Aktualności

Pisarze na Akademii Sztuk Przepięknych

2021-03-03 10:00:00

 

Olga Tokarczuk, Mariusz Szczygieł, Filip Springer, Maria Czubaszek to tylko niektórzy pisarze, którzy pojawili się na Akademii Sztuk Przepięknych, żeby rozmawiać z Wami na temat rzeczy ważnych.  

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz też podsumowania: 

 

Mariusz Szczygieł i Filip Springer | Pol'and'Rock 2019 

Mariusz Szczygieł to niepodważalny autorytet w dziedzinie reportażu - wykładowca w Polskiej Szkole Reportażu i mentor wielu twórców młodego pokolenia. Autor trzytomowej antologii reportażu w Polsce „100/XX”. Filip Springer reportaż łączy z fotografią. Zadebiutował w 2011 roku tytułem „Miedzianka. Historia znikania”, który znalazł się w czołówce walczącej o Literacką Nagrodę Nike i Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Filip Springer jest też autorem zdjęć, które znalazły się w "Osobistym przewodnikiem po Pradze" Mariusz Szczygła. 

 

 

 

 Mariusz Szczygieł i Filip Springer, for. Lucyna Lewandowska

 

Olga Tokarczuk | Pol'and'Rock 2019 

Olga Tokarczuk uznawana jest za jedną z najwybitniejszych postaci polskiej literatury współczesnej. Zadebiutowała 40 lat temu na łamach słynnego „Na przełaj”. Podczas spotkania z festiwalową publicznością opowiadała o swojej historii pisania, książkach, podejściu oraz emocjach i uczuciach towarzyszących jej w różnych momentach.  

 

 

 

Manuela Gretkowska | Przystanek Woodstock 2008 

Manuela Gretkowska – polska pisarka, felietonistka, scenarzystka filmowa i działaczka społeczna, założycielka polskiej Partii Kobiet - była gościem Akademii Sztuk Przepięknych podczas Przystanku Woodstock w 2008 roku. 

 

 

 

Maria Czubaszek | Przystanek Woodstock 2014 

Maria Czubaszek - polska pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka spotkała się z fanami w Dużym Namiocie ASP na 20. Przystanku Woodstock. Wczesna pora i spóźnienie się gościa nie zniechęciło Woodstockowiczów, którzy licznie przybyli na spotkanie. 

 

 

 

 

Tomek Michniewicz | Przystanek Woodstock 2016 

Spotkania z Tomaszem Michniewiczem są jak on sam - pełne dziennikarskiej ciekawości, reporterskiej obserwacji i podróżniczej otwartości. 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-08-05 15:00:00

Marcin Wyrwał – Patrolowiec i… nie tylko!

Dziś na Akademii Sztuk Przepięknych gościliśmy korespondentów wojennych – Wojciecha Bojanowskiego i Marcina Wyrwała. Marcin, oprócz tego, że relacjonował wojny w Syrii, Iraku, Ukrainie w 2014 i 2022 roku i napisał kilka książek, to jest też członkiem Pokojowego Patrolu.

2022-08-03 18:20:30

Członkowie kabaretu Neo-Nówka gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych

Członkowie Kabaretu Neo-Nówka: Roman Żurek, Michał Gawliński oraz Radosław Bielecki będą gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych w czwartek o 11:30 w zastępstwie za Jagodę Grondecką.

2022-06-03 14:45:22

Ostatni dzień zgłoszeń do strefy NGO!

Zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe do współtworzenia z nami Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Jeszcze tylko dzisiaj do końca dnia NGO mogą zgłosić chęć zorganizowania na 28. Pol'and'Rock Festival warsztatów i zajęć dla festiwalowiczów.

ZOBACZ TEŻ