholików, angażujemy się w uniemożliwienie zakupu alkoholu przez niepełnoletnich festiwalowiczów w wiosce piwnej.
Główne stoisko w strefie NGO otwarte od godz. 10 – 20 (opcjonalnie w godz.9 – 21) oraz 2 punkty mobilne z konsultantami przy zejściu z Akademii Sztuk Przepięknych, oraz przy głównym trakcie, od 30.07 – 06.08.2018r.
Cel główny Fundacji: to prowadzenie działań profilaktycznych, wspierających, kompensacyjnych i terapeutycznych na rzecz dzieci, młodzieży, osób dorosłych i rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, przemocą, uzależnieniami i innymi zjawiskami patologicznymi. Zależy nam bardzo na młodych ludziach i głównie z nimi pracujemy.
Od 2011 roku oferujemy festiwalowiczom pomoc w zakresie rozwiązywania problemu z alkoholem, nikotyną, narkotykami, życiem w rodzinie z problemem alkoholowym, przemocą, codziennie jest miting AA dla trzeźwiejących alkoholików, angażujemy się w uniemożliwienie zakupu alkoholu przez niepełnoletnich festiwalowiczów w wiosce piwnej. Nasze hasło na Festiwalu to:
CHCESZ POROZMAWIAĆ?
CHCESZ SPRAWDZIĆ CZY TWOJE PICIE ALOKOHOLU JEST BEZPIECZNE?
MASZ PROBLEM?
(ALKOHOL – NARKOTYKI – PRZEMOC – TRUDNE RELACJE)
ODWAŻ SIĘ – JESTEŚMY TU DLA CIEBIE!
konsultacje, porady, warsztaty
Profesjonalną pomoc oferuje 3 terapeutów, pomaga 2 wolontariuszy
Gómośląskie Stowarzyszenie FAMILIA:
W naszym pomarańczowym namiocie Familii pod hasłem „nie biorę jestem O.K." Będą tam czekać na Was nasi terapeuci oraz tysiące pomarańczowych wstążeczek. Na Festiwalu jak wcześniej na Festiwalu Pol'and'Rock, mówimy o szkodliwości narkotyków, dopalaczy, innych używek.
Górnośląskie Stowarzyszenie FAMILIA od ponad 25 lat pomaga osobom uzależnionym, w szczególności mającym problem z narkotykami. Zajmujemy się profilaktyką, terapią, edukacją. Prowadzimy ośrodek terapii uzależnień od substancji psychoaktywnych w Gliwicach.
Startujemy w ramach ASP na Pol'and'Rock Festiwal o 10.00 we środę 1 sierpnia o 10.00. Czekamy na Was w naszym pomarańczowym namiocie Familii pod hasłem „nie biorę jestem O.K." Będą tam czekać na Was nasi terapeuci oraz tysiące pomarańczowych wstążeczek. Na Festiwalu jak wcześniej na Przystankach Woodstock, mówimy o szkodliwości narkotyków, dopalaczy, innych używek. Punkt czynny jest od 10.00 do 21.00.
Codziennie około godziny 14.00 zapraszamy do naszego ,,punktu konsultacyjnego ds. narkotyków i dopalaczy" na warsztaty - "Jak pomagać a nie szkodzić".
Czekają na Was tam również niespodzianki!
Monar
Plenerowy Punkt Konsultacyjny Stowarzyszenia MONAR będzie działał od godz. 14:00 – 02:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą porozmawiać lub po prostu spędzić z nami czas. Nie musimy rozmawiać o narkotykach. Możemy rozmawiać o wszystkim, co dla Ciebie ważne - w atmosferze akceptacji i szacunku.
Od 40 lat naszej działalności wierzymy w człowieka i jego możliwości. Promujemy pozytywne wartości.
W Monarze leczymy i wspieramy osoby uzależnione od różnych substancji psychoaktywnych, alkoholu oraz czynności. Pomagamy osobom bezdomnym i zagrożonym wykluczeniem społecznym, realizujemy programy profilaktyczne, programy redukcji szkód oraz postrehabilitacyjne.
www.monar.org