Aktualności

Ostatnie dni zgłoszeń w Eliminacjach do Pol'and'Rock Festival

2022-03-29 16:43:34

Enej, Kwiat Jabłoni, Tabu czy Nocny Kochanek - to tylko kilka zespołów, które publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata mogła poznać dzięki Eliminacjom. Konkurs, w którym nagrodą jest szansa występu na Pol'and'Rock Festival odbywa się po raz trzynasty. Zgłoszeń już dokonało ponad 270 zespołów, termin mija 31 marca.

 

 

 Fundacja WOŚP po raz kolejny stawia sobie za cel prezentowanie w trakcie Najpiękniejszego Festiwalu Świata - obok niekwestionowanych gwiazd - również dobrze rokujących, ale nieznanych jeszcze szerokiej publiczności wykonawców. Tym razem zgłoszeń dokonać można elektronicznie, poprzez wypełnienie specjalnego formularza. Stanowi to spore ułatwienie w stosunku do poprzednich lat, gdy kapele zobowiązane były wysyłać swoje płyty do siedziby Fundacji.

  

Pierwszy etap eliminacyjnych zmagań wymaga od kapel przesłania klipu wideo - teledysku, który zostanie oceniony przez festiwalową Komisję Konkursową. W formularzu znaleźć się muszą podstawowe informacje dotyczące uczestników Eliminacji i materiały, z których korzystać będzie można do promocji zespołu. Kolejny etap to występ na żywo na koncercie półfinałowym (którego organizacja uzależniona będzie od sytuacji pandemicznej panującej w kraju) lub zaproszenie na występ na festiwalu.  
Chęć udziału w konkursie zgłosiły dotąd 273 zespoły, a termin mija 31 marca. Zgłoszeni artyści prezentowani są w Domowej Orkiestrze, codziennym programie Jurka Owsiaka, m.in. na kanale KręciołaTV na YouTubie.

 

 

 Cheap Tabscco na 27 Pol'and'Rock, fot. Damian Mękal

 

 

Laureaci Eliminacji zaproszeni zostaną do występu na 28. Pol'and'Rock Festival, który odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na lotnisku Czaplinek - Broczyno, 7 kilometrów od Czaplinka, w województwie zachodniopomorskim.Do tej pory dzięki Eliminacjom na scenach Pol’and’Rock Festival wystąpili m.in. Ørganek, Enej, Luxtorpeda, Nocny Kochanek, Dr Misio, Chemia, Poparzeni Kawą Trzy, Kwiat Jabłoni i wielu, wielu innych, popularnych dziś w Polsce wykonawców.

 

POKAŻ PODOBNE
2022-04-06 11:45:00

Zagłosuj w plebiscycie Złotego Bączka 2021!

Po rocznej przerwie wraca plebiscyt Złotego Bączka. Publiczność wybierać może spośród 32 wykonawców, którzy wystąpili na ostatniej edycji Pol'and'Rock Festival na dawnym lotnisku Makowice - Płoty.

2022-04-20 14:48:24

Zgłoszenia na warsztaty ASP otwarte

Jednym z najpiękniejszych elementów Festiwalu jest to, że festiwalowicze mają możliwość uczenia się, odkrywania i poznawania działalności różnych organizacji pozarządowych. Zapraszamy przedstawicieli NGO do zgłaszania chęci udziału w 28. Pol'and'Rock Festival.

2022-04-25 12:02:11

Brytyjska alternatywa na Pol'and'Rock Festival

Świeżo po zdobyciu prestiżowej statuetki BRIT w kategorii najlepsza kapela, rok po wydaniu krążka Blue Weekend, który nie tylko wspiął się na szczyt brytyjskich list przebojów, ale też został okrzyknięty mianem arcydzieła i najlepszego krążka w dorobku kapeli, zespół Wolf Alice wystąpi na 28. Pol'and’Rock Festival.

ZOBACZ TEŻ