Aktualności

Pierwszy dzień sceny Viva Kultura

2017-05-15 10:31:00

 

 

Środa 02.08.2017

13:00 - 15:30 - PROGRAM ARTYSTCZNY

16:00 - 16:40 - HOLDEN AVENUE

17:00 - 17:40 - VALERY MESS 

18:00 - 19:00 - ROOTZMANS

19:20 - 20:20 - JOHNY ROCKERS

20:40 - 21:40 - DIVERSITY

22:00 - 23:00 - EXLIBRIS

23:20 - 00:30 - JELONEK

 

HOLDEN AVENUE

Wrocławska formacja powołana do życia w lutym 2007r.  Premiera debiutanckiego albumu zespołu „Holden Avenue” miała miejsce 4 maja 2009r., natomiast drugi krążek zespołu pod tytułem „Emisja” trafił na półki sklepowe we wrześniu 2011r. Obydwa wydawnictwa wydane były nakładem wydawnictwa Rockers Publishing (Lou&Rocked Boys) oraz nagrane zostały pod okiem Przemka „Perły” Wejmanna (Perlazza). Ostatnie wydawnictwo zespołu „Wybierz Drogę” ujrzało światło dzienne jesienią 2012r. Od początku istnienia zespół stawiał na energię koncertową grając setki koncertów i występując na największych polskich festiwalach. Po wydaniu ostatniego wydawnictwa działalność zespołu nieco zwolniła, choć jego członkowie w tzw. międzyczasie nie próżnowali, zarówno tworząc nowe projekty (Żyranci, Dubrising), jak też wspomagając już istniejące (Prawda, Blade Loki, SIQ).

 

Dziesięciolecie działalności zespołu będzie stało pod znakiem mocnego powrotu na scenę! Oryginalny skład wzmocniony dodatkowo drugim wokalistą jest gwarancją nowej dawki koncertowego czadu!

 

 „Kalifornijskie brzmienie prosto z Polski!” – Holden Avenue wznawia nadawanie!

 

 

 

VALERY MESS 

Korzenie bydgoskiej kontrkultury niezależnej w muzycznych odnogach sięgają pierwszych lat 80. XX wieku. Pionierem jest Abaddon. Lata 90. to ekspansja Upside Down. Schyłek dekady to czas Good 4 Nothing. Wszystkie trzy zespoły eksplorując pokłady punk-rocka, przetrwały do dzisiaj pod postacią Valery Mess.


Valery Mess nie gra metalu ani hard rocka. Nie gra też reggae ani hip hopu. Na pewno nie gra też disco-polo ani piosenki aktorskiej. Valery Mess to na pewno muza dla wkurzonych posiadaczy samochodów rocznika '98 i amatorów turystyki niezobowiązującej. Valery Mess to także nieustająca tradycja bydgoskiego punk-rocka w najczystszej i najszczerszej postaci, doładowana big-bitowym uderzeniem rodzimej muzyki rozrywkowej.


Rok 2015 to czas publikacji oficjalnego demo CD i koncertowe wyjazdy po bezdrożach województwa kujawsko-pomorskiego. Początek roku 2016 to realizacja nagrań na kolejną pozycję w dyskografii EP „Ist End” i dla odmiany wyjazdy do województw ościennych po drogach ekspresowych.


Dotychczasowe formaty audio/video są jednak tylko forpocztą do pełnowymiarowej płyty, która aktualnie przygotowywana, czeka wspólnie z Lou Rocked Boys na otwarcie letniego sezonu 2017 i bramek biletowych na autostradach w całej Europie.

 

 

ROOTZMANS

Zespół ROOTZMANS powstał w połowie 2012 roku.  Grupa brała udział w 7 edycji programu Must Be The Music, gdzie dotarła do finału zbierając pozytywne opinie jurorów oraz publiczności. Na początku 2016 roku ukazał się singiel „Różni nas wiele”, który powstał przy współpracy z Popkiem i Matheo. Utwór był zapowiedzią debiutanckiej płyty zespołu, a w serwisie YouTube osiągnął już ponad 10 milionów wyświetleń. W czerwcu 2016 roku grupa zadebiutowała na deskach słynnego amfiteatru podczas 53 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu prezentując singiel „Ofiary zatrutego źródła”.


