Aktualności

Organizacje na ASP walczące z uzależnieniami

2018-06-28 11:07:29

 

Na tegorocznym Festiwalu Pol'and'Rock będziecie mogli odwiedzić organizacje walczące z uzależnieniami takie jak:

 

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA):

 

Nie ma bezpiecznej ilości alkoholu w ciąży. Chcesz dowiedzieć się więcej, otrzymać materiały, porozmawiać ze specjalistami – zapraszamy na stanowisko Ciąża Bez Alkoholu.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w działaniach realizowanych przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z Politechniką Warszawską.

 

  • Nasze hasło to Ciąża Bez Alkoholu, z którym chcemy dotrzeć do wszystkich uczestników festiwalu Pol and Rock, gdyż wiedza dotycząca tego tematu niezbędna i przydatna jest nam Wszystkim. Nie ma bezpiecznej ilości alkoholu w ciąży, dlatego najbezpieczniejszym wyborem dla zdrowia dziecka jest abstynencja matki przez całą ciążę. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, móc porozmawiać ze specjalistami, otrzymać materiały i niezbędne informacje w przystępnej formie, to koniecznie nas odwiedźcie.

 

  • Ponadto, na naszym stanowisku udzielimy Wam informacji dotyczących Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "NIEBIESKA LINIA", które oferuje całodobową pomoc osobom doznającym przemocy w rodzinie, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji na temat tego zjawiska.

 

  • Co więcej wszystkim zainteresowanym rodzicom udzielimy informacji dotyczących funkcjonowania POMARAŃCZOWEJ LINII. Jest to projekt informacyjno – konsultacyjny dla rodziców dzieci pijących alkohol i sięgających po narkotyki.

 

  • Informować Was będziemy także o dwóch projektach skierowanych do młodzieży. Jednym z nich jest strona internetowa www.niebotak.pl, a drugi to specjalna gra o tej samej nazwie na telefony komórkowe.

 

  • Jeśli natomiast ktoś z Waszych bliskich nadużywa alkoholu i Wy chcielibyście mu pomóc, to przekażemy Wam informacje na temat bezpłatnej pomocy terapeutycznej.

 

  • Współpracująca z nami Politechnika Warszawska prezentować będzie skaner 3D służący do obrazowania twarzy człowieka. Jest to narzędzie przydatne do diagnozy uszkodzeń rozwojowych, wynikających z picia alkoholu przez matkę w czasie ciąży. Efektem pomiaru trwającego zaledwie 0,2 sekundy jest trójwymiarowy model twarzy. Każda z osób mierzonych otrzyma ID swojego pomiaru, by po wydarzeniu chętni mogli zgłosić się po przesłanie swojego modelu 3D, który będzie można oglądać w specjalnie wskazanych pakietach oprogramowania (dostępnych za darmo w Internecie). Jednym z przykładowych zastosowań wyników pomiaru jest możliwość wydrukowania twarzy na drukarce 3D.

Na stanowisku będzie można dowiedzieć się więcej o różnych technikach dokumentacji 3D oraz o innych projektach badawczo-rozwojowych prowadzonych w Zakładzie Technik Rzeczywistości Wirtualnej na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

 

ZAPRASZAMY Was w:

  • środę (1 sierpnia) od 12:00 do 18:00
  • czwartek (2 sierpnia) od 10:00 do 18:00
  • piątek (3 sierpnia) od 10:00 do 18:00
  • sobotę (4 sierpnia) od 10:00 do 18:00

 

Pamiętaj zawsze możesz schronić się u Nas przed ostrym słońcem bądź rzęsistym deszczem a dodatkowo wykorzystać czas tej przerwy na miłą rozmowę i ciekawe treści.

Zapraszamy!

 

Wspólnota Anonimowych Narkomanów:

 

Wspólnota Anonimowych Narkomanów po raz kolejny będzie z nami na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. NA (ang. Narcotics Anonymous) to bezdochodowa wspólnota uzależnionych kobiet i mężczyzn, którzy pomagają sobie w utrzymywaniu czystości od narkotyków i innych środków zmieniających świadomość. NA zaprasza festiwalowiczów na mitingi i rozmowę, w trakcie których usłyszeć będą mogli doświadczenia osób zdrowiejących z choroby uzależnienia.

