Aktualności

Płyta Majki Jeżowskiej z Pol'and'Rock nominowana do Fryderyka

2021-03-19 14:38:21

 

Takiego obrotu sprawy nie spodziewał się nikt. Ubrana w tiulową spódniczkę, dżinsy i wielobarwną koszulkę artystka, którą wszyscy znamy, cenimy i kochamy za to, że jeszcze w dzieciństwie wprowadzała nas w świat muzyki i koncertów na żywo, zagrała doskonale wszystkim znane utwory w nowym, mocniejszym wydaniu. Na przygotowania do koncertu na Pol'and'Rock, który był spełnieniem nostalgicznych marzeń wielu festiwalowiczy, złożyła się nawet lekcja growlowania z Nergalem. 

 

Majka zapytała krótko, czy mogłaby zaśpiewać na Festiwalu, a że dzień był pogodny i w mojej duszy wszystko grało, odpowiedziałem bez zastanowienia: nie ma problemu, mamy jeszcze okienko na Małej Scenie. I rozpętało się… piekło. Najpierw na forach, a potem już na miejscu pod Małą Sceną, gdzie przeogromny tłum festiwalowej publiczności czekał na swoje… dzieciństwo i najbardziej słodkie wspomnienia. 

- Jurek Owsiak o koncercie Majki Jeżowskiej 

 

Majka Jeżowska. Koncert na Małej Scenie. fot. Łukasz Widziszowski

 

Specjalnie na koncert na Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata Majka Jeżowska przygotowała pełne energii rockowe aranżacje swoich najpopularniejszych przebojów dla dzieci. "Marzenia się spełniają", "Moja planeta", czy przepiękny utwór "Kolorowe dzieci" niosą przesłanie niezwykle aktualne i znakomicie pasujące do idei naszego Festiwalu. Utwory Majki traktują o poszanowaniu różnorodności, ratowaniu naszej planety, czy pogoni za marzeniami. 

 

Przekonaj się czemu płytę Majki Jeżowskiej nominowano do Fryderyka! 

 

Spotkanie w Fundacji - Jurek i Majka. fot. Łukasz Widziszowski

 

Publiczność, która tłumnie zgromadziła się przed Małą Sceną przyjęła Majkę naprawdę entuzjastycznie, serwując  "ścianę miłości", która, na prośbę artystki, zastąpiła tradycyjną ścianę śmierci na festiwalach. 

 

Ściana ŚMIERCI zamieniona w ścianę MIŁOŚCI przy koncercie Majki Jeżowskiej to było coś bardzo wyjątkowego, a nawet zaskakującego. I właśnie o tym opowiada to wydawnictwo. Kiedy na wiele miesięcy przed Festiwalem wyświetlił mi się w telefonie jej numer, zanuciłem sobie - jak bum cyk, cyk, naprawdę - „A ja wolę moją mamę” i po prostu odebrałem telefon od znajomej sprzed wielu lat, której to utwór otwierał pierwszy teledysk opowiadający o Centrum Zdrowia Dziecka i zbiórce pieniędzy na ich Fundację. 

- Jurek Owsiak o koncercie Majki Jeżowskiej 

 

Koncert ukazał się na wielobarwnym dwupłytowym wydawnictwie CD/DVD. 76 płyta w kolekcji muzyki z festiwalowych scen została nominowana do Fryderyka w kategorii płyty rockowej, stając w szranki z nagraniami tuzów rocka, których też doskonale znamy ze scen Najpiękniejszego Festiwalu Świata, takimi jak Acid Drinkers czy Dr Misio i Luxtorpeda. Zaskoczenie? Tak, bo dla nas koncert Majki był przeżyciem wymykającym się z ram jednego gatunku muzycznego, powrotem do cudownego czasu dzieciństwa. 

 

Ta szczerość zabawy publiczności, jej totalny udział w koncercie Majki wszystkich nas powalił na kolana. Fantastyczne szaleństwo z gwarancją indywidualnej podróży w czasy beztroski, podwórkowej zabawy, przeczytanych książek, procy, trzepaka i wzajemnego, szkolnego szacunku. Niezapomniany koncert! 

-Jurek Owsiak o koncercie Majki Jeżowskiej 

 

Przekonaj się czemu płytę Majki Jeżowskiej nominowano do Fryderyka! 

POKAŻ PODOBNE
2023-11-02 15:33:54

European Festival Awards - zagłosuj na Pol'and'Rock!

Pol'and'Rock Festival walczy o wygraną European Festival Awards, w kategorii Best Major Festival! Plebiscyt właśnie wystartował. Czas oddać głos na Najpiękniejszy Festiwal Świata!

2023-11-27 15:11:15

Motionless In White - pierwsza gwiazda 30. Pol'and'Rock Festival!

​Dziś, w ​swojej audycji ​radiowej, Jurek Owsiak ogłosił pierwszą ​gwiazdę jubileuszowej 30. edycji Pol'and'Rock Festival. Motionless ​In ​White wystąpią na Dużej ​Scenie ​Najpiękniejszego ​Festiwalu Świata.

2023-10-02 16:59:58

Poszukiwania muzycznych talentów – czas start!

Zanim 29. Najpiękniejszy Festiwal Świata dobiegł końca, otrzymaliśmy mnóstwo zapytań o Eliminacje do jubileuszowej 30. edycji Pol'and'Rock Festival. Z przyjemnością informujemy, że długo wyczekiwany dzień rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń do Eliminacji 2024 nadszedł! Dziś rozpoczynamy poszukiwania nowych muzycznych talentów.

ZOBACZ TEŻ