25.11.2016r miała miejsce premiera debiutanckiej płyty Rootzmans – „WIZJE”. Zaraz po premierze ukazał się najnowszy singiel „Złe istoty”.  Współpraca z Popkiem i Matheo nie zakończyła się na jednym utworze ponieważ zespół pojawił się na płycie Trzech Króli – Popek & Sobota & Matheo. W 2017 roku w wyniku tej kolaboracji powstały utwory takie jak „Bajka” oraz „Czego sercu nie żal”, które cieszą się również milionami odtworzeń na YouTube. W ciągu ostatnich lat zespół koncertował po całej Polsce oraz poza jej granicami zdobywając jednocześnie popularność na lokalnej scenie. 

 

 

JOHNY ROCKERS 

Zespół Johny Rockers został założony w 2014 roku w Warszawie z inicjatywy Johny'ego - producenta muzycznego, kompozytora oraz wokalisty.

 

Od samego początku zespół grał koncerty, dzięki czemu został doceniony przez warszawską publiczność. To zainspirowało muzyków do koncertowania po kraju i już w pierwszym roku Johny Rockers odnieśli wielki sukces zdobywając pierwszą nagrodę na "Orlen Marathon Jam Session". Dało im to możliwość zagrania występu live w studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki. Rok później wygrali konkurs organizowany w ramach festiwalu Reggaeland 2015.

Po tym zwycięstwie muzycy w swojej twórczości obrali kierunek Roots Reggae – najszlachetniejszego brzmienia muzyki tego gatunku. Johny Rockers zagrali wiele koncertów między innymi na festiwalach: Reggae Na Piaskach, Reggaeland czy Ostróda Reggae Festival. Zaczęli debiutować na dużych scenach zdobywając aprobatę nie tylko publiczności, ale także recenzentów i komentatorów. W 2016 roku Johny Rockers skupili się na wydaniu swojego debiutanckiego albumu.

 

Przesłanie, którym chcą się podzielić, jest pełne szczerych uczuć – nostalgii, smutku i bólu, ale także miłości, namiętności i poczucia szczęścia. Zależało im na stworzeniu esencjonalnych i roots'owych brzmień reggae, inspirowanych twórczością zespołów takich jak Black Uhuru, The Wailers czy Steel Pulse.

 

Zespół opublikował dotychczas kilka singli, między innymi – „Mama Africa”, „Ain't Got No Home” czy cover utworu „Darkness” zespołu Black Uhuru. Ich wideoklipy spotkały się z pozytywną opinią fanów i słuchaczy reggae w całej Polsce oraz zostały udostępnione i docenione na polskich, a także zagranicznych portalach związanych z muzyką reggae - między innymi Reggaeville.

 

Album Johny Rockers, zatytułowany "Stay Connected" , który pojawił się w dystrybucji w marcu 2017 roku jest podsumowaniem drogi którą razem przebyli. Ich sumienna praca dała w konsekwencji możliwość realizowania końcowych miksów w Studiu As One.

Stay Connected & Stay Tuned! 

 

 

 

