Aktualności

Pierwszy kocert Slift w Polsce

2021-06-28 20:05:29

 

Trio Slift gra rocka garażowego tak, jakby w garażu parkowały statki kosmiczne, rocka psychodelicznego tak, jakby trip miałby odbyć się w poszukiwaniu nieodkrytych układów planet, doom rocka tak, jakby czekała nas zagłada w przestrzeni kosmicznej, a rock progresywny tak, jakby dalekie podróże pomiędzy galaktykami stały się rzeczywistością. Slift odwołuje się do odmiany eksperymentalnego rocka, która powstała w połowie lat 60. XX wieku w Niemczech, czyli do krautrocka. Krautrock powstał na bazie inspiracji muzyką awangardową i psychodeliczną, jednak stawia na nowatorskie użycie elementów muzyki elektronicznej. Muzyka tworzona w nurcie krautrocka charakteryzuje się skomplikowanym, mechanicznym brzmieniem, rozbudowanymi, długimi kompozycjami i stawia na improwizację. 

 

Zespół tworzy trzech muzyków - rodzeństwo Rémi i Jean Fossat oraz Canek Flores. Slift ma na koncie  wydaną w 2017 roku EPkę oraz dwie płyty długogrające - wydaną w 2018 roku "La Planete Inexploree" (czyli Planeta Nieodkryta) i enigmatycznie zatytułowany, konceptualny krążek "Ummon" z 2020 roku. "Ummon"  opowiada historię przywołującą na myśl homerycką Odyseję, która odbywa się na odległych planetach i satelitach. 

 

Podczas gdy teksty kapeli opisują wydarzenia rozgrywające się w kosmosie, to muzycznie Slift kreuje trzymający w napięciu majstersztyk. Ściana gitarowych riffów buduje napięcie, a zapętlone, psychodeliczne brzmienia w towarzystwie intensywnego rytmu perkusji odpowiada za intensywne, odrzutowe wręcz tempo muzyki. Zachrypnięty głos wokalisty idzie w parze z mechanicznymi pogłosami. Utwory Slift są długie, niezwykle intensywne, rozwibrowane - jednak nie przytłaczają słuchacza, bo muzycy umiejętnie łączą imponującą ścianę dźwięku z melodyjną linią hipnotyzującego psychodelicznego rocka. Kapela gra muzykę pełną przestrzeni, często przywołującą na myśl muzykę filmową. 

 

Slift. fot. Rabo

 

W 2021 roku ukazała się kompilacja nazwana "Levitation Sessions", która zawiera zagrane na żywo utwory z dwóch płyt zespołu Slift. Występ na Pol'and'Rock Festival będzie pierwszym koncertem francuskiej kapeli w Polsce.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-05-23 21:25:00

Laura Cox zagra na Dużej Scenie 28. Pol'and'Rock Festival

Niech żyje rock'n'roll! Gitarzystka, piosenkarka, songwriterka - Laura Cox, pół Francuzka, pół Angielka dołącza do line-upu Dużej Sceny Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

2022-05-23 16:03:21

Siódme notowanie Plebiscytu Złotego Bączka

Przedstawiamy Wam siódme notowanie tegorocznego Plebiscytu Złotego Bączka! Chociaż kolejność pierwszych sześciu zespołów się nie zmieniła, to "odległości" punktowe się zmniejszają.

2022-05-30 21:15:00

Fiddler's Green zagra na 28. Pol'and'Rock Festival

W 2020 roku mieliśmy wspólnie z niemiecką formacją Fiddler's Green świętować trzydzieste urodziny kapeli podczas wspólnej zabawy na festiwalowym polu. Rok temu również ich zaprosiliśmy i znowu się nie udało! Ale w tym roku będą już na pewno! Zespół Fiddler's Green zagra na Dużej Scenie 28. Pol'and'Rock Festival!

ZOBACZ TEŻ