 

Czwartek 12:00-12:55 - Miting prezentujący NA z historiami własnymi zdrowiejących uzależnionych

Codziennie od 1 do 4 sierpnia o 13:00 – Mitingi na stoisku NA

 

Fundacja wsparcia Psychospołecznego "Zielona Przystań":

 

Oferujemy konsultacje profilaktyczno-terapeutyczne dla każdej młodej i nie tylko osoby, która się do nas zgłosi do nas w zakresie rozwiązywania problemu z alkoholem, nikotyną, narkotykami, życiem w rodzinie z problemem alkoholowym, przemocą, codziennie planujemy miting AA dla trzeźwiejących alkoholików, angażujemy się w uniemożliwienie zakupu alkoholu przez niepełnoletnich festiwalowiczów w wiosce piwnej.

 

Główne stoisko w strefie NGO otwarte od godz. 10 – 20 (opcjonalnie w godz.9 – 21) oraz 2 punkty mobilne z konsultantami przy zejściu z Akademii Sztuk Przepięknych, oraz przy głównym trakcie, od 30.07 – 06.08.2018r.

 

Cel główny Fundacji: to prowadzenie działań profilaktycznych, wspierających, kompensacyjnych i terapeutycznych na rzecz dzieci, młodzieży, osób dorosłych i rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, przemocą, uzależnieniami i innymi zjawiskami patologicznymi. Zależy nam bardzo na młodych ludziach i głównie z nimi pracujemy.

 

Od 2011 roku oferujemy festiwalowiczom pomoc w zakresie rozwiązywania problemu z alkoholem, nikotyną, narkotykami, życiem w rodzinie z problemem alkoholowym, przemocą, codziennie jest miting AA dla trzeźwiejących alkoholików, angażujemy się w uniemożliwienie zakupu alkoholu przez niepełnoletnich festiwalowiczów w wiosce piwnej. Nasze hasło na Festiwalu to:

CHCESZ POROZMAWIAĆ?

CHCESZ SPRAWDZIĆ CZY TWOJE PICIE ALOKOHOLU JEST BEZPIECZNE?

MASZ PROBLEM?

(ALKOHOL –  NARKOTYKI – PRZEMOC – TRUDNE RELACJE)

ODWAŻ SIĘ – JESTEŚMY TU DLA CIEBIE!

konsultacje, porady, warsztaty

Profesjonalną pomoc oferuje 3 terapeutów, pomaga 2 wolontariuszy

 

 

Gómośląskie Stowarzyszenie FAMILIA:

 

W naszym pomarańczowym namiocie Familii pod hasłem „nie biorę jestem O.K." Będą tam czekać na Was nasi terapeuci oraz tysiące pomarańczowych wstążeczek. Na Festiwalu jak wcześniej na Festiwalu Pol'and'Rock, mówimy o szkodliwości narkotyków, dopalaczy, innych używek.

 

Górnośląskie Stowarzyszenie FAMILIA od ponad 25 lat pomaga osobom uzależnionym, w szczególności mającym problem z narkotykami. Zajmujemy się profilaktyką, terapią, edukacją. Prowadzimy ośrodek terapii uzależnień od substancji psychoaktywnych w Gliwicach.

Startujemy w ramach ASP na Pol'and'Rock Festiwal o 10.00 we środę 1 sierpnia o 10.00. Czekamy na Was w naszym pomarańczowym namiocie Familii pod hasłem „nie biorę jestem O.K." Będą tam czekać na Was nasi terapeuci oraz tysiące pomarańczowych wstążeczek. Na Festiwalu jak wcześniej na Przystankach Woodstock, mówimy o szkodliwości narkotyków, dopalaczy, innych używek. Punkt czynny jest od 10.00 do 21.00.

Codziennie około godziny 14.00 zapraszamy do naszego ,,punktu konsultacyjnego ds. narkotyków i dopalaczy" na warsztaty - "Jak pomagać a nie szkodzić".

Czekają na Was tam również niespodzianki!

 

Monar 

Plenerowy Punkt Konsultacyjny Stowarzyszenia MONAR będzie działał od godz. 14:00 – 02:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą porozmawiać lub po prostu spędzić z nami czas. Nie musimy rozmawiać o narkotykach. Możemy rozmawiać o wszystkim, co dla Ciebie ważne - w atmosferze akceptacji i szacunku.

Od 40 lat naszej działalności wierzymy w człowieka i jego możliwości. Promujemy pozytywne wartości.

W Monarze leczymy i wspieramy osoby uzależnione od różnych substancji psychoaktywnych, alkoholu oraz czynności. Pomagamy osobom bezdomnym i zagrożonym wykluczeniem społecznym, realizujemy programy profilaktyczne, programy redukcji szkód oraz postrehabilitacyjne.

www.monar.org

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