DIVERSITY 

Zespół Diversity działa 9 rok. Pochodzi z Buczkowic, tam powstał i cały czas odbywa próby. Kapela założona została przez Łukasza i Kamila. Diversity skupia się na tworzeniu swojego autorskiego materiału, a to co tworzą najprościej nazwać Hard Rock 'n' Rollem. Zespół posiada swój charakterystyczny, niezmienny, łatwo rozpoznawalny styl. Koncerty nie są po prostu odegranymi występami- są prawdziwą rock 'n' rollową zabawą którą wielu już doceniło. Podczas dziewięcioletniego okresu swojej działalności zespół zagrał wiele koncertów klubowych oraz plenerowych u boku wielkich polskich gwiazd. Grupa Diversity jest finalistą Festiwalu w Jarocinie (2016) na którym wystąpiła. W 2016 roku kapela wydała swój pierwszy album noszący tytuł 'Armatni Strzał'. Tytułowy utwór dotarł na szczyt listy przebojów Antyradia – Turbo Top. W skład zespołu wchodzą: Kamil Wojtyła- gitara prowadząca, Łukasz Gluza - gitara rytmiczna, Maciej Syty- bas, wokal, Jacek Gluza- perkusja. 

 

 

 

EXLRIBRIS 

Exlibris - założony pod koniec 2003 roku, od ponad dekady łączy energię klasycznego heavy-metalu i hard rocka z przebojowymi melodiami i niebanalnymi aranżacjami.  Exlibris to ostre gitary, wyraziste rytmy, pełne rozmachu orkiestracje i mocny, melodyjny wokal.

 

Wydany we wrześniu 2013 roku album "Humagination" został wybrany albumem miesiąca przez magazyn „Metal Hammer” (wydanie 10/2013), a według serwisu Ranker.com był najwyżej ocenianą płytą rockową w recenzjach internetowych w 2013 roku. „Humagination” był dowodem na to, że w melodyjnym heavy metalu jest jeszcze miejsce na świeże pomysły, a kompozycje nie muszą być trywialne, żeby szybko zapadać w pamięć.

 

Zespół dzielił scenę z takimi zespołami jak Def Leppard, Primal Fear, Lordi, Steel Panther czy Blaze Bayley (ex Iron Maiden), a także występował na koncertach poza granicami Polski. W 2011 roku dotarł do finału polskiej edycji Wacken Metal Battle. 

 

Niespełna rok po premierze „Humagination”, Exlibris przystąpił do realizacji jego następcy. „Aftereal” to 50 minut zupełnie nowego materiału, który stanowi kolejny krok w ewolucji zespołu. Premiera w Polsce miała miejsce 24 listopada 2014.

 

2015 rok to przede wszystkim koncerty promujące "Aftereal", oraz odejście z zespołu dotychczasowego wokalisty, Krzyśka Sokołowskiego.

 

Rok 2016 przyniósł zespołowi nowy zastrzyk energii po uzupełnieniu składu przez niezwykle charyzmatycznego fińskiego wokalistę - Riku Turunena. Następstwem tego były występy na dwóch dużych festiwalach (Rock Hard, Ride Free oraz Przystanek Woodstock). W 2016 premierę miało również kolejne wydawnictwo Exlibris - "The Night Of Burning".  Jest to zapis koncertu, jaki zespół zagrał w Warszawskiej Proximie w styczniu 2015.

 

 

JELONEK 

 

"Jelonek" to jednocześnie nazwisko, pseudonim artystyczny oraz tytuł solowego projektu muzycznego skrzypka Michała Jelonka. "Jelonek" to w zdecydowanej większości muzyka instrumentalna z przewodnią rolą skrzypiec oraz instrumentów smyczkowych w rockowo metalowym towarzystwie gitar i perkusji. "Jelonek" na koncertach oprócz swoich autorskich utworów wykonuje także rockowe "przeróbki" muzyki klasycznej takich kompozytorów jak Vivaldi, Paganini, Chopin, Chaczaturian, Rossini i innych klasyków a także Jimi Hendrix, Beastie Boys czy BoneyM :).


