Aktualności

Pierwszy Rockowy Stand Up Comedy na Pol'and'Rock Festival 2019

2019-06-12 14:49:00

 

Satyryk, felietonista, showman, radiowiec, wokalista rockowy, autor tekstów piosenek - jednym słowem człowiek wielu talentów. Akademię Sztuk Przepięknych odwiedzi w tym roku Skiba i opowie o książce, która "naprawdę wbija w fotel" - Autobiografii łobuza.

 

Krzysztof Skiba od ponad 30 lat występuje z zespołem Big Cyc, z którym nagrał 18 płyt i z którym wystąpił na ponad trzech tysiącach koncertów. Wraz z zespołem wielokrotnie otrzymywał Złote i Platynowe Płyty.

W latach 80. organizator antysystemowych happeningów Pomarańczowej Alternatywy i działacz podziemnych ugrupowań antykomunistycznych. W 2013 roku odznaczony przez prezydenta RP krzyżem "Wolności i Solidarności". 

 

 

 W 1990 otrzymał tytuł "najlepszego autora tekstów piosenek".  W 2006 roku zaliczony przez tygodnik Polityka do grupy 10 najlepszych showmanów w Polsce. Wystąpił w pond 600 programach telewizyjnych. Po 1989 roku prowadził wiele programów rozrywkowych w TVP2 i telewizji Polsat. Dubbingował filmy komediowe i podkładał głosy do gier komputerowych. Przez lata publikował felietony w pismach takich jak CKM, Gazeta Wyborcza czy tygodnik Wprost.

Opublikował kilka książek m.in. zbiór felietonów "Skibą w Mur", zbiór opowiadań satyrycznych "Opowiadania podwodne" i książki o czasach PRL pt. "Artyści, wariaci, anarchiści" i "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia".    

Prezentował swoje satyryczne felietony m.in. na antenie radiowej Jedynki, Radia Wawa i AntyRadia.

W listopadzie 2018 nakładem wydawnictwa SQN z Krakowa ukazała się jego biografia pt. "Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza".

 

Skiba na ASP na 19. Przystanku Woodstock w 2013 roku fot. Tomek Banasik

 

"Bezkompromisowy i szczery, zwariowany i prześmiewczy, prawdziwy i poważny. Jego życie wydaje się być permanentnym happeningiem. Jaki naprawdę jest Krzysztof Skiba? W pierwszej autobiografii rozśmiesza, edukuje i puszcza oko do czytelnika, a przede wszystkim zabiera nas w niezwykłą podróż na backstage swojego życia. (...) „Skiba. Ciągle na wolności” zaskakuje, wzrusza, ale też prowokuje pokazując, że sztuka nie ma granic, a wolność, również artystyczna, jest jednym z najważniejszych zdobyczy naszej cywilizacji"

Dziennikarz muzyczny Leszek Gnoiński o książce "Skiba ciągle na wolności. Biografia łobuza".

 

 

 

Spotkanie z Krzysztofem Skibą poprowadzi Piotr Halicki.

Piotr Halicki - Dziennikarz, redaktor, fotograf, korespondent warszawski Onetu, w mediach od ponad 15 lat. Wielokrotny uczestnik i autor reportaży z „Przystanku Woodstock”.

Spotkanie ze Skibą w środę, 31 lipca o godzinie 14:00 w Dużym Namiocie na ASP! Do zobaczenia!

 

(Celka)

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