Aktualności

Parkingi na Pol'and'Rock Festival

2018-06-25 14:58:18

 

Pol’and’Rock Festival coraz bliżej! Najwyższy czas pokazać Wam, jak w trakcie festiwalu będzie wyglądała organizacja ruchu w mieście, oraz gdzie w tym roku możecie swobodnie zaparkować swój samochód.

 

Pole Malinowskiego - fot. Łukasz Widziszowski

 

Tradycyjnie już, wzorem kliku poprzednich lat, również w tym roku, ze względu na Wasze bezpieczeństwo parkowanie pojazdów nie będzie możliwe na części pola namiotowego. W tym roku główna część pola namiotowego będzie niedostępna dla samochodów. Kierowcy pojazdów, które zaparkują tam przed zmianą organizacji ruchu, będą proszeni o przestawienie ich na parkingi dookoła miasta lub na teren "Pola Malinowskiego" (aż do jego zapełnienia), gdzie znajdować będzie się bezpłatny parking – jedyny organizowany na terenie festiwalu.

 

W mieście i okolicach festiwalu znajdą się również parkingi organizowane przez miasto lub z inicjatywy osób prywatnych, zgłoszone do urzędu miasta. Znajdujące się najbliżej Festiwalu parkingi miejskie, podobnie jak w ubiegłych latach będą kosztować 20 PLN za dobę. Pamiętajcie, że opłata pobierana jest tylko za samochód! Nie płacicie za osoby, namioty czy za przejazd przez parking.

 

Od kilku lat, parkingi organizowane na terenach należących do miasta obsługiwane są przez działające w Kostrzynie nad Odrą organizacje pozarządowe. W tym roku będzie ich aż dziewięć. Wybierając te miejsca postojowe wspomagacie NGOsy w realizowaniu ich celów statutowych.

 

Parkingi w okolicach Najpiękniejszego Festiwalu Świata rozlokowane zostały w trzech miejscach. Dwa z nich znajdują się przy ul. Gorzowskiej (droga wojewódzka nr 132) od wiaduktu kolejowego znajdującego się przy Osiedlu Konopnickiej, aż do skrzyżowania z ulica Północną. Trzeci z parkingów przygotowany został w rejonie tzw. Wzgórza Grudzia. Dostaniecie się tam jadąc drogą krajową nr 31 relacji Kostrzyn - Dębno.

 

 

Wzorem poprzednich edycji festiwalu, miasto przygotowało również parkingi rezerwowe, na wypadek zapełnienia podstawowych miejsc postojowych. Znajdziecie je m. in. przy ul. Jana Pawła II, Granicznej, Niepodległości i Wyszyńskiego. Parkingi rezerwowe zostaną udostępnione jedynie w przypadku zapełnienia pozostałych miejsc postojowych.

 

Wszystkie inne parkingi organizowane są na dziko. Jeśli macie wątpliwości co do ich legalności macie prawo zadzwonić na Policję. Zalecamy wam korzystanie z oznaczonych dróg. Parkowanie na drogach leśnych a w szczególności ich blokowanie może wiązać się z odholowaniem waszego pojazdu, a w skrajnym przypadku uszkodzeniem, jeżeli pojazd stoi na drodze przeciwpożarowej.

 

Pamiętajcie, że w czasie festiwalu na terenie miasta obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Ze względu na Wasze bezpieczeństwo część dróg dojazdowych, oraz ulic na terenie miasta zostanie zamkniętych. Warto więc zaplanować swoją podróż wcześniej!

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