Aktualności

Piotr Bukartyk ponownie na zakończenie Pol'and'Rock Festival

2022-07-05 10:00:00

Czy ktokolwiek wyobraża sobie zakończenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata bez Piotra Bukartyka i utworu "Z tylu chmur"? Także w tym roku ostatnie minuty Pol'and'Rock Festival należeć będą do tego artysty i zaproszonych przez niego na scenę uczestników warsztatów. 

 

Piotr Bukartyk na zakończeniu 27. Pol'and'Rock Festival, fot. Michał Kwaśniewski 

 

Kim jest Piotr Bukartyk?

Piotr Bukartyk to kompozytor, piosenkarz, gitarzysta, autor tekstów i nauczyciel oraz wielki przyjaciel Fundacji WOŚP. Swoją muzyczną przygodę rozpoczął w latach 80-tych ubiegłego wieku, biorąc udział w konkursach i turniejach piosenki autorskiej. Występował na festiwalu w Opolu i zaangażował się we współpracę z kabaretem Pod Egidą. Debiutancką płytę, zatytułowaną „Szampańskie wersety”, wydał w 1997 roku. Pierwszy krążek przyniósł, niespodziewaną dla wokalisty grającego muzykę rockową, nominację do Fryderyka w kategorii dance i techno, bo płyta składała się z 11 utworów parodiujących różne gatunki muzyczne. Artysta ma na koncie 10 albumów studyjnych i jeden krążek nagrany live. Bukartyk nie tylko pisze i wykonuje swoje piosenki, ale też tworzy teksty dla innych artystów. Jego utwory wchodzą w repertuar artystów takich jak Varius Manx, Mieczysław Scześniak czy Andrzej Krzywy.

 

Na festiwalu Pol'and'Rock Piotra Bukartyka usłyszeć będziemy mogli dwukrotnie! Najpierw w sobotę wieczorem na Małej Scenie, w trakcie wspólnego z Ajagore koncertu "WIELORYB FIUTIN I INNE OPOWIADANIA", a następnie na zakończenie festiwalu, gdzie na scenie towarzyszyć mu będą uczestnicy organizowanych na Pol'and'Rock warsztatów. 

 

 

 

Jak zapisać się na warsztaty i wystąpić na Dużej Scenie?

Wystarczy być! Warsztaty prowadzone przez Piotra Bukartyka odbywać się będą od czwartku do soboty o 11:00 w Namiocie Warsztatowym ASP. Zapraszamy wszystkich chętnych - wokalistów i instrumentalistów. 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-08-11 11:40:09

Liczbowe podsumowanie 29. Pol'and'Rock Festival!

Skończyła się 29. edycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Razem spędziliśmy 4 dni, w których miłość, radość i pokój były na pierwszym miejscu – uczucia, które są trudne do uchwycenia w liczbach, ale spróbujmy tego dokonać. Oto Pol’and’Rock Festival w liczbach.

ZOBACZ TEŻ