Aktualności

Pierwszy kocert Slift w Polsce

2021-06-28 20:05:29

 

Trio Slift gra rocka garażowego tak, jakby w garażu parkowały statki kosmiczne, rocka psychodelicznego tak, jakby trip miałby odbyć się w poszukiwaniu nieodkrytych układów planet, doom rocka tak, jakby czekała nas zagłada w przestrzeni kosmicznej, a rock progresywny tak, jakby dalekie podróże pomiędzy galaktykami stały się rzeczywistością. Slift odwołuje się do odmiany eksperymentalnego rocka, która powstała w połowie lat 60. XX wieku w Niemczech, czyli do krautrocka. Krautrock powstał na bazie inspiracji muzyką awangardową i psychodeliczną, jednak stawia na nowatorskie użycie elementów muzyki elektronicznej. Muzyka tworzona w nurcie krautrocka charakteryzuje się skomplikowanym, mechanicznym brzmieniem, rozbudowanymi, długimi kompozycjami i stawia na improwizację. 

 

Zespół tworzy trzech muzyków - rodzeństwo Rémi i Jean Fossat oraz Canek Flores. Slift ma na koncie  wydaną w 2017 roku EPkę oraz dwie płyty długogrające - wydaną w 2018 roku "La Planete Inexploree" (czyli Planeta Nieodkryta) i enigmatycznie zatytułowany, konceptualny krążek "Ummon" z 2020 roku. "Ummon"  opowiada historię przywołującą na myśl homerycką Odyseję, która odbywa się na odległych planetach i satelitach. 

 

Podczas gdy teksty kapeli opisują wydarzenia rozgrywające się w kosmosie, to muzycznie Slift kreuje trzymający w napięciu majstersztyk. Ściana gitarowych riffów buduje napięcie, a zapętlone, psychodeliczne brzmienia w towarzystwie intensywnego rytmu perkusji odpowiada za intensywne, odrzutowe wręcz tempo muzyki. Zachrypnięty głos wokalisty idzie w parze z mechanicznymi pogłosami. Utwory Slift są długie, niezwykle intensywne, rozwibrowane - jednak nie przytłaczają słuchacza, bo muzycy umiejętnie łączą imponującą ścianę dźwięku z melodyjną linią hipnotyzującego psychodelicznego rocka. Kapela gra muzykę pełną przestrzeni, często przywołującą na myśl muzykę filmową. 

 

Slift. fot. Rabo

 

W 2021 roku ukazała się kompilacja nazwana "Levitation Sessions", która zawiera zagrane na żywo utwory z dwóch płyt zespołu Slift. Występ na Pol'and'Rock Festival będzie pierwszym koncertem francuskiej kapeli w Polsce.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-06-14 14:26:32

Tides from Nebula wystąpi na ASP

Publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata miała okazję doświadczyć muzyki Tides from Nebula podczas koncertu kapeli na nocnej scenie ASP w 2018 roku. W tym roku również spotkamy się z wyjątkowym brzmieniem trio na Akademii Sztuk Przepięknych.

2021-06-07 11:20:00

Dubioza Kolektiv na Pol'and'Rock

Po raz trzeci na Najpiękniejszym Festiwalu Świata zagra bałkańska formacja Dubioza Kolektiv. Zespół zagrał na naszym Festiwalu w 2012 roku i ponownie, w 2018 roku.

2021-05-24 11:30:00

Ruszyła sprzedaż wejściówek na 27. Pol'and'Rock Festval

Po raz pierwszy w historii na wydarzeniu obowiązywać będą wejściówki, dzięki którym pokryjemy koszt zabezpieczenia w związku z pandemią koronawirusa, między innymi tzw. szybkich testów dla wszystkich wkraczających się na terenach. Właśnie uruchomiliśmy sprzedaż wejściówek na 27. Pol'and'Rock Festval. Dystrybucję wejściówek wspiera ebilet.pl.

ZOBACZ TEŻ