Kompozytor, piosenkarz, gitarzysta, autor tekstów i nauczyciel. Człowiek, który najlepiej wie, z ilu chmur utkane jest niebo nad Najpiękniejszym Festiwalem Świata. Muzyk i wielki przyjaciel Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wystąpi podczas internetowej edycji Pol’and’Rock Festival 2020. Występ Bukartyka, podobnie jak inne koncerty i spotkania z gośćmi ASP będzie transmitowany na profilu Pol'and'Rock na Facebooku i na kanale Kręcioła.TV na YouTube.
Podczas Najpiękniejszej Domówki Świata nie mogłoby zabraknąć wspólnego wykonania utworu „Z tylu chmur”, czyli piosenki, którą tradycyjnie żegnamy się z publicznością zgromadzoną na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Wyjeżdżający z kostrzyńskiego pola festiwalowicze zabierają ze sobą przesłanie tolerancji w różnorodności, przyjaźni i szacunku dla odmienności. Utwór Bukartyka wykonywany jest przez uczestników warsztatów na Akademii Sztuk Przepięknych, które muzyk prowadzi na festiwalu od 2010 roku. Zakończenie festiwalu to jeden z najbardziej wzruszających momentów trzydniowego spotkania w Kostrzynie nad Odrą.
Piotr Bukartyk to kompozytor, piosenkarz, gitarzysta, radiowiec i konferansjer. Swoją muzyczną przygodę rozpoczął w latach 80-tych ubiegłego wieku, biorąc udział w konkursach i turniejach piosenki autorskiej. Występował na festiwalu w Opolu i zaangażował się we współpracę z kabaretem Pod Egidą. Debiutancką płytę, zatytułowaną „Szampańskie wersety”, wydał w 1997 roku. Pierwszy krążek przyniósł, niespodziewaną dla wokalisty grającego muzykę rockową, nominację do Fryderyka w kategorii dance i techno, bo płyta składała się z 11 utworów parodiujących różne gatunki muzyczne. Artysta ma na koncie 9 albumów studyjnych i jeden krążek nagrany live. Bukartyk nie tylko pisze i wykonuje swoje piosenki, ale też tworzy teksty dla innych artystów. Jego utwory wchodzą w repertuar artystów takich jak Varius Manx, Mieczysław Scześniak czy Andrzej Krzywy.
Muzyk od 10 lat prowadzi warsztaty muzyczne podczas Najpiękniejszego Festiwalu Świata w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. Uczestnicy zajęć uczą się piosenki, którą następnie wspólnie grają na Dużej Scenie na zakończenie festiwalu.
Przed Wami szóste głosowanie plebiscytu Złotego Bączka! Łącznie oddaliście już aż 8 764 głosy! Która z gwiazd zeszłorocznej sceny Najpiękniejszego Festiwalu Świata będzie miała zaszczyt wystąpić przez Wami jeszcze raz?
Zostało 114 dni po Pol'and'Rock Festival! Poznaj wyniki głosowania na 1 tydzień po ogłoszeniu plebiscytu.
Dowiedz się, kto ma na tym etapie konkurencji ma szansę na to, by wystąpić na nadchodzącym Festiwalu w Czaplinku!