Aktualności

Piotr Bukartyk i jego warsztatowcy znów na Pol’and’Rock Festival!

2021-07-29 21:06:28

Bo choć jedno nad nami niebo
Każdy co innego widzi w nim.
I z tylu chmur ponad głową
Czarną Ty, a ja różową
Wybrałbym.

Fragment utworu Z tylu chmur Piotra Bukartyka


Każdy, kto choć raz był na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, zapewne zna tekst tej piosenki i uronił kiedyś łzę wzruszenia, słysząc ją rozbrzmiewającą z głośników Dużej Sceny na zakończenie Festiwalu. Ta tradycja ma już 11 lat.

 

 

Piotr Bukartyk z Festiwalową Orkiestrą podczas zamknięcia 23. edycji Festiwalu. Fot. Marta Szpakowska

 

 

Jak co roku, Piotr Bukartyk poprowadzi warsztaty w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. Podczas nich Festiwalowicze – utalentowani wokaliści i instrumentaliści – przez trzy dni, od czwartku do soboty, wspólnie przygotowują cały aranż, ćwiczą jego wykonanie, aby następnie zagrać podczas zakończenia Pol’and’Rock Festival na Dużej Scenie. Do festiwalowej orkiestry może dołączyć każdy, niezależnie od wieku, płci, wzrostu i rozmiaru buta. Niektórzy grają z nami już od wielu lat!

 

 

Muzyczne warsztaty z Piotrem Bukartykiem na 27. Pol'and'Rock Festival. Fot. Edyta Kurycka

 


Nikola Warda, jedna z uczestniczek warsztatów, mówi:

W tym roku należę do festiwalowej orkiestry już po raz szósty, za każdym razem wspominam ten czas tak samo dobrze. Kiedy wchodzę do namiotu warsztatowego, spotykam znajome twarze, które witają mnie wielkim uśmiechem i ogromną miłością, czyli tym, co jest tak charakterystyczne dla tego Festiwalu. Co roku niesamowicie wzrusza mnie pierwsze wykonanie piosenki „Z tylu chmur” – wspólnie, przez warsztatowiczów. Cieszę się, że zawsze mogę czerpać od nich tę niesamowitą radość i odwagę.

Podczas warsztatów, oprócz wspomnianego już uśmiechu i miłości, kształtowana jest również idea równości – każdy ma szansę spróbować, każdy ma szansę zaprezentować się. Jeden śpiewa w chórze, drugi gra na instrumencie, ktoś inny jest solistą i to jest tak naprawdę pokazanie naszej wspólnoty i tego, że razem możemy więcej.

Piotr Bukartyk jest bardzo cenioną przeze mnie postacią. Jego utworów, dzięki mojemu tacie, miałam okazję słuchać już od dzieciństwa, choć jego teksty zrozumiałam dopiero w wieku nastoletnim. Jego utwór „Z tylu chmur” stał się hymnem Festiwalowiczów, a jego wykonanie na zakończenie Festiwalu jest momentem bardzo wzniosłym i jednoczącym każdego na polu. Piosenka tradycyjnie towarzyszy też przemowie Jurka na zakończenie, podczas której dziękuje i żegna Festiwalowiczów słowami chwytającymi za serce.

 

 

 


Piotr Bukartyk to autor i kompozytor piosenek, konferansjer, radiowiec, artysta kabaretowy i twórca festiwalowego hymnu „Z tylu chmur”. Od 2010 roku zaangażowany jest w organizację Najpiękniejszego Festiwalu Świata, prowadzi warsztaty muzyczne w Akademii Sztuk Przepięknych.


W tym roku warsztaty mają miejsce w czwartek, piątek i sobotę od 11.00 do 13.00 w namiocie warsztatowym ASP. Zakończenie Pol’and’Rock Festival, na którym będziecie mogli usłyszeć Festiwalową Orkiestrę, rozpocznie się ostatniego dnia Festiwalu o godzinie 1.20.

 

 

 

Foka – Paulina Anna Studniczka

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-07-01 17:15:10

27. Pol'and'Rock Festival dostępny dla wszystkich

Dbamy o to, żeby na naszym Festiwalu każdy jego uczestnik czuł się dobrze – ważne jest dla nas bezpieczeństwo Festiwalowiczów, ich dobra zabawa, ale także to, żeby każdy się na Festiwalu odnalazł. Również w tym roku impreza będzie dostępna dla wszystkich!

2021-06-28 20:24:45

Kapela ze Wsi Warszawa na Pol'and'Rock

Awangardowe interpretacje tradycyjnych brzmień muzyki granej od pokoleń na terenie Mazowsza to znak rozpoznawczy Kapeli ze Wsi Warszawa. Zespół, który ma na koncie koncerty na czterech kontynentach, powraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata, gdzie zagra na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych.

2021-07-14 10:44:08

Marta Lempart gościem #byckobietaontour

Inicjatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, jedna z liderek obywatelskiej opozycji demokratycznej w Polsce będzie gościem Doroty Wellman i Marty Klepki w ramach projektu #byckobietaontour na Akademii Sztuk Przepięknych.

ZOBACZ TEŻ