Aktualności

Pisarze na Akademii Sztuk Przepięknych

2021-02-19 09:20:56

 

Olga Tokarczuk, Mariusz Szczygieł, Filip Springer, Maria Czubaszek to tylko niektórzy pisarze, którzy pojawili się na Akademii Sztuk Przepięknych, żeby rozmawiać z Wami na temat rzeczy ważnych.  

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz też podsumowania: 

 

Mariusz Szczygieł i Filip Springer | Pol'and'Rock 2019 

Mariusz Szczygieł to niepodważalny autorytet w dziedzinie reportażu - wykładowca w Polskiej Szkole Reportażu i mentor wielu twórców młodego pokolenia. Autor trzytomowej antologii reportażu w Polsce „100/XX”. Filip Springer reportaż łączy z fotografią. Zadebiutował w 2011 roku tytułem „Miedzianka. Historia znikania”, który znalazł się w czołówce walczącej o Literacką Nagrodę Nike i Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Filip Springer jest też autorem zdjęć, które znalazły się w "Osobistym przewodnikiem po Pradze" Mariusz Szczygła. 

 

 

 

 Mariusz Szczygieł i Filip Springer, for. Lucyna Lewandowska

 

Olga Tokarczuk | Pol'and'Rock 2019 

Olga Tokarczuk uznawana jest za jedną z najwybitniejszych postaci polskiej literatury współczesnej. Zadebiutowała 40 lat temu na łamach słynnego „Na przełaj”. Podczas spotkania z festiwalową publicznością opowiadała o swojej historii pisania, książkach, podejściu oraz emocjach i uczuciach towarzyszących jej w różnych momentach.  

 

 

 

Manuela Gretkowska | Przystanek Woodstock 2008 

Manuela Gretkowska – polska pisarka, felietonistka, scenarzystka filmowa i działaczka społeczna, założycielka polskiej Partii Kobiet - była gościem Akademii Sztuk Przepięknych podczas Przystanku Woodstock w 2008 roku. 

 

 

 

Maria Czubaszek | Przystanek Woodstock 2014 

Maria Czubaszek - polska pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka spotkała się z fanami w Dużym Namiocie ASP na 20. Przystanku Woodstock. Wczesna pora i spóźnienie się gościa nie zniechęciło Woodstockowiczów, którzy licznie przybyli na spotkanie. 

 

 

 

 

Tomek Michniewicz | Przystanek Woodstock 2016 

Spotkania z Tomaszem Michniewiczem są jak on sam - pełne dziennikarskiej ciekawości, reporterskiej obserwacji i podróżniczej otwartości. 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-02-17 13:12:19

Dziennikarze na ASP Najpiękniejszego Festiwalu Świata

Historia Najpiękniejszego Festiwalu Świata wiąże się ogromem wspaniałych spotkań, bo najważniejszym czynnikiem są ludzie i ich wspaniała energia, która tworzy to miejsce.

2021-02-18 10:00:00

Akademia Sztuk Przepięknych w czasie pandemii

Akademia Sztuk Przepięknych to nierozłączny element Pol'and'Rock Festival, zatem również podczas 26. Pol'and'Rock Festival, czyli Najpiękniejszej Domówki Świata nie mogło zabraknąć tego jakże ważnego elementu. Wyjątkowe spotkania to łącznie 540 minut rozmów o różnej tematyce.

2021-02-19 09:20:56

Pisarze na Akademii Sztuk Przepięknych

Olga Tokarczuk, Mariusz Szczygieł, Filip Springer, Maria Czubaszek to tylko niektórzy pisarze, którzy pojawili się na Akademii Sztuk Przepięknych, żeby rozmawiać z Wami na temat rzeczy ważnych.

ZOBACZ TEŻ