Aktualności

Piotr Bukartyk ponownie na zakończenie Pol'and'Rock Festival

2022-07-05 10:00:00

Czy ktokolwiek wyobraża sobie zakończenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata bez Piotra Bukartyka i utworu "Z tylu chmur"? Także w tym roku ostatnie minuty Pol'and'Rock Festival należeć będą do tego artysty i zaproszonych przez niego na scenę uczestników warsztatów. 

 

Piotr Bukartyk na zakończeniu 27. Pol'and'Rock Festival, fot. Michał Kwaśniewski 

 

Kim jest Piotr Bukartyk?

Piotr Bukartyk to kompozytor, piosenkarz, gitarzysta, autor tekstów i nauczyciel oraz wielki przyjaciel Fundacji WOŚP. Swoją muzyczną przygodę rozpoczął w latach 80-tych ubiegłego wieku, biorąc udział w konkursach i turniejach piosenki autorskiej. Występował na festiwalu w Opolu i zaangażował się we współpracę z kabaretem Pod Egidą. Debiutancką płytę, zatytułowaną „Szampańskie wersety”, wydał w 1997 roku. Pierwszy krążek przyniósł, niespodziewaną dla wokalisty grającego muzykę rockową, nominację do Fryderyka w kategorii dance i techno, bo płyta składała się z 11 utworów parodiujących różne gatunki muzyczne. Artysta ma na koncie 10 albumów studyjnych i jeden krążek nagrany live. Bukartyk nie tylko pisze i wykonuje swoje piosenki, ale też tworzy teksty dla innych artystów. Jego utwory wchodzą w repertuar artystów takich jak Varius Manx, Mieczysław Scześniak czy Andrzej Krzywy.

 

Na festiwalu Pol'and'Rock Piotra Bukartyka usłyszeć będziemy mogli dwukrotnie! Najpierw w sobotę wieczorem na Małej Scenie, w trakcie wspólnego z Ajagore koncertu "WIELORYB FIUTIN I INNE OPOWIADANIA", a następnie na zakończenie festiwalu, gdzie na scenie towarzyszyć mu będą uczestnicy organizowanych na Pol'and'Rock warsztatów. 

 

 

 

Jak zapisać się na warsztaty i wystąpić na Dużej Scenie?

Wystarczy być! Warsztaty prowadzone przez Piotra Bukartyka odbywać się będą od czwartku do soboty o 11:00 w Namiocie Warsztatowym ASP. Zapraszamy wszystkich chętnych - wokalistów i instrumentalistów. 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-07-04 21:40:00

Wojciech Bojanowski i Marcin Wyrwał o zawodzie korespondenta wojennego

28. Pol'and'Rock Festival odbywa się pod hasłem: wojnie NIE! Wśród tematów poruszanych na Akademii Sztuk Przepięknych pojawią się kulisy pracy korespondenta wojennego, o których opowiedzą Wojciech Bojanowski i Marcin Wyrwał.

2022-07-25 11:24:55

Ważne tematy, które poruszymy na 28. Pol'and'Rock Festival

Najpiękniejszy Festiwal Świata to nie tylko zabawa, chociaż jest ona oczywiście bardzo ważna. To również rozmowy na niełatwe tematy, których nie boimy się poruszać. W tym roku będziemy mówili między innymi o wojnie i jej skutkach, o hejcie i o dyskryminacji.

2022-07-26 15:35:00

Najdłuższa relacja z Pol’and’Rock Festival razem z Play!

Wszyscy dzielimy się przeżyciami z Festiwalu w social mediach. W tym roku stwórzmy razem najdłuższe polandrockowe stories na Instagramie! Jak dołączyć do wyzwania i co można wygrać?

ZOBACZ TEŻ