Aktualności

Pierwszy kocert Slift w Polsce

2021-06-28 20:05:29

 

Trio Slift gra rocka garażowego tak, jakby w garażu parkowały statki kosmiczne, rocka psychodelicznego tak, jakby trip miałby odbyć się w poszukiwaniu nieodkrytych układów planet, doom rocka tak, jakby czekała nas zagłada w przestrzeni kosmicznej, a rock progresywny tak, jakby dalekie podróże pomiędzy galaktykami stały się rzeczywistością. Slift odwołuje się do odmiany eksperymentalnego rocka, która powstała w połowie lat 60. XX wieku w Niemczech, czyli do krautrocka. Krautrock powstał na bazie inspiracji muzyką awangardową i psychodeliczną, jednak stawia na nowatorskie użycie elementów muzyki elektronicznej. Muzyka tworzona w nurcie krautrocka charakteryzuje się skomplikowanym, mechanicznym brzmieniem, rozbudowanymi, długimi kompozycjami i stawia na improwizację. 

 

Zespół tworzy trzech muzyków - rodzeństwo Rémi i Jean Fossat oraz Canek Flores. Slift ma na koncie  wydaną w 2017 roku EPkę oraz dwie płyty długogrające - wydaną w 2018 roku "La Planete Inexploree" (czyli Planeta Nieodkryta) i enigmatycznie zatytułowany, konceptualny krążek "Ummon" z 2020 roku. "Ummon"  opowiada historię przywołującą na myśl homerycką Odyseję, która odbywa się na odległych planetach i satelitach. 

 

Podczas gdy teksty kapeli opisują wydarzenia rozgrywające się w kosmosie, to muzycznie Slift kreuje trzymający w napięciu majstersztyk. Ściana gitarowych riffów buduje napięcie, a zapętlone, psychodeliczne brzmienia w towarzystwie intensywnego rytmu perkusji odpowiada za intensywne, odrzutowe wręcz tempo muzyki. Zachrypnięty głos wokalisty idzie w parze z mechanicznymi pogłosami. Utwory Slift są długie, niezwykle intensywne, rozwibrowane - jednak nie przytłaczają słuchacza, bo muzycy umiejętnie łączą imponującą ścianę dźwięku z melodyjną linią hipnotyzującego psychodelicznego rocka. Kapela gra muzykę pełną przestrzeni, często przywołującą na myśl muzykę filmową. 

 

Slift. fot. Rabo

 

W 2021 roku ukazała się kompilacja nazwana "Levitation Sessions", która zawiera zagrane na żywo utwory z dwóch płyt zespołu Slift. Występ na Pol'and'Rock Festival będzie pierwszym koncertem francuskiej kapeli w Polsce.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-07-29 21:06:28

Piotr Bukartyk i jego warsztatowcy znów na Pol’and’Rock Festival!

Jak co roku Piotr Bukartyk poprowadzi warsztaty w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. Ich uczestnicy będą mieli szansę wystąpić na Dużej Scenie podczas zakończenia Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

2021-07-26 08:00:00

Laureat Antyfestu Antyradia - Batna zagra na Festiwalu

Zespół Batna ze Śląska został zwycięzcą Antyfestu Antyradia 2021 - największego w Polsce przeglądu rockowych talentów. W nagrodę otrzymał pamiątkową statuetkę "Złotej Kosy", wystąpi również na Dużej Scenie drugiego dnia Pol'and'Rock Festival 2021, nagra profesjonalną płytę w Izabelin Studio, a jej promocję zapewni Antyradio - największa rockowa stacja w Polsce. Specjalne wyróżnienia otrzymały kapele Punched Orange i Symptone. Tegoroczny finał konkursu był pierwszym zorganizowanym w formule całodniowego festiwalu.

2021-07-19 20:18:53

Trupa Trupa na Nocnym ASP

Po raz pierwszy na Najpiękniejszym Festiwalu Świata zagra znana na całym świecie kapela altrockowa, Trupa Trupa. Zespół wystąpi na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych.

ZOBACZ TEŻ