Aktualności

Pierwszy kocert Slift w Polsce

2021-06-28 20:05:29

 

Trio Slift gra rocka garażowego tak, jakby w garażu parkowały statki kosmiczne, rocka psychodelicznego tak, jakby trip miałby odbyć się w poszukiwaniu nieodkrytych układów planet, doom rocka tak, jakby czekała nas zagłada w przestrzeni kosmicznej, a rock progresywny tak, jakby dalekie podróże pomiędzy galaktykami stały się rzeczywistością. Slift odwołuje się do odmiany eksperymentalnego rocka, która powstała w połowie lat 60. XX wieku w Niemczech, czyli do krautrocka. Krautrock powstał na bazie inspiracji muzyką awangardową i psychodeliczną, jednak stawia na nowatorskie użycie elementów muzyki elektronicznej. Muzyka tworzona w nurcie krautrocka charakteryzuje się skomplikowanym, mechanicznym brzmieniem, rozbudowanymi, długimi kompozycjami i stawia na improwizację. 

 

Zespół tworzy trzech muzyków - rodzeństwo Rémi i Jean Fossat oraz Canek Flores. Slift ma na koncie  wydaną w 2017 roku EPkę oraz dwie płyty długogrające - wydaną w 2018 roku "La Planete Inexploree" (czyli Planeta Nieodkryta) i enigmatycznie zatytułowany, konceptualny krążek "Ummon" z 2020 roku. "Ummon"  opowiada historię przywołującą na myśl homerycką Odyseję, która odbywa się na odległych planetach i satelitach. 

 

Podczas gdy teksty kapeli opisują wydarzenia rozgrywające się w kosmosie, to muzycznie Slift kreuje trzymający w napięciu majstersztyk. Ściana gitarowych riffów buduje napięcie, a zapętlone, psychodeliczne brzmienia w towarzystwie intensywnego rytmu perkusji odpowiada za intensywne, odrzutowe wręcz tempo muzyki. Zachrypnięty głos wokalisty idzie w parze z mechanicznymi pogłosami. Utwory Slift są długie, niezwykle intensywne, rozwibrowane - jednak nie przytłaczają słuchacza, bo muzycy umiejętnie łączą imponującą ścianę dźwięku z melodyjną linią hipnotyzującego psychodelicznego rocka. Kapela gra muzykę pełną przestrzeni, często przywołującą na myśl muzykę filmową. 

 

Slift. fot. Rabo

 

W 2021 roku ukazała się kompilacja nazwana "Levitation Sessions", która zawiera zagrane na żywo utwory z dwóch płyt zespołu Slift. Występ na Pol'and'Rock Festival będzie pierwszym koncertem francuskiej kapeli w Polsce.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-12-01 15:01:13

LemON na Finale WOŚP w Warszawie

Nietuzinkowe brzmienia, ciekawe aranżacje i teksty piosenek, które łatwo zapadają w pamięć - kapela LemON przyciąga na koncerty rzesze fanów, a ich teledyski w sieci osiągają milionowe pułapy obejrzeń. Tym razem kapela zaprezentuje się podczas finałowego koncertu w Warszawie.

2021-12-31 15:05:07

Najpiękniejsze podsumowanie 2021 roku

Spoglądając wstecz na wszystko to, co działo się w 2021 roku trudno oprzeć się wrażeniu, że mimo tego, że upływający rok był trudny i pełen wyzwań, społeczność Pol'and'Rock Festival miała wiele powodów do uśmiechu.

2021-12-01 19:12:42

Płyta Kasi Kowalskiej w preorderze

Mamy w naszej kolekcji płyt z Najpiękniejszego Festiwalu Świata dwa świetne krążki z wyjątkową wokalistką w roli głównej. Najnowsza płyta Kasi Kowalskiej już w preorderze!

ZOBACZ TEŻ