Michał Jelonek 
muzyk – instrumentalista, specjalizacja - skrzypce,
magister wychowania muzycznego, kompozytor, aranżer, producent muzyczny

 

Dorobek artystyczny

1989 obrona dyplomu w klasie skrzypiec prof. Andrzeja Zuzańskiego,
podsumowana wykonaniem koncertu skrzypcowego D-dur L. van Beethovena z
towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kieleckiej.
1989-1993 współpraca z Orkiestrą Symfoniczną i Orkiestrą Kameralną Filharmonii
Kieleckiej oraz z kwintetem smyczkowym "Collegium Musicum"
1992-1994 współpraca z "Theatre Diaspora"
1992-2017 współpraca z zespołami: "Ankh", "Closterkeller", "Chemia", „De Press”,
"Farben Lehre", „Firebirds”, "Freak of Nature", „Grejfrut”, „Hunter”, „Kasa”,
„Lizar”, "Loca", „Łzy”, „Mafia”, ”Maybe-b”, "Normalsi", „Orkiestra Dni Naszych”,
"Pectus", „Perfect”, ”Szwagierkolaska”, „Teatr Kobiet”, Teatr Muzyczny w Łodzi,
„Tosteer”, „T-Raperzy znad Wisły”, "Tres-B", „Wilki” i inne.
Współpraca z artystami: Maryla Rodowicz, Kora, Małgorzata Ostrowska, Paulla,
Ilona Sojda, Wojciech Gąsowski, Stan Borys, Tomasz Lipiński, Wojcie Hoffmann,
Kamil Bednarek i inni.
XII 2007 premiera solowej płyty o tytule „Jelonek”
XI 2011 premiera drugiej solowej płyty o tytule "Revenge"

Michał Jelonek nagrał ponad 30 albumów współautorskich i ponad 60 albumów gościnnie  (muzyka klasyczna, pop, r'n'b, folk, rock i metal). Wygrał wiele konkursów i
festiwali m.in. Jarocin 93, Złoty Bączek Przystanek Woodstock WOŚP i inne.  Kilkakrotnie wytypowany na jednego z najlepszych instrumentalistów  polskich (1993-magazyn "Tylko Rock", 1994-Siedlce "Rock 94", 2008, 2009, 2010,  2011, 2012, 2013, 2014 - magazyn "Teraz Rock", "Metal Hammer" i inne). Kilkakrotnie nominowany do "Fryderyków". Wraz z zespołem "Ankh" odznaczony  przez Ministra Kultury medalem "Zasłużony dla Kultury Polskiej".
W okresie od 1993r. do 2017r. zagrał około 2000 koncertów w Polsce a także  w Anglii, Brazylii, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Meksyku, Niemczech,  Rosji, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii i na Ukrainie.


Działa jako producent muzyczny, muzyk sesyjny, nagrywa muzykę do filmów,
spektakli teatralnych i reklam.


Zespół koncertowy tworzą:
Michał Jelonek - skrzypce
Mariusz Andraszek - gitara basowa
Leszek Kowalik - gitara
Paweł Chojnacki - perkusja
Krzysztof Osiak - instrumenty klawiszowe
Jakub Kowalik - akustyk 

 

POKAŻ PODOBNE
2018-02-06 15:56:47

Mamy już listę zespołów, które zgłosiły się na tegoroczne Eliminacje!

Znamy już listę zespołów z Polski i z zagranicy, które zgłosiły się do udziału w Eliminacjach do 24. Przystanku Woodstock. Dziękujemy za nadesłane płyty - przed nami trudna decyzja!

2018-01-29 21:10:00

Arch Enemy na Dużej Pol'and'Rock

Za sprawą swego wiekuistego ducha heavy metal przetrwał już ponad 40 lat, a niewiele jest zespołów które z takim powalającym zaangażowaniem i ambicją reprezentują ten gatunek jak Arch Enemy i to właśnie Arch Enemy wystąpi w tym roku na 24. Przystanku Woodstock!

2018-02-05 12:41:47

Złoty Bączek 2018 - notowanie 8

Przed Wami kolejne notowanie Złotego Bączka - nagrody którą Wy, jako publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata przyznajecie swoim ulubionym wykonawcom. Czy w rankingu pojawiły się zmiany? Przekonajcie się sami!

ZOBACZ TEŻ
nota prawna
nota prawna
nota prawna