Aktualności

Ostatnie dni zgłoszeń w Eliminacjach do Pol'and'Rock Festival

2022-03-29 16:43:34

Enej, Kwiat Jabłoni, Tabu czy Nocny Kochanek - to tylko kilka zespołów, które publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata mogła poznać dzięki Eliminacjom. Konkurs, w którym nagrodą jest szansa występu na Pol'and'Rock Festival odbywa się po raz trzynasty. Zgłoszeń już dokonało ponad 270 zespołów, termin mija 31 marca.

 

 

 Fundacja WOŚP po raz kolejny stawia sobie za cel prezentowanie w trakcie Najpiękniejszego Festiwalu Świata - obok niekwestionowanych gwiazd - również dobrze rokujących, ale nieznanych jeszcze szerokiej publiczności wykonawców. Tym razem zgłoszeń dokonać można elektronicznie, poprzez wypełnienie specjalnego formularza. Stanowi to spore ułatwienie w stosunku do poprzednich lat, gdy kapele zobowiązane były wysyłać swoje płyty do siedziby Fundacji.

  

Pierwszy etap eliminacyjnych zmagań wymaga od kapel przesłania klipu wideo - teledysku, który zostanie oceniony przez festiwalową Komisję Konkursową. W formularzu znaleźć się muszą podstawowe informacje dotyczące uczestników Eliminacji i materiały, z których korzystać będzie można do promocji zespołu. Kolejny etap to występ na żywo na koncercie półfinałowym (którego organizacja uzależniona będzie od sytuacji pandemicznej panującej w kraju) lub zaproszenie na występ na festiwalu.  
Chęć udziału w konkursie zgłosiły dotąd 273 zespoły, a termin mija 31 marca. Zgłoszeni artyści prezentowani są w Domowej Orkiestrze, codziennym programie Jurka Owsiaka, m.in. na kanale KręciołaTV na YouTubie.

 

 

 Cheap Tabscco na 27 Pol'and'Rock, fot. Damian Mękal

 

 

Laureaci Eliminacji zaproszeni zostaną do występu na 28. Pol'and'Rock Festival, który odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na lotnisku Czaplinek - Broczyno, 7 kilometrów od Czaplinka, w województwie zachodniopomorskim.Do tej pory dzięki Eliminacjom na scenach Pol’and’Rock Festival wystąpili m.in. Ørganek, Enej, Luxtorpeda, Nocny Kochanek, Dr Misio, Chemia, Poparzeni Kawą Trzy, Kwiat Jabłoni i wielu, wielu innych, popularnych dziś w Polsce wykonawców.

 

POKAŻ PODOBNE
2022-11-07 21:15:00

Pierwsza gwiazda 29. Pol’and’Rock Festival!

Doczekaliście się! W swojej autorskiej audycji Zaraz Będzie Ciemno, Jurek Owsiak ogłosił pierwszy zespół, który wystąpi na Dużej Scenie 29. Pol’and’Rock Festival! Prawdziwa legenda hardcore punka — Biohazard.

2022-10-25 10:32:12

Jak układają się głosy w plebiscycie Złotego Bączka?

Aktualnie trwający plebiscyt Złotego Bączka, czyli naszej nagrody publiczności, wystartował 7 października. Od tamtego czasu łącznie oddaliście 6 390 głosów na zespoły, które według Was zagrały najlepiej i powinny wystąpić na Najpiękniejszym Festiwalu Świata ponownie.

2022-09-21 15:15:00

Już jest czysto! Podsumowanie akcji Zaraz Będzie Czysto

Zadbanie o festiwalowe pole jest dla nas bardzo ważne. Po raz kolejny na Najpiękniejszym Festiwalu Świata zaprosiliśmy festiwalowiczów do akcji Zaraz Będzie Czysto - zobaczcie, jak akcja wyglądała w tym roku i jakie ekologiczne rozwiązania były obecne na 28. Pol'and'Rock Festival.

ZOBACZ TEŻ