Aktualności

Ostatni dzwonek na pakowanie!

2019-07-29 14:06:52

 

Festiwal startuje już za 3 dni, to ostatni dzwonek, by zebrać wszystkie i tylko najpotrzebniejsze rzeczy.

W takim razie, co wziąć, by się nie przedźwigać, ale by też niczego nie zabrakło?

 

Dziewczyny spakowane i szczęśliwe ruszają na festiwal fot. Michał Kwaśniewski

 

 

Na pewno przyda się namiot, śpiwór, karimata (bardziej wymagającym i tym, którym nie przeszkadza dodatkowy ciężar, może przydać się materac). 

Podręczy plecak czy worek będzie niezastąpiony na dłuższe wycieczki po festiwalowym polu – możecie zabrać do niego butelkę z wodą, chusteczki i inne niezbędne rzeczy, a Wasze ręce pozostaną wolne do zbijania piątek z pozostałymi uczestnikami festiwalu.

 

Pogoda na festiwalowym polu lubi być kapryśna. Pamiętajcie z jednej strony o nakryciu głowy, kremie z filtrem i okularach przeciwsłonecznych a z drugiej o kurtce czy płaszczu przeciwdeszczowym i butach, które przetrwają ulewę.

Przydadzą się spodnie, spodenki i koszulki. Jak co roku w SiemaShopie znajdziecie wyjątkowe koszulki festiwalowe. Zobaczcie, jakie wzory zaprojektował dla Was Jurek!

 Festiwalowicze w koszulkach z SiemaShopu fot. Szymon Aksienionek

 

 

Mimo że na festiwalowym polu czeka na Was mnóstwo atrakcji, warto regularnie dbać o higienę. Korzystać z natrysków i umywalek. Do tej aktywności przydadzą się takie gadżety jak ręcznik, żel pod prysznic, szampon, klapki. A użycie pasty do zębów i szczoteczki zwiększy szanse na zawarcie nowych znajomości.

 

W tym roku wraca Zaraz będzie czysto!" - proekologiczna akcja, mająca zwrócić uwagę na dbanie o porządek na festiwalu. Jeśli chcecie się do niej przyłączyć, zabierzcie ze sobą:

-worki na śmieci (zapełnione będziecie mogli zostawić w specjalnie oznaczonych 38 punktów zrzutu),

-wielorazowe sztućce, (są trwalsze i nie musicie wyruszać na wyprawę w ich poszukiwaniu, zawsze macie je ze sobą)

-butelkę lub bidon na wodę (ograniczy to ilość śmieci, a po pitną będzie można udać się np. do strefy Allegro),

-materiałową torbę na zakupy (jest trwalsza od papierowych i dzięki nim możecie jeszcze bardziej wyrazić siebie).

 

 

Na festiwalu wszyscy chcemy dobrze się bawić, jednak gdyby zdarzyły się drobne dolegliwości czy skaleczenia, warto zadbać o leki przeciwbólowe, plastry, węgiel, preparat na ukąszenia komarów. W przypadku poważnych wypadków, zagrażających zdrowiu zgłoście się do Pokojowego Patrolu, udzielą Wam pomocy lub pokierują Was do punków medycznych.

 Medyczny patrol gotowy do pomocy fot. Łukasz Widziszowski

 

 

Jeśli na Pol’and’Rock zbieracie ze sobą pociechy, zaopatrzcie je w opaskę na rękę z numerem kontaktowym, słuchawki ochronne, niezbędne leki, nakrycie głowy i krem z wysokim filtrem.

 

 

A co zostawić w domu?

Na pewno cenne rzeczy i drogi sprzęt, którego nie możecie trzymać przy sobie. Na festiwalu warto pilnować line-upu, a nie zawracać sobie głowy dodatkowymi rzeczami.

 

Szklane opakowania wyglądają ładnie w domu, ale na festiwalu są bardzo niebezpieczne, ich też nie pakujcie do plecaka.

 

Palnik, kartusze z gazem, kuchenki turystyczne przydadzą się na inne wyprawy. Na Pol’and’Rockowym polu znajdziecie dwie główne strefy gastronomiczne serwujące ciepłe posiłki (w tym kuchnię wegetariańską), a do tego Pokojowa Wioska Kryszny serwuje słynne wegańskie specjały. W Lidlu znajdziecie wiele produktów spożywczych niewymagających obróbki termicznej, więc sprzęty z otwartym ogniem mogą zostać w domu.

 

Kochacie Woodstock i moglibyście mieszkać tu cały rok, jednak nie zabieracie ze sobą sprzętów wielkogabarytowych. Wiemy, że czujecie się na festiwalu jak u siebie, ale kanapy, regały i inne meble zostawcie w domu.

 

Koniecznie zostawcie swoich milusińskich pod opieką w domu. Tłumy, zmienna pogoda oraz brak schronienia to nie są warunki odpowiednie dla Waszych zwierząt.

 

Poniżej prezentujemy listę, która pomoże Wam się spakować, możecie ją również pobrać.

 

 

 

 

Pakujcie się sprawnie, czekamy na Was z niecierpliwością.

Do zobaczenia na polu!

 

 (M. Marciniak)

POKAŻ PODOBNE
2023-02-17 15:40:00

Wolontariat w rytmie rock'n'rolla

200 szkoleń Pokojowego Patrolu za nami! W ostatni weekend czerwone koszulki otrzymało 21 kursantów, a to oznacza, że w szeregach PP, czyli grupie wolontariuszy wspierających działania WOŚP m.in. podczas Finału i Pol'and'Rock Festival, jest już łącznie 11 775 osób. Na czym polega wolontariat w rytmie rock'n'rolla?

ZOBACZ TEŻ