Aktualności

Pierwsze spotkania na ASP za nami!

2022-08-04 15:54:14

O czym opowiedzieli członkowie kabaretu Neo-Nówka i Jakub Żulczyk? 

Działamy dla Was od samego rana! Pierwsze spotkanie na ASP wystartowało o 10.00. Mogliście posłuchać rozmowy z Jakubem Żulczykiem, który opowiadał nie tylko o swojej twórczości, ale też o prozie życia codziennego.


Jakub Żulczyk na Akademii Sztuk Przepięknych, fot. Lucyna Lewandowska

Odwiedzili nas też członkowie kabaretu Neo-Nówka, których Karol Kosiorowski zapytał o ich twórczość, o rolę kabaretu i dziennikarzy w dzisiejszym, zmieniającym się świecie, ale też o to, jak można wpłynąć na sytuację polityczną naszego kraju.

Spotkanie z członkami kabaretu Neo-Nówka na ASP, fot. Lucyna Lewandowska

Kto odwiedzi namiot ASP – harmonogram

W tym roku przygotowaliśmy dla Was dziewięć wartościowych spotkań z interesującymi gośćmi. Poniżej możecie sprawdzić harmonogram, a po szczegóły zajrzyjcie tutaj

 

Czwartek

 

10:00 – Jakub Żulczyk – znany prozaik i scenarzysta, z którym rozmawiała Katarzyna Janowska.   

 

11:30 – członkowie Kabaretu Neo-Nówka: Roman Żurek, Michał Gawliński oraz Radosław Bielecki, z którymi rozmawiał Karol Kosiorowski.

 

13:30 – Krzysiek Sokołowski, któremu w tym roku mija 18 lat na scenie. Porozmawia z nim Piotr Halicki. 

 

Piątek

 

10:00 – Kamila Kielar i Piotr Strzeżysz – pełni pasji i odwagi podróżnicy są gośćmi specjalnymi mecenasa ASP – mBanku. Prowadzącym będzie Tomasz  Gorazdowski. 

 

11:30 – Wojciech Bojanowski i Marcin Wyrwał opowiedzą zawodzie korespondenta wojennego. Spotkanie poprowadzi Kamil Dziubka.

 

13:30 – Marcin Dorociński – aktor teatralny, telewizyjny i filmowy z ponad 25-letnim dorobkiem. Porozmawia z nim Piotr Kędzierski. 


Sobota

 

10:00 – Janina Bąk i Piotr Jacoń to działacze na rzecz praw osób LGBTQ+. Porozmawiają o prawie do bycia sobą – o tożsamości, miłości i potrzebie wsparcia osób LGBTQ+.

 

11:30 – „Johnny” – wspomnienie księdza Jana Kaczkowskiego. Jaśmina Marczewska porozmawia z twórcami filmu “Johnny”: aktorem Dawidem Ogrodnikiem, autorem scenariusza Maciejem Kraszewskim oraz Patrykiem Galewskim, podopiecznym księdza Kaczkowskiego, z perspektywy którego opowiedziana jest cała historia. 

 

13:30 – Barbara Kurdej-Szatan Aktorka teatralno-filmowa znana z serii reklam i nie tylko. Spotkanie poprowadzi Ewa Raczyńska.

Transmitujemy wszystkie spotkania z ASP. Sprawdźcie, gdzie możecie nas oglądać. Pamiętacie, wszystkie spotkania  ASP są tłumaczone na Polski Język Migowy. 

POKAŻ PODOBNE
2023-02-27 21:30:00

While She Sleeps rozpali publiczność pod Dużą Sceną 29. Pol'and'Rock Festival!

Dominująca na brytyjskiej scenie metalcorowej ekipa z Sheffield dołącza do line-upu 29. Pol’and’Rock Festival! Rewolucyjne przesłanie, energetyczne gitarowe riffy i gatunkowa różnorodność — While She Sleeps zagości na deskach Dużej Sceny Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

2023-03-06 21:30:00

150 dni do Pol'and'Rock Festival - co już wiemy?

Początek sierpnia to 29. edycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Od symbolicznego gwizdka Romana Polańskiego - ostatniego zawiadowcy stacji Żary - a tym samym pierwszych nut Pol'and'Rock Festival dzieli nas dokładnie 150 dni. Co już wiemy o zbliżającym się wydarzeniu?

2023-03-24 16:06:15

Teatr na ASP

Zapraszamy Was do opowieści o nieodłącznej części Akademii Sztuk Przepięknych — teatrze. To właśnie dziś — 27 marca — świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru.

ZOBACZ TEŻ