Aktualności

Pisarze na Akademii Sztuk Przepięknych

2021-03-03 10:00:00

 

Olga Tokarczuk, Mariusz Szczygieł, Filip Springer, Maria Czubaszek to tylko niektórzy pisarze, którzy pojawili się na Akademii Sztuk Przepięknych, żeby rozmawiać z Wami na temat rzeczy ważnych.  

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz też podsumowania: 

 

Mariusz Szczygieł i Filip Springer | Pol'and'Rock 2019 

Mariusz Szczygieł to niepodważalny autorytet w dziedzinie reportażu - wykładowca w Polskiej Szkole Reportażu i mentor wielu twórców młodego pokolenia. Autor trzytomowej antologii reportażu w Polsce „100/XX”. Filip Springer reportaż łączy z fotografią. Zadebiutował w 2011 roku tytułem „Miedzianka. Historia znikania”, który znalazł się w czołówce walczącej o Literacką Nagrodę Nike i Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Filip Springer jest też autorem zdjęć, które znalazły się w "Osobistym przewodnikiem po Pradze" Mariusz Szczygła. 

 

 

 

 Mariusz Szczygieł i Filip Springer, for. Lucyna Lewandowska

 

Olga Tokarczuk | Pol'and'Rock 2019 

Olga Tokarczuk uznawana jest za jedną z najwybitniejszych postaci polskiej literatury współczesnej. Zadebiutowała 40 lat temu na łamach słynnego „Na przełaj”. Podczas spotkania z festiwalową publicznością opowiadała o swojej historii pisania, książkach, podejściu oraz emocjach i uczuciach towarzyszących jej w różnych momentach.  

 

 

 

Manuela Gretkowska | Przystanek Woodstock 2008 

Manuela Gretkowska – polska pisarka, felietonistka, scenarzystka filmowa i działaczka społeczna, założycielka polskiej Partii Kobiet - była gościem Akademii Sztuk Przepięknych podczas Przystanku Woodstock w 2008 roku. 

 

 

 

Maria Czubaszek | Przystanek Woodstock 2014 

Maria Czubaszek - polska pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka spotkała się z fanami w Dużym Namiocie ASP na 20. Przystanku Woodstock. Wczesna pora i spóźnienie się gościa nie zniechęciło Woodstockowiczów, którzy licznie przybyli na spotkanie. 

 

 

 

 

Tomek Michniewicz | Przystanek Woodstock 2016 

Spotkania z Tomaszem Michniewiczem są jak on sam - pełne dziennikarskiej ciekawości, reporterskiej obserwacji i podróżniczej otwartości. 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-09-09 10:42:31

Spotkania na ASP | Kultura i sztuka

Andrzej Chyra i Arkadiusz Jakubik to przedstawiciele świata kultury i sztuki na Akademii Sztuk Przepięknych Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Obaj aktorzy opowiedzieli bardzo ciekawe historie i bardzo otwarcie mówili o swoim życiu, poglądach na świat i zdradzili kilka ciekawostek z planów zdjęciowych największych produkcji.

2021-09-28 20:54:05

Powstaje film o księdzu Janie Kaczkowskim

Ksiądz Jan Kaczkowski był jedną z tych postaci, które najdobitniej dowiodły, że realizowana w ramach Pol'and'Rock Festival Akademia Sztuk Przepięknych to przestrzeń ważnych dyskusji, ponad wszelkimi podziałami.

ZOBACZ TEŻ